Jump to content
FAS Goran
Goca

Fiat Bravo 1.6 16v - povezivanje dijagnostike

Recommended Posts

pozdrav,od skoro sam postao vlasnik fiat brava 1.6 16v 97god..

usput imam nekoliko problema :D

prelistao sam forum i za ovaj nisam uspeo da nadjem resenje

auto nece da se poveze sa dijagnostikom,pokusavali smo sve i svasta i nece

dok ista dijagnostika povezuje ostale fiate sa tim motorom

ocigledno je kod mene neki problem,pa je svaki savet dobro dosao

i pored toga konstantno gori kod kljuc,a auto pali,radi, ide,...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎17‎.‎12‎.‎2017‎. at 9:12 AM, miljanxXx said:

pokusano je sa nekoliko dijagnostika,tipa bosch,wurth,.... ali ni sa jednom nece...

ocigledno je neki problem sa autom..

Na mojoj je radilo sa Multiecuscanom od verzije 1.7 na dalje + VAG KKL

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam odakle da pocnem da proveravam instalaciju :D

sve sam video ali da neko ovako poveze plin i da sprovede instalaciju kako mu dune to jos nisam video...

slikacu da vidite koji je haos i zasto nikako da se nakanim da pocnem...

 

digoh ruke vise od dijagnostike,posto se svaki dan javi po neki problem...

i stvarno ne znam sta prvo da resavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎24‎.‎12‎.‎2017‎. at 2:57 PM, miljanxXx said:

ne znam odakle da pocnem da proveravam instalaciju :D

sve sam video ali da neko ovako poveze plin i da sprovede instalaciju kako mu dune to jos nisam video...

slikacu da vidite koji je haos i zasto nikako da se nakanim da pocnem...

 

digoh ruke vise od dijagnostike,posto se svaki dan javi po neki problem...

i stvarno ne znam sta prvo da resavam...

Jel ti svijetli obd konektor kad ga uštekaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da li je neko povezivao OBD2 blutut dijagnostiku ELM327 i kkl adapter na 3 pin ecu prikljucak na starija fiat vozila? Da li rade i da li ocitavaju greske vezane za motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari stalno pratim forum,ali nikako da resim problem.marea 16.16v nikako nece dijagnostika,kkl vagcom radi,isproban na wv,poveze se na abs ali na ecu i airbag nece,zice nisu u prekidu,osiguraci svi ok,jer zna neko sta bih jos mogao da uradim?Imam problem sa trzanjem,sve zamenio a i dalje trza,tako da jedino dijagnostika moze pomoci,cak ni plindzija ne moze da se poveze na plinski comp,da covek poludi

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2019 at 10:11 AM, Fiat marea 1.6 said:

Drugari stalno pratim forum,ali nikako da resim problem.marea 16.16v nikako nece dijagnostika,kkl vagcom radi,isproban na wv,poveze se na abs ali na ecu i airbag nece,zice nisu u prekidu,osiguraci svi ok,jer zna neko sta bih jos mogao da uradim?Imam problem sa trzanjem,sve zamenio a i dalje trza,tako da jedino dijagnostika moze pomoci,cak ni plindzija ne moze da se poveze na plinski comp,da covek poludi

Moguće da je Ecu otisao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo da trza samo kad je hladan,kad se dobro zagreje nema,zamenio sve senzore na autu,klapnu gasa,bombinu,svecice i kablove i ne resih problem  zato i hocu da vidim sa dijagnostikom,a ona nece pa nece,ni ecu ni plinski komp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da malo osvezimo temu.

Hocu da kupim kkl adapter sa 3 pina, ali ono sto ne znam je koji OBD2 bluetooth dijagnostiku ELM327 uzeti? Vidim gomilu oglasa sa OBD2 bluetooth ELM327, ali na svakoj pise u opisu oglasa za auta od 2001. godine (pretpostavljam bez 3 pinskog kabla).

Moj auto je ocigledno 2000 godiste (fiat brava 1.6, 16v, benzin/plin) a po papirima se svuda vodi kao 2001. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!! Prvi post izvinjavam se unapred ako sam nesto omasio potrebna mi je pomoc :)

Naime,vlasnik sam Fiat Bravo-a 1998 god. Alu grana:) zanima me koja dijagnostika se moze povezati sa autom??

Probao sam ELM327 dijagnostiku  naravno kupio sam 3 pin na 16 pin (posto je stariji model) obd adapter povezem sa plusom i minusom i uglavim dzek.

Upale se lampice sve bude uredu,posto je bluetooth varijanta povezem sa aplikacijom torque,medjutim nista se ne desava,vozilo se ne pojavljuje 

 

E sad mene zanima da li postoji bilo kakva ,,amaterska'' dijagnostika sa kupujem prodajem da moze da se poveze sa autom,i ako da koja je to dijagnostika,cuo sam za VAG KKL ali svuda pise da je to za Seat Skoda VW pa ne bih da eksperimentisem sa tim i da bacam pare

Proveravao sam kablove nigde nista nije u prekidu sve je na svom mestu auto je kupljen od prvog vlasnika nista covek nije dirao tu.Ako moze bilo kakva pomoc ja bih bio prezahvalan :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@coja6

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.

Videćeš tako šta ti treba od dijagnostike. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...