Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Koliko može da se spusti cena polovnjaku / novom autu?

Recommended Posts

https://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?/topic/37446-f30/&tab=comments#comment-351018

Tema sa BMW foruma, ali u prilog priči da se kod "skupljih" vozila cena "ne može" spustiti značajno ( i preko 10%).

 

Quote

 

"Danas videh i probah F30 kojeg je kolega pazario. F30 2.0d 184ks 2013-to, crveni, sport line, automatik, 180k na satu, deluje vrlo dobro očuvan, bez oštećenja (osim malo izgrebana šoferka, vlasnik imao neku metalnu stugalicu za led!?!).

Od dodatne opreme maltene ništa osim onog što već ide u sport-line (sportska sedišta sa crvenim štepovima i crvenim detaljima u kabini itd), dva seta skoro novih guma (letnje 18", zimske 17").

Platio ga je sveukupno 13k evra (na oglasu se nudio za 15k, vlasnik). Kaže uživa u vožnji i nikakvih problema u poslednjih nekoliko dana, dobro vuče, motor se normalno čuje, proverio ga je i kod svog majstora i mehanički i na na dijagnostici, sve je navodno OK. U zvaničnom servisu održavan do oko 2016-te i 100k, posle toga negde drugde (ima račune). Rađen je nedavno i servis automatskog menjača. 

Sve u svemu, na prvu loptu deluje mi da je solidno prošao, najbolje će pokazati vreme..."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, totti said:

 

Opet se ponavljam - previše misliš da sve znaš, ali u dosta stvari nemaš pojma, tako da kažem.

Svakim tvojim narednim postom sam sve ubeđeniji i ubeđeniji u to.

 

A šta da vidim sa Duletom? Za ovo što je napisao?

"A da je tako evo ti primer gde sam ja u Novembru prodao RAV4 kojis sam sa 4999 spustio na 4800 i nisam hteo da mrdnem ni centa dole iako su mi davali nize. 

Isto tako Qashqai koji sam cenio 6350 sam spistio na 6100 i davali su mi vise puta 6000 i nisam hteo da ga dam"

 

Vidi ti.

 

I dalje ne razumem čemu ta opsesija da se sve zna. Da neko ovde sad pomene transplataciju srca, verujem da bi i to znao kako se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Ček, ček, hoćeš da kažeš da ga je kupio za 3300 dobio bi sređen menjač a ovako pošto je spustio na 2700 ti si prećutao za menjač i samo mu prodao auto svestan da je menjač pred crkavanjem?

Odnosno, da je čovek bio spreman da odvoji 3300 za taj auto ti bi mu napomenuo da menjač ne valja i da ćeš ga srediti o svom trošku? Ili da nisi ni ti znao ali da je platio 3300 i da mu je crkao menjač ti bi to sredio o svom trošku jer si pošten i ne varaš mušterije?

 

I ovde cena ode 600 evra dole iliti 20%

 

Vidis kakvi ste vi ljudi bolesnici? 

Zasto izvrcete nesto sto sam rekao?

da li sam napisao da je menjac bio neispravan?

Nisam! 

Ali kao sto vidis pamet se prosipa u ogromnim kolicinama i samo se nagadja i pretpostavlja. 

Da je menjac bio neispravan ja bih ga popravio. 

Menjacu nista nije falilo u trenutku kupovine a covek je nesto cackao oko elektronike sledeci dan i zvao me da me pita kako se brisu greske!

Ako nisi provalio cena koji sam hteo da zaradim je 400 ali usled stajanja nisam hteo vise da gledam i dao sam ga za cifru koji mi je on sam ponudio i zaradio sam citavih 100€. 

To treba da vam bude nauk kad vi budete kupovali auto kako ce vas ispostovati prodavac ako se budete zalili na nesto sto vam je crklo u medjuvremenu od dana kupovine a vi se cenjkali i cenjkali do nesvesti da bi bili zadovoljni. 

2 hours ago, ултрас said:

Pa naravno ali korist je obostrana, a ne kako on kaze on meni cini uslugu. 

 Cinim itekako. 

