Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Koliko može da se spusti cena polovnjaku / novom autu?

Recommended Posts

Zvao je nekog prevaranta, ''vozila baba u Nemačkoj'', ''prva ruka''... :D 

Da je nazvao tebe odmah bi dobio 5%-6% korekcije cene na veće iznose, a kod Duleta i 10% je lako moguće. Kad sam već ponovo otvorio temu prebacivanjem ovog videa gore iz druge teme, evo onda mali rezime:

 

Na priču kako je dobro uvek imati okvir za cenkanje od 10% tražene cene na placu, ali da to ne znači da će se dobiti uvek baš toliko, nego nekad manje, nekad više, i da je uspeh ako se dobije preko 10...na sve to preprodavci polovnjaka su govorili:

- teorija od 10% apsolutno nije tacna. link

- Nemaš pojma, a ubeđen si da imaš. link
- Nešo, možeš da dubiš na glavi i da pišeš do sutra, ali ovo tvoje ne pije vodu i nije tačno. link

 

Posle preko godinu dana priče na Forumu, isti čovek više ne misli da ''apsolutno nije tačna'', nego:
- Tvoja prica vazi za kola do 5-6 hiljada u vrh glave a preko toga ne pije vode a i tu se taj scenario nece odvijati tako lako i samo na kolima do 3000 je lako moguc. link

 

A, za one skuplje i mlađe automobile, kad mi je pisano da ''nemam pojma'', i da ''mogu da dubim na glavi'', zaboravilo se na ranije sopstvene reči:

- Za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€link

 

Kad se sračuna to napisano oko većih iznosa, dobije se 5%-6% korekcije cene. Naravno da to nije maksimalna korekcija, jer nikada preprodavac nema interes kupca kao primarni pa da mu zato onda sam daje maksimum korekcije, nego ima svoj interes kao najvažniji (što je i normalno). Ovo za nikoga nije idealni svet, pa tako ne može biti ni za preprodavce polovnjaka. U, za njih idealnom svetu, spusti se cena samo onoliko koliko su eto oni sami spustili, i posle toga onda više ne važi njihova sopstvena priča o većim korekcijama za veće iznose. Gotovo, pojela maca korekciju cene. :D Pa 'oće to, al' kad bi svi živeli u Matrixu preprodavaca polovnjaka, pa onda sve bude kako su oni eto zamislili, za njih idealno. 

 

Lako se vidi ko je šta govorio. 

Lako se vidi ko je zaboravio šta je ranije pisao kao član Foruma (a ne kao preprodavac polovnjaka), i isto tako lako se vidi ko je promenio svoj stav posle godinu dana i tako ono što apsolutno nije bilo tačno - postade tačno.

 

 

Edited by neshaoct
izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako sve to sto je receno ne mora da znaci da je jos uvek tako. Zarade se menjaju i ponekad smanjuju pa je i luft za spustanje manji. 

Sve receno je od pre godinu ili i vise tako da to sad i ne mora da znaci da je tako. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

Sve receno je od pre godinu ili i vise tako da to sad i ne mora da znaci da je tako. 

Zbunio si se. Klikni na ona plava slova ''link'' pored svojih izjava, videćeš šta si i kad pisao.


- 06.12.2017. si rekao da priča oko 10% kao okvira za cenkanje apsolutno nije tačna, da je to stara matematika koja više ne važi.
- 12.01.2019. si napisao da ta moja priča važi za aute do 5k-6k evra.
- A, evo 25.04.2019. si zatvorio krug, i sad opet pričaš ispočetka kako je to eto nekad bilo, a više nije tako.

 

Vrtiš se u krug sa svojim stavovima.

 

1 hour ago, Dule 021 said:

Zarade se menjaju i ponekad smanjuju pa je i luft za spustanje manji. 

Kolega preprodavac polovnjaka ti je već odgovorio na to, 06.03.2018. rekao je:
''nikakve veze nema kolika je nečija zarada sa tim koliko može da se spusti cena...Apsolutno nikakve veze.''

