Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Neko prodaje gotovo novi McLaren 720S za 23 Bitkoina

 

mclaren 720s

 

Kriptovalute su, bar tako izgleda, na vrhuncu popularnosti, a pomama za Bitkoinima gotovo da ne poznaje granice. Najpoznatija kriptovaluta od početka godine porasla je, u trenutku pisanja ovog članka, za 1.655 posto.

Jedan Bitkoin trenutno vredi 16.900 američkih dolara, a svakim danom sve više ljudi je spremno da zameni itekako opipljivu imovinu za onu potpuno virtuelnu. Jedan od neobičnijih primera je i vlasnik ovog McLarena 720S iz Atlante koji putem ''Craigslista'' prodaje britanski supersportski automobil sa tek 1.200 km na satu po ceni od - 23 Bitkoina. Donedavno bi se ovaj iznos činio smešnim za egzotiku iz Wokinga, ali s obzirom na trenutnu valuaciju Bitkoina reklo bi se da je vlasnik malčice preterao. Potpuno novi McLaren 720S, naime, sa one strane Atlantika košta oko 100.000 dolara manje.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rolls-Royce od sada i za bitkoine

 

rolls-royce-dawn 11.jpg

 

Prodavac Rolls-Royce automobila iz SAD nudi kupcima mogućnost da modele prestižnog britanskog brenda plate bitkoinima. Firma ''Post ouk motors'' iz Hjustona u Teksasu nije prvi diler automobila koji omogućava kupovinu automobila u kriptovaluti, ali jeste prvi koji za bitkoine prodaje Rolls-Royce automobile. Tako je prema važećem kursu od 6. septembra Rolls-Royce koji ima cenu od 350.000 dolara moguće kupiti za 55 bitkoina. ''Nedavni uspon bitkoina probudio je moj interes za kriptovalute'', kaže vlasnik ''Post ouk motorsa'', Timan Fertita. ''S obzirom da se bavim prodajom luksuznih automobila, uvek mi je cilj da klijentima ponudim najbolje moguće iskustvo kupovine.''

 

Rast popularnosti bitkoina doveo je do toga da se proširi spektar proizvoda koji se mogu kupiti pomoću te kriptovalute. Tako je krajem prošle godine - kada je bitkoin imao najveću vrednost - jedan vlasnik superautomobila McLaren 720S iz 2017. oglasio svog ljubimca na sajtu ''Craiglist'' uz uslov da ga prodaje isključivo za bitkoine. McLaren narandžaste boje sa samo 750 pređenih milja (oko 1.200 kilometara) vlasnik je tada procenio na 25 bitkoina, što je po tadašnjem kursu tada iznosilo oko 472.000 dolara. Ranije ove godine diler supersportskih automobila iz Kalifornije takođe je nudio modele kao što su Bugatti Chiron i Pagani Huayra za bitkoine. Oni koji se odluče da kupe novi Rolls-Royce za bitkoine trebalo bi da požure s obzirom da je vrednost ove kriptovalute u padu i da je za samo dva dana devalvirala za skoro 1.000 dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesla prihvata kupovinu automobila bitcoinom

 

t sportline tesla.jpg

 

Bitcoin je dosegao nove visine, i prvi put u istoriji prešao cenu od 48.000 dolara pošto je Ilon Mask (Elon Musk) objavio kupovinu ovog digitalnog tokena u iznosu od 1.5 milijarde dolara. Obzirom da je započeo jednodnevni uspon sa nivoa od približno 38.000 dolara, rast najpopularnije kriptovaute za 24 sata predstavlja vrtoglavih 24%. To što je Maskova kompanija Tesla kupila tokene za 1.5 milijadu dolara nije mnogo kada se uporedi sa čitavim obimom dnevnog prometa bitcoina, koji po statistici sa menjačnice CoinDesk iznosi tek nešto ispod 100 milijardi dolara.

 

Teslino ulaganje nije uzrokovalo rekordno trgovanje, koliko objava američkog proizvođača električnih automobila da će ubuduće prihvatati plaćanja u bitcoinu za svoje proizvode. Tomas Hajes (Thomas Hayes), menadžer njujorškog investicionog fonda Great Hill Capital, izjavio je da ''kada najbogatiji čovek na svetu usmeri deo svojih sredstava u kriptovalutu, svi ostali okreću glavu za njim''. Bilo je i skeptičnih komentara, pa npr. portal Mint prenosi mišljenje analitičara da ''se puno govori o kratkoročnim prinosima na tržištu kriptovaluta, a istovremeno retko ko među običnim svetom govori o njihovoj primeni u svakodnevnom životu'', i tako dovode u pitanje njihovu realnu vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratio sam to od starta ali mi to tada a i sada deluje nenormalno.

U startu sam hteo da se uključim, mislio sam da se procesorska snaga grafičke kartice koristi za neki viši cilj, tipa simulacije, razni proračuni od kojih neko ima korist a učesnici ulaganjem svoje opreme i povišenim računom za el energiju učestvuju u tome i nagrađuju se virtuelnim novcem.

Čitajući svojevremeno svu raspoloživu literaturu i benchmark forum, ispostavilo se da nema korisnih proračuna, da niko ne koristi tu silnu energiju za bilo šta korisno, ili je i to laž.

Tim je za mene ta priča bila zatvorena.

 

Kolega je rudario od starta, u firmi gde je radio na računaru koji je 24/7 on, jedno godinu dana i iskopao 4 bitcoina.

Kad mu je cena dostigla 150e prodao, sad se kiselo smeška

Sve je to kocka, bilo je i sada ima mnoštvo tih valuta, u to doba bilo je i jačih od bitcoina.

Za mene je najgore to beskorisno trošenje prirodnih resursa. Pomislim na elektrane, uranijum, rudnike, bagere ugalj, vodu, gas, decu bez struje, armiju ljudi koja to radi, da bi svetlelo, ne da bi neko u stanu trošio 10kw na imaginaciju.

To bi zabranio iz ekoloških pobuda.

A vidite i sami oni koji se kao bore za eko, ulažu milijarde u dalje povećanje potrošnje el energije uzalud.

 Zamislite da svi po kućama i stanovima imamo 5-20Kw rigove.

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...