Koliko se samo puta odigrao scenario da se ne dogovorimo oko zamene ali se kupcu svid moj auto i ja mu kazem da kaparise auto sa 500€ i ja cu ga cekati 2 meseca da proda svoj auto ali NEEEEE to nije moguci scenario jer on sam zna da ne moze da ga proda za te pare za koje hoce meni da ga uvali. 

Ja sam veoma realan u procenama i ne ubijam ljudima cenu njihovog auta ali takodje necu ni da potcenjuju moj. 

1 hour ago, neshaoct said:

Kad se sve to sabere, ništa više logično nema nego da se taj vlasnik placa mnoooogo više ugradi na svakom prodatom autu od kolege mu koji radi euro3 i euro4 polovnjake.

Ali zato po tebi znaci da treba da obori cenu 10% cim si krocio u njegovo dvoriste ili plac? Ti si upravo taj koji forsiras to ali apsolutno nisi u pravu za toliku korekciju kod kola koja su iznad 10000€ i iza toga stojim cvrsto. 

Evo malopre me je covek zvao za Audi i juce sam ga spustio sa 9300 na 9000 i kad smo dosli docene rekao sam da moze dole jos koja stotka tako da 10% ne moze ni da nasluti a pogotovo kad se radi o dobrom i kvalitetnom primerku. Isto tako ja nisam rekao da se tih 10% obavezno spusta na primercima od 5-6k nego na onima do 3000 a dalje je procenat sve manji za spustanje jer pobogu ljudi ne zaradjuje se na tim kolima 1000 eura pa ako na 5000 spustis 10% da mu spustis 500. Ajd sad, ako imas dobar primerak zasto bi mu spustio 500€? Pogotovo ako imam dobru cenu i startu i lep auto. 

Moje je pravilo da inace spustam za registraciju i to je sasvim dovoljno jednom kupcu  a on neka ulozi u servis i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

 

 Cinim itekako. 

Koliko se samo puta odigrao scenario da se ne dogovorimo oko zamene ali se kupcu svid moj auto i ja mu kazem da kaparise auto sa 500€ i ja cu ga cekati 2 meseca da proda svoj auto ali NEEEEE to nije moguci scenario jer on sam zna da ne moze da ga proda za te pare za koje hoce meni da ga uvali. 

Ja sam veoma realan u procenama i ne ubijam ljudima cenu njihovog auta ali takodje necu ni da potcenjuju moj. 

 

Pa jel te zou na slavu, mislim kad si im toliko ucinio? :stuart:

 

Ajde budi malo ozbiljan u diskusijama, stvarno je nebulozno ovako razgovarati. Ti meni kao argument navodis primer kad se NISI dogovorio za zamenu. Ja govorim o realizovanim zamenama. Neces ti nikom ciniti uslugu ako ti od toga nemas korist. Ni ti ni bilo koji drugi trgovac. I to je sasvim prirodno. 

 

Zasto ne navedes neki primer kad ti se zaglavi auto pa stoji godinu dana i evidentno ces da se ukanalis pa naidje neko i ponudi zamenu koju oberucke prihvatis. Jel i njemu cinis uslugu? :D Ili sad mogu ja da kazem da je on dosao tebi da ucini uslugu? 

 

Zajebi me te demagogije, cuj ti si dobrocinitelj pa cinis nepoznatim ljudima usluge, a ti od toga nikakve koristi nemas. Stvarno je cudan taj tvoj ugao posmatranja. Mada koliko shvatam do sada iz procitanog na ovom forumu ti prosto imas potrebu da tvrdis sve kontra i da si jedino ti u pravu jer ti si trgovac, a mi smo sta bese ono, bolesnici? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

Vidis kakvi ste vi ljudi bolesnici? 

Zasto izvrcete nesto sto sam rekao?

da li sam napisao da je menjac bio neispravan?

Dule ja za tebe nisam rekao da si bolesnik :) citiraš me pa onda ovako nešto ne razumem čemu. A opet nisi odgovorio ni na jedno pitanje, tj odgovorio si pitanjem.
Pored prva 2 pitanja sam napisao i

6 hours ago, andreja.micovic said:

Ili da nisi ni ti znao ali da je platio 3300 i da mu je crkao menjač ti bi to sredio o svom trošku jer si pošten i ne varaš mušterije?