 

=====

 

Ali dobro, ti se vrtiš u krug sa pričom, dok kolega ti preprodavac svoje stavove (oko korekcije za veće iznose) sada komentariše sa klipom ''hoće to, hoće''. :D:D 

Ovako je napisao: Za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€link

Kako je tada pričao, tako i danas radi, evo samo par primera automobila koji su aktuelni (trenutno u ponudi):

 

- 2015. Audi A3 sa 12.800 na 12.200

 

A3 12800.jpgA3 12200.jpg

 

- 2015. Ford Mondeo sa 16.500 na 15.700

 

Mondeo 16500.jpgMondeo 15700.jpg

 

Kako onda samo na ovoj temi piše suprotno od toga što je pisao po drugim temama na Forumu? Svakome, ko to želi, mislim da je lako zaključiti zašto se u temi koja svojim naslovom pogađa prodaju polovnjaka u SRB drugačije piše od onoga kako se pisalo po drugim temama (čiji naslovi nemaju veze sa prodajom polovnjaka u SRB), i zašto se piše drugačije i od sopstvene prakse. Ustvari, različito i od prakse ostalih preprodavaca.

Evo zato još nekoliko primera sa više različitih placeva, isto tako neobeleženo spuštanje cene (dakle, nije ono ''snižena cena'', već su takođe primeri kad preprodavci namerno nisu obeležili da je spuštena cena):

 

- 2013. Grande Punto sa 4.900 na 4.700...pa na 4.200:

 

Grande Punto 4900.jpg

Grande Punto 4700.jpgGrande Punto 4200.jpg

 

- 2013. Citroen C4 Picasso sa 11.400 na 10.700:

 

C4 Pic 11400.jpgC4 Pic 10700.jpg

 

- 2014. Audi A6 sa 18.600 na 17.990...pa na 17.400:

 

Audi A6 18600.jpgAudi A6 17990.jpg

Audi A6 17400.jpg

 

- 2014. BMW 520d sa 17.999 na 16.999:

 

BMW 520D 17999.jpgBMW 520D 16999.jpg

 

Imam tako goooomilu primera, dosta je sada inače bi post bio baš preopširan. :D Primera ovakvih neobeleženih spuštanja cena koliko hoćete... :) Prati se ponuda više placeva u BG i NS, okačiću sa vremena na vreme nove primere. Mislim da nemam više šta pričati sa vama preprodavcima oko ove teme, jer niti sa tobom ima svrhe vrteti se u krug, niti nekoga ubeđivati u njegove rođene napisane stavove i praksu.

 

 

Edited by neshaoct
izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti opet kazem da je to matematika koja pliva. 

Naravno da ce uvek biti i bice izuzetaka kao u svemu ali trenutno je takva situacija da se prave manje korekcije jer su trenutno zarade manje. 

Sve sto si naveo je kod kola od preko 15k i jedan primer od 5k. 

Tamo je svakako borba da se proda jer malo je ljudi koji vade tih 17-18k jer ce pre da kupe nov auto. To je moda u poslednje vreme i tesko se prodaju ta skuplja kola. 

Ova jeftina spaustis bukvalno 100-200€ u vecini slucajeva. Jednostavno ne mozes vise ako je auto dobar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanični forumski špediter i pandam našem predsedniku (koji se takođe u sve razume) ne zna kako da se izvuče iz vrzinog kola u koje je sam ušao.
Šta kažu knjige Nešo, kako postupati? Koliko je sad procenata ok za spuštanje? Nije više 15?

Ja te molim da nam svima konačno objasniš kakve veze imaju svi ovi oglasi koje duže vreme kačiš sa tim koliko može da se spusti cena prilikom kupovine...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, totti said:

Koliko je sad procenata ok za spuštanje? Nije više 15? emoji3.png

Nemoj izmišljati moje reči. Bezveze je. ;) 
Nemam nikakav problem da ponovim ono što sam napisao u temi na kojoj smo, nisam ja taj koji se svađa sa sopstvenim stavovima u vezi sa spuštanjem cene polovnjacima.

 

Rekao sam Decembra 2017. godine:
- 10% smatram da može da bude dobar okvir. Ne znači da će uvek biti okruglo 10%, nekada će se dobiti i malo preko toga, nekada malo manje od toga. link

- Preko tih 10% je uspehlink

 

To sam sve ponovio i juče 25.04.2019.:
- ...je dobro uvek imati okvir za cenkanje od 10% tražene cene na placu, ali da to ne znači da će se dobiti uvek baš toliko, nego nekad manje, nekad više, i da je uspeh ako se dobije preko 10... link

 

Lako svi vide da isto pišem i tada i danas.

 

=====

 

Ti si taj koji ima dva lica kad je u pitanju priča oko spuštanja cene polovnjacima.

