Jump to content
FAS Goran
pivopija

Fiat Bravo 1.6 16v - izbacuje crni dim

Recommended Posts

On 12/18/2017 at 8:00 PM, nezaustavljiv said:

Lambda sonda..isti problem imao na 1.4,ne trosi ulje,ne troši vodu,ali troši gorivo više.Crn dim na turiranju i obrtajima.Majstor u Valjevu,Boban,u najstarijoj autoelektričarskoj radnji u Kolubarskom okrugu.Radnja zavučena,neuredna ,i prljava,al kad tip izvadi dijagnostike,ja zinuh!Zakači se na komp i sondu,ocita sve parametre i pokazuje da je sonda prijavljuje gubitak mase i siromašnu smešu,pa veseli kompjuter samo trpa gorivo!Vreme ubrizgavanja 5,3 ms,a treba da je 2,4 i još nešto sto je 250 a treba da je 1000,ko će ga znati!Pa mu uradi neku simulaciju i onda radi auto normalno dok komp posle minut ne blokira tu softversku simulaciju.A inače je u stvari otišao grejač na sondi,jer su meni letos ugradili neki biseri novu,ali ne onu koja meni treba,na kojoj grejač radi non stop,već ovu novijeg tipa koja može samo pomalo da uključuje grejač kad joj komp da signal.Zato je i izdržala 4 meseca samo i ćao.Kad menjate sondu,dobro gledajte da li stavljate odgovarajuću!

Hvala care! i to ce na proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam. Vozim i dalje. Lenjost brate... A imam utisak sto se potrosnje tice da je auto 2600 kubika a ne 1600 hahah :) Moram da sredim to definitivno a ne samo da pricam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaj sondu,pojesce ti potrošnja 10 njih!Ako uzimas polovnu,moras da je snimis dijagnostikom kako radi kad se upali hladan auto pa dok se ne zagreje.Kad upalis,napon lambda sonde treba da je izmedju 0,1 i 0,9 milivolti i on konstantno menja vrednost u tom opsegu dok se polako zagreva , a pogotovo kad se zagreje.Vreme ubrizgavanja je potrebno prilikom paljenja do 3 ms ,a kasnije ono pada i ispod 2 ms.Tako radi ispravna sonda,ako je starijeg tipa,od 95 do 98 godišta auta.Ako je novijeg tipa,kao ova sto su meni uvalili,kod nje grejac radi povremeno,pa se i napon retko menja,dok je ubrizgavanje isto kao i lod starog tipa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkako sam zamenio filter vazduha, Bravo 1.6 izbacuje crni dim i potrosnja mu je skocila. Cistio sam step motor, na leru je dobar, i map senzor. Crevo sto ide sa regulatora pritiska na metalnu usisnu granu je bilo palo na blok pa se slepilo,obicno providno za benzin, i to sam zamenio. Lamdu jos nisam menjao kao ni cistio dizne a pokazuje onu lampicu za gresku ubrizgavanja na kontrolnoj tabli. A cackano je i oko hladnjaka, ne uspeva da mi dodje na radnu temperaturu a ventilator se pali u drugu brzinu na 1/4 skale. Reostat nema i povezano je preko nekog zutog releja. Da li je moguce da je ternostat konstantno otvoren i daje signal da je hladan motor pa zbog toga im ne adekvatnu smesu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije ti je termostat otvoren, jel pada temperatura kad izadjes na pravac a kad si u nekoj guzvi postigne radnu temp? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, na pravcu je manja dok u mestu zna da dodje do pola tj radne. Onda menjam termostat pre lambda sonde pa cemo videti dalje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bio termostat otvoren pola godine... Nikad ni gram dima nije bacio,cisto da znas. Imas u prethodnim postovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sam procitao u ovoj temi. Ostaje mi posle toga kada sredim termostat prekontrolisem lambdu i dizne. Ali kako god moram srediti termostat jer nije ok da mi na 20km puta digne temperaturu samo do pola radne. Sve se to promenilo kada sam umesto protocnijeg filtera vazduha stavio obican papirni. Pre toga on nije izbacivao dim inace ga ne bih kupovao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines filter i probas bez filtera pa ces videti. Mada mislim da je to samo slucajno se potrefilo tako... A termostat mozes promeniti na jesen jer sad je i onako toplo vreme a bice jos toplije,tako da do jeseni ne moras bacati bezveze pare :D Imaces radnu temperaturu i bez njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To svako mozes proveriti... Mada da nesto nije u redu trebao bi da ti izbaci gresku... Da su ti dizne zaprljane ne bi isao kako treba,stucao bi itd...