I da li bi platio popravku čoveku da je platio koliko si tražio?

 

Ovakav ton razgovora je primetan svaki dan u udarnim terminima na kanalima sa nacionalnom pokrivenošću. Tipa "Što toliko para za rasvet?" odgovor "A šta vama smeta rasveta". Paranoja čoveče.

Niko ovde nije rekao da si prevarant već da su prevaranti oni što spuštaju km kako bi povećali vrednost automobila koji prodaju.

A ti si sam rekao da si spuštao km. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ultras

Pricaj sta hoces ali kad uzimam u zamenu auto ja cinim uslugu kupcu jer ne mora da se smara sa raznoraznim likovima koji ce ga cimati i ucenjivati i to moras da priznas da je tako. Znaci em je to izbegao a em je odmah dobio drugi auto i spasao se potrage po oglasima.

Ovo je realnija prica od tvoje jer vas kupaca je daleko vise nego nas prodavaca.

@andreja

Kao prvi ti si rekao da sam ja sakrio da je menjac bio neispravan jel tako?

Kao drugo ja ne bih ni uzeo taj auto da je menjac bio neispravan. 

Kao trece evo upravo ovde na forumu se desilo da je covek kupio auto i da su mu prozvizdali lezajevi na menjacu kad se auto potpuno zagreje i kad ulje izgubi viskozitet i ja em sto sam mu bio korigovao cenu vec zbog foruma em sto sam mu organizovao majstora i jos spustio cenu koliko sam mogao za popravku. 

Znaci kad se ima lufta moze i da se prizna greska ali kad se ubija cena iz ne znam kog razloga e onda ne moze. 

Plus sto vi pojma nemate koje bi cene kola trebale da budu jer na autoplacevima i generalno svakom autu se pise minimalna cena po katalogu da bi se platila sto manja carina a onda kad se proda vozilo prijavljuje se zarada od 5000-10000 dinara i na tu cifru se placa porez. Zamislite sad ako se auto po papirima vodi na 2000€ a vi ga zvanicno kupite za 5000 koliki porez treba da se plati drzavi na tu cifru i samim za toliko da bude skuplji auto. 

U startu bi trebao da bude skuplji 600€ i da prodavac ne strepi od drzave koja radi i retroaktivne provere pa poziva kupce da pita joliko su platili auto i ako se ne usaglasi odgovor moze da bude problema. 

Znaci i to bi voleli ili ste mozda od onih kojima ne odgovara sto se zakida drzavi deo kolaca? 

Pa onda platite. 

Ah da, cilj je da se kupi sto jeftinije auto i to sam zaboravio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Dule 021 said:

Kao prvi ti si rekao da sam ja sakrio da je menjac bio neispravan jel tako?

Ne nisam rekao već pitao koja je situacija bila. Da li si znao pa uvalio ili nisi znao ali si rad da otkloniš grešku i podneseš deo troškova?

To je bilo pitanje, i nije bilo vređanja. Nigde ja nisam rekao e znao si da je crkao menjač pa uvalio. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021

Joooooj

Evo meni ne odgovara što se državi zakida na potezu. Ja od tog novca dobijam platu, ne samo ja već i učitelji, zdravstveni radnici, na žalost i političari... Svi kukamo na državu, kako je sistem ovakav ili onakav, a ko čini sistem? Pa ljudi! A koji ljudi? Pa oni koji žive ovde! Što su ljudi bolji, to su g..a na vrhu bolja, to je i sistem bolji! Nema floskula glupih! Kukamo da se voze svakakvih leševi, a da se uvede ljudski tehnički (da se poradi na rigoroznosti, a ne na ceni) sutradan bi se pola Srbije popalilo, druga polovina udarila na kukanje... To što MOŽEŠ ne znači automatski da MORAŠ nešto da uradiš!