Da li ćeš pisati kao ''totti član Foruma'', ili kao ''totti preprodavac polovnjaka'', zavisi od teme u kojoj pišeš. Možda to radiš svesno, možda i nesvesno. Ako tema u svom naslovu nema ništa što pogađa rad placeva sa polovnim automobilima u SRB, onda ćeš napisati ovako:
- Za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€link

 

Imamo i tvoju praksu (na placu na kojem radiš), kao dokaz da je istina ovo što si napisao oko korekcija cena, jer upravo tako i radiš kako si napisao kao ''totti član Foruma''. Evo zato još samo nekoliko aktuelnih primera (pored ona dva već postavljena, ali ću ih okačiti opet da budu na istom mestu radi lakše preglednosti), i to sve samo za one varijante kad spuštanje cene nije obeleženo za potencijalnog kupca (preko posebne opcije za to):

 

- 2015. Ford Mondeo sa 16.500 na 15.700

Mondeo 16500.jpgMondeo 15700.jpg

 

- 2015. Audi A3 sa 12.800 na 12.200

A3 12800.jpgA3 12200.jpg

 

- 2015. Opel Insignia sa 9.990 na 9.500

Insignia 9990.jpgInsignia 9500.jpg

 

- 2015. Volvo XC60 sa 18.990 na 18.300

Volvo XC60 18990.jpgVolvo XC60 18300.jpg

 

- 2015. Volvo V40 sa 11.990 na 11.500

V40 11990.jpgV40 11500.jpg

 

Ali, kad dođeš na ovu temu, ili na bilo koju drugu koja se svojim naslovom odnosi na rad placeva u SRB, onda pišeš kao ''totti preprodavac polovnjaka''. Tu više ne pišeš kao ''totti član Foruma''.

Kao u onom starom crtanom filmu, kad Erik pojede bananu, postaje Bananamen. :D  Tako i ti, samo što je tvoja banana dolazak na temu koja svojim naslovom pogađa interese placeva polovnjaka u SRB, totti postaje ''totti preprodavac polovnjaka''. Onda ne samo da izmišljaš tuđe reči (kao u primeru gore sa nekakvih 15%), već se posereš i po svojim rečima. Tada se ''totti preprodavac polovnjaka'' svađa sa rečima tottija člana Foruma.
 

5 hours ago, totti said:

Ja te molim da nam svima konačno objasniš kakve veze imaju svi ovi oglasi koje duže vreme kačiš sa tim koliko može da se spusti cena prilikom kupovine...

Tipičan primer kako ''totti preprodavac polovnjaka'' pljuje na reči tottija člana Foruma.

 

Dakle, svojevremeno si na jednoj temi (koja u svom naslovu nema ništa što pogađa rad placeva u SRB), direktno pitan: ''koliko su prodavci na placevima spremni na odstupanja?'' link
Totti član Foruma, 7 minuta kasnije i odgovora kao član Foruma (jer ta tema gde pišeš odgovor ne gađa rad placeva u SRB): ''Za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€.'' link

Ja postavim primere koji pokazuju da to što si rekao, radiš i u praksi. Dakle, sve je ok.

 

Ali, onda nam se svima pojavi ''totti preprodavac polovnjaka'', koji se pravi blesav i pita kakve veze sa spuštanjem cena imaju oglasi koje ja okačim?

Totti kao preprodavac polovnjaka se pita kakve veze sa spuštanjem cene (prilikom kupovine na placu) ima odgovor tottija kao člana Foruma na direktno mu postavljeno pitanje ''koliko su prodavci na placevima spremni na odstupanja?'', i primeri oglasa koji to pokazuju. :D:D Pa jeste...baš nikakve veze sa tim koliko može da se spusti cena (prilikom kupovine na placevima), nema tvoj odgovor na direktno pitanje koje ti je bilo upućeno: ''koliko su prodavci na placevima spremni na odstupanja?'' :blink:

Baš nema, svima je to jasno.