obicno dim crn hoce da baca kad odu karike,mada ne mora da znaci...Kakva ti je potrosnja ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže,imao si protocniji filter,pa prema tome i drugačije, verovatno i remapirano ubrizgavanje!Termostat u ovom periodu moze samo blago da utiče na potrošnju ukoliko je izvadjen ili otvoren,ali crni dim nema veze sa temperaturom vec samo sa ubrizgavanjem, odnosno smesom koju odredjuje kompjuter po zadatim parametrima.Proveri svakako lambda sondu,imaš uputstvo nekoliko postova nazad,a ja ipak pretpostavljam da je problem oko parametara kompjutera jer ti je problem nastao nakon zamene filtera,tj.promene odnosa vazduha i goriva,pa onda i sonda reaguje drugačije.Teoriju da su zamenjeni parametri zastupam iz razloga što ti auto sa protocnim filterom,većom količinom vazduha, ne bi radio kako treba sa fabričkim parametrima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu kao prvo da vratim protocni, i da proverim lambdu sondu. Zar ne bi trebalo da sw parametri vrate na fabricka podesavanja kada se raskaci akumulator, jer sam ga dopunjavao preko noci i ujedno da resetujem.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se skida klema,kompjuter se vraća na osnovne parametre,tačno.Ali ako su ti osnovni parametri menjani,tj. remapirani,onda se kompjuter uvek vraća na njih!Tako da ti stoji opcija i da proveris mapu kompa.Ili da se raspitas od prethodnog vlasnika da li je šta menjano na kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce mi je dosao termostat i reosta, novi pa cu za vikend da zamenim kaoni da vratim stari filter. Od posla ne stizem pa auto stoji. Javljam naravno sta sam uradio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, sutra cu da zamenim termostat i stavim novi reostat. Da li neko moze da me uputi ili kaze kako bi trebao da je povezan reostat, da li ide plus na njega pa direktno na ventilator bez povezivanja na racunar ili nekako drugacije. Posto je kod mene to sve nesto nestrucno povezano. Nisam uspeo da nadjem nista slicno na forumu.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na reostat dolaze dva kabla u dva singl džeka  i dolaze iz tog snopa koji se nalazi na kućištu ventilatora,a taj snop se pomoću dva veća džeka spaja sa instalacijom koja dolazi do hladnjaka iz motorne instalacije.Ta dva dzeka su sa 2 odnosno 3  kabla.To se nešto razdvaja u tom snopu ,nekako, pa imaš 2 kabla koja idu na ventilator,2 za reostat i 3 za termodavac.Ako ne znaš kako povezati,bolje nabavi taj snop u originalnom stanju,da ne bi napravio haos!Jesi li proverio za rempairanje kompjutera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima negde slika tog snopa, da se ne zezam jer je ovde sve na divlje stavljano. Nisam od zbrke, polaganja i posla.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,iskreno, gde da nađeš. Jednostavno odeš do nekog otpada i kažeš šta ti treba. Koji beše motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, uzeo bih ja to na odpadu ali da znam kako izgleda snop taj da znam sta da trazim, npr ako neko moze da slika sa svog motora. 1.6 16v 1996 god

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ma znaju oni na otpadu,ne brini,samo kazes za koji auto. To je maltene isto na svim modelima od 95 do 2001 godišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...