Pun mi je kofer raznih Todorovića koji prodaju maglu, to ne prikazuju državi, nego još kukaju! Baš mi vas je žao! Samo bre kukate, niko vas ne tera da radite ovaj posao, ali ste vi Majke Tereze pa volite da pomaže te ljudima. I Mitrović je počeo sitnim prevarama, pa vid' ga sad! 

Aj ne brukaj se više!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brukate se vi koliko se pravite Tose. 

Jedno ovde piskarate a sutra radite totalno drugacije. 

Pa ja vas sve gledam evo 16 godina i prosto ne verujem u sta se pretvarate. 

Moj odbos prema kupcu se nije primenio i to sto ovde ispadnem grub je samo zato da vas malo protresem da se probudite i ne sitite lazi oko sebe. 

Eto andreja me automatski optuzio za menjac a onda kao on to nije rekao. Ma jok ali je samo dovoljno da procita svoj post kako ga je napisao i shvatice ali izgleda da mora da ga procita malo vise puta. 

Pisete i prevarama?

a sto vam prodaju kiselu vodu od 1,25L po ceni one od 1,5?

Sto vam keks od 1kg prodaju za npr 200 don a onda vidis da je cena ostala ista a keks pao na 1,8kg to nije prevara jel tako?

Naravno da pise na ambalazi ali je navika da je to kg i mnogi to i ne gledaju a proizvodjac trpa pare u dzep. 

U Srbiji u svim sferama ima prevara koliko hoces i eto samo vam ne ocitaju vodu i stize kao da ste ful potrosili, pa vam stize odvodnjavanje na placeve na kom vam niko nista nije ucinio povodom toga, zatim dimnicarina u stanovima u kojima nikad necete loziti i sve su vam to prevare a na koje se ne zalite jer uzmete informatiku i platite. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Dule 021 said:

Pa evo da ti odgovorim zasto sam u pravu. 

Ti hoces da menjas auto ali ti treba odmah drugi a ne da prvo prodas svoj pa da onda trazis ko zna koliko meseci drugi dobar. 

Jel i ne pomislis da tebi prodavac cini uslugu sto je primio tvoj auto u zamenu i ti automatski imas drugi auto bez dana pauze?

i pritom te ne odere jer nisi ni ti bas toliko lud ali u realnosti vecina zna da proceni kupcev auto nesto nize ali taj isti kupac u poslednje vreme nudi svoj auto od zlata jer ga preceni debelo. 

Zato kazem da su to ludaci koji nesto pokusavaju i to kod prodavaca koji znaju daleko vise od njih sta koliko vredi umesto da igraju na tu kartu kod vlasnika vozila koje mozda i zeznu. 

Sto se tice tih ludaka to su oni koji potcene automobil koji pritom sami ne mogu da uvezu za te pare. E zato ih zovem ludacima kao i ovog od pre neki dan koji mi za motor od 3400 nudi 2800. 

To nije ludak jel da? Pritom ne moze ni stranca da uzme za te pare u samostalnoj potraznji. 

Sto nisi tekao nesto na to drasticno cenjkanje i garanciju? 

Meni je tako neki likpre nekih 5-6 godina dosao na cifru od 3300 za Mercedes A160 sa automatskim menjacem koji mi je stajao poprilicno dugo i nudi mi 2700 i ja gledam stoji i nista se ne desava a imam 100€ i dam ga. Sutradan me zove kako se brisu greske i ja kazem otkud greske a on ce da je nesto cackao po osiguracima i da mu je popalio greske na sta sam mu rekao da mora da nakaci dijagnostiku da vidi sta je to. Zove me posle mesec dana i kaze da mu popravim automatski menjac jer je crkao i ja mu kazem “ Kolika je cena bila na oglasu? 3300 jel tak a koliko si ti dao za auto? 2700 e pa sad imas 600€ lufta da napravis menjac. Da mi nisi dirao cenu ja bih ti sad resio sve. “

Jel i ovde sad nesto nije jasno? 

Ili smatrate da kad ubijete cenu trgovcu koji ode i u minus ponekad da treba da vam garantuje za taj auto? 