 

Nemam problem što imaš dva lica kad je ova tema u pitanju. Smatram normalnim da različito pišeš o prodaji polovnjaka kao član foruma, i kao preprodavac tih istih polovnjaka. Možda je bilo najbolje ne pisati ništa oko cenkanja na placevima, ali kad si već odlućio da pišeš, smatram da nema ništa normalnije nego da zapinješ i rukama i nogama da ubediš ljude da nemaju šta da se cenkaju, ili da je cena stvarno fiksna, ili da ih plašiš da mogu batine da dobiju ako kažu značajno nižu cenu na placu za skuplje automobile... :) Pa, naravno da nećeš potrčati da napišeš nešto u stilu ''da, treba da mi oborite barem 700 evra na auto od 12k, ili 500 evra na 10k, ili 800 evra na auto od 15k evra''. To ćeš nam svima (kao što se vidi gore), napisati kao totti član Foruma, ali kao ''totti preprodavac polovnjaka'' ćeš nam pisati sve kontra od toga. Ima tako još primera različitog pisanja npr. oko dugog stajanja auta na placu, itd, itd.

 

Nemam problem ni oko toga šta pišeš kao član Foruma, naprotiv. Pa, to što si napisao oko korekcija cena, u Januaru 2019. sam stavio i u Pravilnik Foruma. Ono pravilo za 6% sam tada uveo za komercijalne oglase čitajući šta je napisao totti član Foruma, jer oni iznosi koje si naveo su uvek između 5% i 6%, pa sam stavio 6% u Pravilnik. Gde ćeš veći dokaz da nemam nikakav problem sa tim šta pišeš kao član Foruma od toga da tvoje reči i u Pravilnik Foruma stavim. :D A, kao što sam rekao, nemam ni problem šta pišeš kao preprodavac polovnjaka jer to (postojanje razlike u pisanju) potpuno razumem.

 

Jedino je bezveze što se izgleda mislilo, verovalo da se ta razlika neće provaliti.

Pusti, nema potrebe da se dalje raspravljaš sa sopstvenim rečima i delima. Glupo je da sad čitamo u nastavcima kako se ustvari međusobno svađaju dva tottija...jedan kao član foruma i drugi kao preprodavac polovnjaka. Pa, da onda dalje čitamo kako totti član foruma kaže koliko idu korekcije (kao odgovor na direktno pitanje oko toga), a ''totti preprodavac'' pljune na to i kaže da to nije tačno. I tako sad još 100 puta da to čitamo, jer nemam potrebe bilo šta drugo da postavljam u ovoj temi osim šta kaže totti kao član Foruma (a, što sam i u Pravilnik Foruma stavio), i totti kao preprodavac polovnjaka.

 

Ti se više ne raspravljaš sa mnom, nego sa samim sobom.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ikad budem admiR, a bicu uz pomoc gosn.Šikanje, prvi dan moje vladavine ima da idu u blok Toti, Nesa, Dule i jos pojedini :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, kad cujem to koja mu je zadnja cena a nije ni video auto malo povratim u sebi.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji razlika u tome  kad se pita za cenu preko telefona.

Ima onih kojima je prvo pitanje koja je zadnja cena  a ti nisu kupci a ima i onih koji se ispricaju i raspitaju o vozilu i onda na kraju pitaju za cenu.

Ti su ok i generalno normalno je da  se i pita za cenu ali nisu u redu oni kojima se spusti cena preko telefona i kaze da je to poslednja cena a kad dodju hoce jos dole.Kad im kazem da je to poslednja cena i da im je to receno preko telefona  oni ce kao da je to receno telefonski i da se podrazumeva da ide jos dole a generalno grese.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam prodavao caletovu corsu nedavno zove covek iz topole, nudi 500e na nevidjeno. Reko ajde, evo ti br racuna uplati mi lovu a ja cu da ti bacim kljuceve i dokumenta kroz prozor kad budes dosao. On kaze: hahaha, ma ne, ne. Taj je kao hteo da dodje taj dan da vidi auto naravno nije se vise ni javio, sto sam i ocekivao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je normalno da se u telefonskom razgovoru pita izmedju ostalog i za zadnju cenu, pa nece valjda neko da predje npr. 300-500km (oba smera), povede-plati majstora (rezervise termin u nekom servisu), potrosi svoje vreme i ukoliko se ispostavi da je auto ok, da mu prodavac kaze spustam cenu za 50 evra, a kupac je ocekivao 300-500-xxx.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je prodavac to obaranje već ukalkulisao. Nema veze što je auto ok...ili nije ok - prostor za luft se ostavi pa se ostavi. Tako rade svi, tako radimo i mi kada prodajemo svoje aute, tako je govorio da radi i konkretan prodavac. Uostalom, i ti si pričao da ''za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€''

