Jump to content
FAS Goran
danijel55

Nanokeramička zaštita?

Recommended Posts

I ako nije nešto extra ne košta puno tako da se puno ne može izgubiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@virke

Ne, al nameravam da probam. Ne kosta nista specijalno a moglo bi biti zanimljivo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam pre par meseci tu nano keramicku zastitu. Posto ne znam sta kinezi smuckali u bocu premazao sam branik.

Apsolutno nikakav efekat ja nisam video. Bacio sam pare...eto cisto da se neko ne zezne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2021 at 7:26 PM, knezevic76 said:

da vidimo za neku zaštitu farbe i laka tipa neka keramika i slično

A one posebne samozaceljujuće Lumar folije ? Traju dosta, doduše verujem da je i cena veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorili smo keramiku. Proizvođač daje garanciju 3 godine, nek traje upola toliko ja sam zadovoljan. Na svakih 5-6 meseci vosak i trebalo bi da bude OK.

 



 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, knezevic76 said:

Dogovorili smo keramiku. Proizvođač daje garanciju 3 godine, nek traje upola toliko ja sam zadovoljan.

Rade li tada i felne? Ako ih rade, da li ih skidaju pa rade, ili ih rade dok su na autu?

Rade li i sva stakla, farove...ili samo lim?

 

Pretpostavljam da znaš da nijedna keramika ne štiti od oštećenja nastalih od udara kamenčića (npr. prednji branik/hauba), ili onih ogrebotina sa parking mesta, ili od oštećenja koje mogu da naprave stare i prljave četke po perionicama...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keramika se nanosi na novo vozilo, moje, kome ne treba poliranje, proverio majstor koji će raditi vozilo, da bi se zaštitio fabrički lak pre svega, lakše se pere, odbija vodu, duže traje fabrička boja i lak i sam sjaja je dugovečniji, štiti od ptičjeg izmeta, što mi je vrlo bitno, štiti od UV zraka.

Auto se ne pere četkama, samo puškiranje sa veće udaljenosti, a video sam da se sa auta sa keramikom mnogo lakše spiraju nečistoće.

Na svakih 6 meseci će biti voskiran I to je to.

Jednom godišnje na kontrolu keramike ako treba neka intervencija.

Jedino što nisam siguran oko procesa skidanja kad bi trebala npr nova skroz da se nanese.

Folija je dosta skuplja, pogotovo providna.

Felne se neće dirati.

 

Jbg, neću ga držati pod staklenim zvonom, kasko je osiguran ako ne daj bože bude trebala neka veća intervencija, a za tačkice od kamenčić itd, ozom potom, jedno poliranje na 5 godina ako bude trebalo i to je to.

 

PS radi I farove, za to smo se dogovorili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, knezevic76 said:

Felne se neće dirati.

Pitaj ih da urade i felne...kao što svi znamo one su najizloženije svemu lošem.

 

To se inače radi, to može, svaki iole veći paket uključuje i felne...ali ih verovatno smara jer treba da se skidaju, i treba da se maže ručno svaki krak felne sa svih strana. Iako ih to mrzi, ne mrzi ih da uzmu stotine evra da premažu ravne i lagane površine lima...jedino može biti opravdano da ti ne urade felne ako ste dogovorili neku povoljniju cenu. Ali, ako su tražili 300-400 evra bez da urade i felne za te pare...to je bezveze. Treba da premažu lim, sva stakla, sva svetla, svu plastiku spolja...tako bi trebalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 pogledaj sonax ceramic spray coating, malo skuplji od voska,a ima dobar efekat.Cak ga je na ig objavi preporucio  zastupnik  za sobax u BiH Kruno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15344]knezevic76[/mention] pogledaj sonax ceramic spray coating, malo skuplji od voska,a ima dobar efekat.Cak ga je na ig objavi preporucio  zastupnik  za sobax u BiH Kruno.
Inače smo automobile tretirali sonaxovim sredstvima do sad a verovatno i na dalje jer ih i Džoni (koji nam radi detajlinge, keramiku itd) koristi i od njega dobijamo savete oko naših nedoumica.
O ceni neću pisati jer imamo dugogodišnji popust kod čoveka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu Toyota.rs možete da vidite cenu njihove zaštite za Toyota vozila, posebno cena za karoseriju, enterijer i felne (npr, za corollu je 179 / 64 / 39 e ), a garancija je 5 godina.

Ja sam pre skoro decenije uzeo neka sredstva na bazi teflona, i ako premažem karoseriju, miran sam oko pola godine, lak bude klizav je kao da je led.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...