Zapitajte se samo s cim da vam garantuje?

Ako ga ubijete s cenom onda sa tom razlikom popravljajte sami kola. 

Logicno zar ne? 

Cisto da razjasnimo, zbog sebe pitam. Ako uzmem auto od tebe (jos uvek trazim auto, da) i ako mi se desi tako neko biiip u narednih x meseci, a pri tom ti nisam ubijao cenu, ti ces to popraviti o svom trosku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

andreja me automatski optuzio za menjac

Opet cu reci da ja nigde nisam napisao da si ti namerno prodao nekom auto sa neispravnim menjacem. Ja sam postavio pitanje, mogao si jednostavno odgovoriti sa da ili ne. 

Opet na drugo nisi odgovorio da li zavisi koliko ti se ubije cena ti prihvatis ili ne prihvatis reklamaciju. 

 

A opet, da se vratimo na temu.

 

@Dule 021 Da li se slazes ili ne slazes sa tim da su ljudi koji spustaju km i zatim takav auto prodaju dalje prevaranti? Prosto pitanje, odgovor da ili ne bez ustezanja i objasnjavanja i hvalospeva.

Pitanje postavljeno slicno sudcu Meju

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ne dira cenu ima ful tretman. 

To znaci da imam lufta da vam napravim to sto se pokvarilo. 

Ubijate cenu i automatski se cifra smanjila i nema  lufta za opravku. 

Toga ste trebali biti svesni poodavno a da ne pricam o tome da pojedini placevi samo obecavaju i garantuju sve a kad dodje do toga onda nije bilo dobro ulje sto ste sipali pa nije bio dobar majstor pa niste vozili kako treba pa niste bili u ovlascenom servisu jer da bi se garancija ispostovala auto mora da bude odrzavan u ovlascenom servisu.  To su cake na koje vas hvataju. 

Ja bar posteno kazem kakva je realna slika. 

Pisao sam vec x puta da sam nudio ljudima opciju da ako daju 1000€ vise imaju ful garanciju na sve u  dogovorenom vremenskom roku ali to niko nije hteo da da. 

Ja ovo sto mogu da pokrijem ako se cena ne dira se svodi na plafon 6 meseci ali evo posle toliko godina jos nisam imao slucaj da je nekom riknuo motor ali to je zato sto uzmem ona kola koja lepo rade i pale a ne da imaju neki problem. 

Primer od pre nekih 4-5 meseci je jedna lepa Astra H 1,7CDTI u Cosmo opremi koji sam rezervisao na slike i kad je dosao auto bio sam bas zadovoljan kako je izgledala ali kad sam je upalio lampica za ulje je dosta duze sinala i za to vreme je nesto lupkalo iz motora i cim se lampica ugasi prestane to lupkanje. Posle toga kad je upalim potpuno normalno pali ali cim odstoji 10 minuta pocinje to sa lupkanjem i lampicom za ulje. Zarada lepa ali necu da se zezam s tim pogotovo sto ne zelim nikog da zezenem i odustanem a onda se polomilo njih vise ko ce pre da je uzme. 

E tako ja biram kola a vi pricajte sta hocete. 

Ne kazem da sam savrsen ali se trudim da izmem kola sa kojim ce kupac biti zadovoljan i sto je najvaznije ne visim po majstorima i ne budzim da nesto radi do prve bandere. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dule 021 said:

Sto vam keks od 1kg prodaju za npr 200 don a onda vidis da je cena ostala ista a keks pao na 1,8kg to nije prevara jel tako?

Koji je to keks? :o

Mani te se ljudi, ovde ima svako svoj ugao gledanja i nema 'leba od rasprave... Ima svakakvih prodavaca i isto tako i kupaca... 100 ljudi 100 cudi... 100 zena 200 sisa... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, igorzett said:
Koji je to keks? default_ohmy.png
Mani te se ljudi, ovde ima svako svoj ugao gledanja i nema 'leba od rasprave... Ima svakakvih prodavaca i isto tako i kupaca... 100 ljudi 100 cudi... 100 zena 200 sisa... default_laugh.png

I nisu sve sise iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrocinitelj021 da me manes te demagogije :)

 

Svaka zamena uz doplatu je individualna i tu nema pravila osim da obe strane gledaju svoj interes. Nikom ti ne cinis uslugu. Niti trgovci hoce za svaki automobil da uzimaju drugi u zamenu. 