 

Stav tipa ''na dobrim autima se ne spušta jer zašto bi se spuštalo kad je sve ok, a na krševima se spušta jer nisu ok'' bi mogao da pije vodu kada bi se automobili (i dobri i loši) nudili na tržištu po nekoj jedinstvenoj (istoj) ceni. I pošto se eto nude po istoj ceni, a dobar auto treba da bude na kraju skuplji, onda se obara cena onom lošem, a dobrom ostaje gde je bila jer zašto spuštati kad je sve ok. Međutim, nema jedinstvene cene na tržištu polovnjaka, tako da nema ni osnova stav tog tipa. Nijedan prodavac neće propustiti da zaradi više (što je normalno), i zašto bi kupac verovao u nekakvu apsolutnu pravičnost prodavca prilikom njegovog određivanja cene...zašto bi kupac bio dužan da veruje da je prodavac bio u ulozi svetog pravednika velikomučenika i poštenjaka kada je određivao cenu za auto koji prodaje (a, da nije iskoristio priliku da zaradi više)...

 

Druga je stvar da li obarati cenu telefonom.

Da sam u ulozi prodavca ne bi govorio koja je zadnja cena telefonom. Moraju se filtrirati radoznali od ozbiljnih kupaca, a dolazak na lice mesta da se pogleda auto kvalifikuje potencijalnog kupca u kategoriju ozbiljnijeg kupca. Ne znači da kupuje sigurno, ali je ipak ozbiljniji od onoga koji samo zivka telefonom. Lično, smatram da se telefonom mogu pitati neke stvari oko auta ukoliko već nisu navedene u oglasu, ili pitati kad može da se pogleda auto ukoliko nije u pitanju plac sa radnim vremenom...ali, ono oko ''zadnje cene'' mi nije ok fonom, i da sam prodavac ne bi govorio koja je. Nisam govorio ni kad sam svoje aute prodavao...

 

Razumem da je tu rizik na kupcu jer šta ako se prevali dalek put, a ispostavi se da nema dogovora oko cene, ili da je auto lošiji nego na slikama...

Pa, jbg-a, tako to ide...ko nam je kriv pa ne kupujemo nove aute. :D

Jednom sam (kad je otac tražio sebi Punta), otišao sa njim van Beograda da se pogleda Puntić...kad ono uživo nije auto sa slika. Misim jeste, ali ''su slike od pre tri godine kada sam ga kupila, pa mi je agencija rekla da mogu njih da postavim, da ne moram opet da slikam auto''. :D:D U te tri godine Punto je uništen, priča oko Agencije je budalaština (kakva Agencija, auto bio oglašen na PA)...

I, šta ćeš tu...zahvališ se na vremenu onako ironično i sedneš nazad u auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

A zašto bi mu spuštao cenu 300-500€ ako je sve ok?

 

pa eto bas iz razloga koje se mogu videti iz tvog pisanja, razlicita ocekivanja kupca/prodavca. Ti kao prodavac automobila oglasenog za sumu xxxx si spreman da spustis cenu npr 50-100 evra ako se ispostavi da su navedeni podaci iz oglasa tacni. Pera kupac ocekuje da mu se cena spusti npr.300-500 evra ukoliko je navedeno tacno. Ti Peri u telefonskom razgovoru ne zelis da kazes zadnju cenu (dodji da se dogovorimo), on potrosi svoje vreme i 50-100 na put i majstora/servis da bi mu ti na kraju saopstio da je zadnja cena 50-100 evra niza od oglasene.

 

Zato u telefonskom razgovoru izmedju ostalog treba utvrditi i zadnju cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo je da nema pravila :)

 

Cena moze da se spusti koliko je (pre)prodavac u tom momentu raspolozen, recimo ako je neki auto na oglasima za 14.000, pa posle godinu dana na 10.000e oglasen to ne znaci da bi ga prodavac godinu dana ranije dao za 12.000e.

 

Tako da je ta kalkulacija preprodavaca mac sa dve ostrice, hoce da proba da izvuce maksimum sto teoretski moze, nebitno jel ima 50 ili 5000e zarade, posle spusta koliko vec vidi da mora.

