Jump to content
FAS Goran
DinoG

Fiat Punto 2b 1.9 mjet by DinoG i drazen.os

Recommended Posts

Nakon duze pauze na forumu evo me nazad s malo vecim updateom :)

 

Kako je zavrsila sezona krenuli su planovi sta raditi s Punticem preko zime i htjeli smo ubaciti 1.9 iz hgt-a...ali kako je proces atesta dosta kompliciran i kako nisam uopce nasao auto za dijelove poceli smo traziti kompletan drugi auto. Nakon par tjedana potrage i par propustenih prilika u Italiji nasli smo ovoga u Berlinu i bilo je sad il nikad. Culi se s prodavacem da auto nije prodan i gas po njega. Auto je bio u puno boljem stanju nego sto je kostao...imao je mane, ali nista strasno tako da smo ga kupili, izvadili col rege i pravac kuci :)

 

tapatalk_1513158695859.jpg

 

Najvise sam htjeo HGT, ali ovaj nekim cudom ima opremu kakva mi se svidja i motor kakav ima HGT, a to je 1.9 mjet od 74kw

 

tapatalk_1513158699832.jpg

 

tapatalk_1513158702913.jpg

 

Od opreme ima skoro sve: ABS, ASR, hill holder, el podizace i grijane retrovizore, podesiv volan i sic po visini, zracne zavjese, digitalnu klimu...cak smo i 2 seta alu felgi dobili s autom

 

tapatalk_1513158709088.jpg

 

Interijer i limarija su u jako dobrom stanju, a cim smo ga uvezli smo napravili veliki i mali servis, promjenili sva 4 grijaca i termostat, te stavili BMC panel filter. Sada kad znam da sve valja mogu nastaviti tradiciju mazenja i pazenja, a i odlaska po druzenjima i skupovima :)

 

tapatalk_1513158716438.jpg

 

tapatalk_1513158723685.jpg

 

Za sad je na autu odradjeno par stvari, prva od njih je atest 16" dimenzije

 

tapatalk_1513158730260.jpg

 

Posto sam prodao te Deltine felge u zamjenu su dosle Fiat 16 celicare ( Hvala Vlado ;) ) i Apexi sport opruge su prebacene s 1.3 na njega, a na 1.3 je stavljen orginal ovjes.

 

tapatalk_1513158733863.jpg

 

Branici i pragovi su vec nabavljeni i lagano je krenulo sarafanje

 

IMG-20171211-_WA0003.jpg

 

IMG-20171211-_WA0004.jpg

 

Zadnja stvar koju smo jucer ugradili je tempomat, koji u ovom autu cak i radi haha

 

tapatalk_1513158817087.jpg

 

Sto se tice planova za buducnost nemam nista pretjerano u planu...crni interijer iz 1.3 prebaciti u 1.9, air ride prebaciti, ugraditi siber i napraviti par detalja koje na 1.3 nikad nisam...a 1.3 ce u orginal stanje i u prodaju :)

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide sve iz pocetka...ali imam sve potrebno, samo treba vremena da sve prebacim...do proljeca ce biti sve rjeseno nadam se :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si mahat/blicat/trubit...ja slabo primjecujem inace haha

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nisam ocekivao

Bas cu sa zadovoljstvom da pratim sve updateove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronadjen volan od jedne malo drugacije verzije Fiata 500 :) cim ulovim vremena past ce proba pa ako pase bacam se u potragu za airbagom i spulom s komandama, a ako ne pase ide u prodaju :)08ecb2c6d65f42713fecc4364b3524ea.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni se cini da ovo pase na Grandea!
Vidjet cemo...ako pase na Punta ne pase na GP i obratno

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratili smo do HiTech-a i podigli smo malo snagu s orginalnih 101 na 121 ks.

 

20171226_121350.jpg

 

Nisam htjeo nista previse...za sada.

 

20171225_132712.jpg

 

20171225_141507.jpg

 

Nakon mapiranja smo produzili do Sarajeva malo podruzit se, pokupiti i predati neke dijelove i gas kuci

 

20171225_204220.jpg

 

Isproban volan od 500 Abartha na polurastavljenom 1.3...i pase

 

20171226_115653.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra je što nema prepravki za volan! Još jastuk i gotovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavljena spula za volan...ostaje jos samo naci airbag :)

Usput rjesen siber i clean look gepek vrata. Danas bi auto najvjerojatnije trebao ici kod lakirera da se pofarba krov i vrata pa onda krece sastavljanje :)9d7d7e7f5b829dd4c630eb7194b78be2.jpg6a9e443ce0ac000a1c4d53bc71e517fc.jpg67837ed6441aaad855855df8be076ec3.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me iznenadilo da kompletnu konzolu presvuces i zavrsis nekim crvenim savovima,cisto da se uklopi uz volan... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno volio bi to...ali za sada ide crni interijer sto je bio u 1.3...do nagodinu tko zna :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj jel si imao siber uopste ili si sekao krov...jel stavljas original puntov siber sa nebom ili neki univerzalan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, DinoG said:

Iskreno volio bi to...ali za sada ide crni interijer sto je bio u 1.3...do nagodinu tko zna :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Bice svega znajuci kako vas dvojica pristupate sredjivanju auta :thumbsup:

A i mene si bacio u rebus sa ovim volanom,posto sam planirao da menjam svoj standardni za Alfin MF,sad koliko mi se cini nista od toga :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...