 

Sto se garancije tice i to je prica za sebe. Ne insistira svaki plac da moras ici u ovlasceni niti je svaki korektan da ti prizna neku stetu. Ima korektnih ima i prevaranata. Npr. ima placeva koji nude garanciju uz uslov da ti oni urade veliki servis. Ukoliko ne zelis koriguju ti cenu. Ima raznih primera. 

 

Da se ne zajebavamo sa zamenom teza...To sto se kupac cenjka nema veze sa eventualnim kvarom. Da uprostim, ti si prodavac koji je oglasio robu koja je po tvom opisu ispravna i stavio si odredjenu cenu. Roba navodno nema mane, sve je ispravno, sve radi, ne lupa ne zveci i td. kako to vec okitite u oglasu. Ja dodjem pitam jel moze jeftinije ti kazes moze ili ne moze. Npr. rekao si moze i ja sam kupio. Nakon trgovine ispostavi se da roba nije bila u stanju kakvom si predstavio (da ne ulazimo sad u to da li si znao ili nisi). I sad ti meni neces priznati stetu zato sto si mi spustio cenu? Pa cekaj jesam li ja tebe prislio da spustis cenu? Nisam. Jesi li ti svesno stavio vecu cenu da bi je mogao sniziti? Jesi. 

I na kraju da li bi ti (trgovac) meni (kupcu) da se nisam cenjkao rekao ej druze prodao sam ti upravo neispravan auto?

 

 

Ovo za keks i cokolade i gramazu... to moze da se nazove obmanom ili donekle dovodjenjem u zabludu kupaca mada je diskutabilno jer na ambalazi pise gramaza. To znaci da je roba poskupela. A kad prodavac lazira kilometre to je klasicna prevara. To je kao kad ti odes da kupis taj keks na meru pa te prodavac pokrade na kantaru. Pise cena 1kg 100 dinara ti das 100 dinara on ti izmeri 800 hr a vaga pokaze 1kg. 

Jasno je to tebi sve ne moram ja da crtam samo se pravis tosa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam, kola su se uvek kupovala u vidjenom stanju bez prava na reklamaciju. Jedinu garanciju koju moras da das je da je taj auto legalan. Sve drugo su samo price i eventualna necija dobra volja. Ja kad god sam prodavao uvek sam davao svaki vid provere, gde god zelis i sta god zelis ali od tov momenta kada kupis auto, mozes samo da me pozoves za prenos i nista drugo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važna napomena oko komercijalnih oglasa na Forumu za prodaju polovnih automobila

 

Od ovog momenta, svi komercijalni oglasi na FLCS Forumu za prodaju automobila moraju:

- sadržati link ka oglasu tog istog auta na nekom od namenskih internet oglasnika za prodaju automobila (polovniautomobili.com ili mojauto.rs, ili ako nekim čudom neko koristi neki treći internet oglasnik za prodaju polovnjaka, onda mora sadržati link sa tog trećeg).

- cena na FLCS Forumu mora biti niža za minimalno 6% od oglašene cene na polovniautomobili.com ili mojauto.rs, ili na nekom trećem internet oglasniku za prodaju polovnjaka.

- važi za sve polovnjake, nebitno od njihove cene. Dakle, i za one od 1.000 evra, i za one od 20.000 evra, i za one od 16 milijardi evra ili više. :) 

 

Ovo ne važi za oglase koji nisu komercijalni.

Svako može svoj auto da oglasi za prodaju na FLCS Forumu i da napiše koju god hoće cenu, nebitno od toga da li je taj auto već oglašen negde ili nije, nebitno od toga koja je cena napisana tamo negde.