Tako da je druga strana medalje da kada ljudi vide auto koji stoji dugo u oglasima, preko godinu dana, sa drasticno spustenom cenom, tipa 20-30-40% da onda zaziru od tog primerka kao da je lesina lupana pokvarena iako je mozda korektan auto samo ga preprodavac (debelo) zacenio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



Pravilo je da nema pravila
 
ako je neki auto na oglasima za 14.000, pa posle godinu dana na 10.000e oglasen to ne znaci da bi ga prodavac godinu dana ranije dao za 12.000e.
 
 


Amin.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vagenovac said:

Cena moze da se spusti koliko je (pre)prodavac u tom momentu raspolozen, recimo ako je neki auto na oglasima za 14.000, pa posle godinu dana na 10.000e oglasen to ne znaci da bi ga prodavac godinu dana ranije dao za 12.000e.

Znači baš to kod preprodavaca koji rade svoj posao, tj. kod placeva koji nisu parkinzi polovnih automobila nego njihovi prodavci.

 

Značiće to samo ako procene da je pred njima ozbiljan kupac. Nema preprodavac pravo na raspoloženje jer mu je to posao. U trgovačkom poslu nema emocija, nego matematike, a po matematici se odavno zna da je bolje npr. 5x1.500 nego 2x2.500 u istom vremenskom periodu. Naravno da će preprodavac probati sa maksimalnom mogućom zaradom i to je normalno. Ali, neće uključiti tvrdoglavost (emociju) i držati se te cene k'o pijan plota ako vidi da ne ide nikako, nego će još kako gledati da proda kad se pojavi ozbiljan kupac. Mora gledati da proda, naročito ako ima plac sa fiksnim troškovima svakog meseca koji mora da zaradi za sebe, plus za njega kao vlasnika placa. Pa, sračunaj samo koliko se zajebao taj sa placa koji posle godinu i više dana daje auto za 10.000...umesto da je za taj vremenski period obrnuo dva ili tri puta iste pare (koje je uložio za nabavku auta kojeg je oglasio za 14k i tvrdoglavo se držao toga dok mu nije prošlo mnogo vremena). Lako to može da se vidi kad se prati ponuda nekog placa mesec-dva...tačno vidiš one placeve koji aute prodaju, obrću novac i zarađuju, i one koji misle da treba da budu parking servis za neregistrovane polovne automobile. Dakle, ima i jedni i drugih...a, nama kao kupcima niko ne brani da odemo kod onih prvih koji aute prodaju...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se sa tobom i mislim da nisi u pravu.

 

Pre svega jer pokusavas da placeve strogo podelis u dve kategorije, crno i belo, a zapravo je ogromna siva zona sa milion nijansi.

 

Da izvodimo neku fiktivnu mateimatiku onda je bolje 4x 2.500e i jedan da stoji godinu dana nego 5x1.500e.

Najbolje da se ne bavimo fiktivnom matematikom.

 

Ako vec moram da objasnjavam raspolozenje prodavca bih mogao okarakterisati kao njegovu trenutnu procenu koliko para moze da izvuce i da li mu je frka trenutno.

 

Evo ti dva auta koja su spustena 30%, jedan skoro 2000e, tj. sa 6000 na 4000 i drugi sa 3000e na 2000e, ja sam im za jedan bmw koji kosta duplo vise od ova oba auta zajedno ponudio 1000e manje, sto nije ni 10% i nisu hteli ni da cuju, njihova zadnja ponuda je bila samo 300e nize, sto je nekih 2.5%.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11593125/bmw-320-20d

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13330109/lancia-musa-19-jtd

 

9f018a045f12d3933d808f31b1bac325.jpg5071997ab84a0c26fb0e261faec16304.jpg

 

Evo ga i bmw1 od duleta sa foruma stoji skoro 2.5 godine na oglasima i cena je bila 14.000e, sada je 10.500e, ja mislim da ga on ne bi dao za 13.000e onda, a kamoli za 12.000e, a sada ce verovatno da ide za 10.000e registrovan.

 

Kilometraza auta je 167500 km.

Ide na ime kupca  sa placenim porezom i homologacijom.

Sto se tice cene  ona ce biti oko 14000 i stvar je dogovora.

 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13728892/bmw-116-d-sport?show_date=true

116
2013. godište
161.946 km

.af5d59e65e356862682c11a3e3b71d7d.jpg7c145cba7e37b1d3f1d557e702eb5ba0.jpg

 

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, vagenovac said:

Da izvodimo neku fiktivnu mateimatiku onda je bolje 4x 2.500e i jedan da stoji godinu dana nego 5x1.500e.

Najbolje da se ne bavimo fiktivnom matematikom.

Fora je što u toj (fiktivnoj) matematici 5x1.500 ili 2x2.500 - neće u praksi ni biti onih 2x2.500...nego još manje od toga jer neće njemu stajati samo jedan auto, nego većina.

Mogu ređati sad stotine primera (bukvalno) kako placevi sami obaraju cene kada imaju takvu politiku, tj. kada nisu parking servis nego prodavci...evo za primer jedan auto sa placa iz NS (D-Cars):

 

- 05.04. 

2015. Volkswagen Golf 7 1.6 tdi, 105.450 km.................11.850 € + registracija

- 10.04.

2015. Volkswagen Golf 7 1.6 tdi, 105.450 km.................11.490 € + registracija

- 17.04.

2015. Volkswagen Golf 7 1.6 tdi, 105.450 km.................10.990 € + registracija

- 16.05.

2015. Volkswagen Golf 7 1.6 tdi, 105.450 km.................10.750 € + registracija

- 26.05. 

2015. Volkswagen Golf 7 1.6 tdi, 105.450 km.................10.490 € + registracija

- 19.06. 

2015. Volkswagen Golf 7 1.6 tdi, 105.450 km.................Prodat

 

Jedan primer ne znači puno, ali valjda znači kad kažem da imam pitaj Boga koliko ovakvih primera sa placeva u BG i NS, sa sve slikama (printscreen oglasa) svaki put kad je cena menjana.

Evo, baci pogled samo na spisak kompletne ponude tog placa:

 

plac printscreen.jpg

 

...i sad zamisli gomilu ovakvih fajlova za dosta placeva, mesecima. Zato kad kažem da postoje oni koji obrću pare i prodaju aute, i oni koji glume parking servis - to je zasnovano ne na jednom, 5 ili 105 primera...nego pitaj Boga koliko. 

 

Svako može da vidi jedne i druge stavove/primere, pa nek' ljudi sami procene čiji stav ima više/manje osnova. :thumbup: 

 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaahah ti si kralj, ladno imas spiskove :D  

 

Na ovome d cars sam davno gledao ovaj e60 520d i mecku w211 e220cdi i oni uzasno dugo stoje, mislim da sam ih gledao jos pre jedno godinu dana, pa su spustili cenu samo ~500e, a na golfu spustili 1000e za mesec dana, verovatno je svaki auto prica za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kako drugačije tehnički ispratiti promene cena nego spiskovima... :D 

Zaboravio sam gore da napomenem da i onaj Golf iz primera (i svi ostali) su spuštanje cene koje placevi ne obeleže....dakle, nije ona varijanta kada istaknu da je snižena cena u pitanju...nego ovako, evo baš za tog Golfa:

 

Screenshot_52 golf desktop.jpgScreenshot_64 za desktop.jpgScreenshot_83 sniz desktop.jpgScreenshot_64 sniz desktop.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj BMW stoji dve i po godine i ja sam sa cenom od 10500 u minusu. Registrovao sam ga jer ne valja za dizel auto toliko da stoji i vozikam ga. 
Dobijao sam 12000 i tu bi cak imao i neku sitnu zaradu ali su mi likovi koji imaju auto skolu a koji su spustili cenu sa 13200 na tih 12000 na koje sam bio prisiljen da spustim da bih ga prodao trazili da jos dam i garanciju. Znaci spuste mi 1200€ i hoce jos i garanciju? 
Kazem im kako da im dam garanciju kad nemam s cime da im pokrijem a drugo akace ga kandidati samo tako i ja treba da gledam kad ce nesto da prsne i naravno da nisam pristao da ne bih dolazio u neprijatnu situaciju. Kaze majmun kako u Nemackoj dobije garanciju a ja mu kazem da onda ode u Nemacku pa neka ga kupi ali cim predje granicu garancija otpada. 
I tako ja vozim lep i dobar auto koji sam i jos ulepsao sa M felnama i uskoro mu produzavam regu i radim servis tako da ce ici sa oglasa jer mi nije isplativo da ga tad prodam pa cu ga voziti nekoliko godina pa kad pucam bar cu znati zasto pucam. 
Takodje vam je pogresna politika da ako nesto dugo stoji na oglasu da nesto nije u redu sa tim autom jer evo ovo je ocit dokaz da je to pogresno razmisljanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...