Ovo takođe ne važi za uslužne oglase. Dakle, neko od vaših prijatelja/prijateljica, rođaka i sl. ima auto na prodaju, a oni nisu članovi Foruma, pa Vi umesto njih postavite oglas. Naravno, nema potrebe da se neko ''pravi pametan'' i da pomisli da će sad odjednom da ima na desetine prijatelja/rođaka - sve se to lako provali.

 

Kako sa sigurnošću znamo koji su oglasi komercijalni?

- Svi auti koji nemaju SRB tablice po automatizmu spadaju u ovu kategoriju. Ostali automobili (koji imaju SRB tablice), spadaju u ovu kategoriju ako postoje opravdani razlozi (npr. auto čini ponudu nekog placa), što će se lako proveriti (ako bude trebalo) online.

 

Obrazloženje:

Ovim se ne ''udara'' na zaradu prodavaca polovnjaka, već na njihov ionako već namenski opredeljen finansijski prostor/luft za cenkanje, koji svaki prodavac već ukalkuliše kada postavlja oglas, tj. formira cenu za auto koji prodaje - kao što smo videli u diskusiji u temi na kojoj smo, i u brojnim primerima ranije oglašenih automobila. Ovim se ni ne takne njihova planirana (očekivana) zarada po autu, nego onaj deo cene koji su ionako planirali da im bude prostor za cenkanje. 

Kao što smo i ranije znali, a posle godinu dana je konačno i priznato u temi na kojoj smo od strane prodavaca, svako od njih uvek u oglas stavi veću cenu od one po kojoj bi zaista prodao auto. Svaki prodavac pravi sebi luft za cenkanje sa potencijalnim kupcem. Ovako se od tog lufta skida jedan deo, a na samom kupcu je da bude pametan pa da skine još ako bude mogao/znao.

 

======

  • Ako neko hoće, u skladu sa ovim uslovom, da postavlja komercijalne oglase za polovne automobile na FLCS Forumu - super.
  • Ako neko neće, u skladu sa ovim uslovom, da postavlja komercijalne oglase za polovne automobile na FLCS Forumu - super.
  • Ako smatra da mu za neki auto ovo odgovara, a za neki ne - ako hoće, onda može da postavi za te aute za koje mu odgovara računica.
  • Zašto nije 10%? Zato što nikada nije rečeno da je fiksno 10, već da je nekada malo manje, nekada malo više od toga. Kao što je već rečeno, na kupcu je da skine još ako za konkretan auto može.
  • Sve ovo će malo kasnije biti dodato u pravila za komercijalne Oglase na Forumu, i biti istaknuto u delu foruma za prodaju automobila.

 

Korisno za sve koji bi da postave komercijalni oglas za polovne automobile na FLCS Forumu

 

Evo koliko ljudi je u poslednja 3 meseca posetilo FLCS Forum, a deo foruma za prodaju/kupovinu automobila je jedan od najčitanijih:

 

Screenshot_20190114-152047.png

 

303.550 ljudi u periodu od 12.10.2018. do 12.01.2019.

Tamno plava linja je navedeni vremenski period, a svetlo plava je isti taj period ali ranije, tj. od 12.10.2017. do 12.01.2018., tako da možete da uporedite godinu na godinu koliko Forum raste u broju korisnika.

Ovo je sve statistika bez ljudi koji posećuju FLCS Forum preko TapaTalk-a.

Izabrao sam tri meseca jer je to neki najduži period u kojem bi verovatno voleli da prodate svaki svoj auto. Ko zna, možda neko od prodavaca misli da među tih 300k ljudi nema 1 čovek koji bi kupio auto koji nudi.

Izvor statistike: Google Analytics

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pravno lice registrovano za prodaju vozila prodaje auto, garancija od 12 meseci se podrazumeva, čak i da je ne dobiješ, čak i da piše da važi 6 meseci. Kilometražu za koju važi garancija nisu regulisali još uvek (barem je tako bilo kad sam poslednji put pitao). Valja napomenuti da je davalac garancije pravno lice koje izdaje fakturu, a ne plac na kome se auto kupio (ako sam plac nije i uvoznik/izdavalac fakture).

Fizička lica su oslobođena svake odgovornosti.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...