Jump to content
FAS Goran
*IvanT*

Fiat Bravo 2.0 MultiJet Super Sport

Recommended Posts

Kazes da se ugradjuje u teretni program, koje su cene za putnicki ? Verujem da je dosta ljudi culo prvi put za ovo pa cisto da nas uvedes u pricu :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, ne ide mi u glavu da se toga nisu setili proizvođači motora iz auto industrije

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, dekirs said:

Kazes da se ugradjuje u teretni program, koje su cene za putnicki ? Verujem da je dosta ljudi culo prvi put za ovo pa cisto da nas uvedes u pricu :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

To cemo na nekom skupu uz kaficu, ne pisem ja ovo zbog reklame

 

@totti pa da...bas su glupi, sta je to auto industrija, jedna smesna grana ....daj budi ozbiljan :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam cuo da se u italiji voze dizeli sa tng-om... oni su prvaci i sto se tice i TNG-a i CNG-a, desetinama godina ispred nas...

 

Jedino sto je ovo prava retkost od auta i malo mi je zao sto se bas na njemu prelomilo da se budzi tako nesto, stvarno je retka zverka..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, totti said:

Ako sam dobro razumeo, kažeš da se ugradnjom gasa u npr Euro4 dizel motore postiže norma koja je u najmanju ruku kao Euro6?

 

Pa baš i ne... iako je IvanT rekao da. U stvari, delimično. Euro standardi nisu vezani samo za izduvne gasove, koji su ovde tema. A kako su se Euro std pooštravali tako je i auto industrija dodavala i unapređivala stvari. E sad, ta 'unapređenja' koja se tiču normi izduvnih gasova u stvari samo guše mehanički potencijal motora. Zato se i izbacuju u državama gde je to još uvek moguće. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, što se tiče emisije čestica ugljenika, o kojima smo pisali, međutim standardi za emisiju izduvnih gasova uzimaju u obzir i dosta drugih parametara pomoću kojih se određuju norme

Eliminacija nekih drugih štetnih izduvnih gasova jednostavno Nije moguće bez ugradnje dvpstepenih ,trostepenih,  četvorostepenih katalizatora

Edited by *IvanT*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je generalno ogroman problem je činjenica da su motori bez euro normi pravili manju štetu od novih motora standarda Euro 6.  Čestice ugljenika koje su stari motori emitovani su bile toliko krupne i teške da su padale na tlo. Novi motori emituju jako sitne čestice koje su u vazduhu nalaze na visini od metar do metar i po i mi ih udišemo,  A prvi su tu činjenicu pokrenuli Francuzi još 2014 i zato je Pariz jedan od prvih gradova u svetu u kojem će biti potpuno zabranjeni dizel motori

Share this post


Link to post
Share on other sites

pored ovakvog auta nasli ste da pricate o TNG? :D

Kolega, ako nije tajna koliko te je izasao komplet auto? (cena tamo, uvoz, registracija,carina itd..)  

planiram da kupim Brava za nekih 5-6 meseci pa se detaljno pripremam :D  inace, video sam ovaj auto na oglasima i gledao ga svaki dan i idalje ne mogu da verujem koliko su lep auto napravili. Da te lepo sluzi i da ga dugo vozis! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolega i ja napisasmo na prethodnoj strani maltene u EUR koliko izadje sva zaje*ancija (dovoz, carina, AMSS, registracija sa novim tablicama) bas za 2.0 MultiJet :)

I to sve po stavkama, za svaku pojedinacno.

Na to dodas cenu koju si pogodio sa prodavcem.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbitnije od svega je preko naci dobar auto....kupovina kod nas sa poznatom istorijom stoji kao opcija i zna da bude bolji izbor, kako ne bi dolazilo do ovakvih slucajeva

bravo 1.jpg

bravo2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ti ovo :o nisam znao da ima ovaj sajt.. Bas cu da vidim da li ima od mog stila posto je uvezen iz IT

 

tacna kilometraza :)


 

25360104_10214216399661871_1350751518_n.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za neke bolje i da nema :lol: . Najjace je kad na Ultima Revisione krenu da iskacu sa po 500-600 hiljada km, za ove od 170 000 +/- kod nas na oglasima. Koji su naravno NOV NOV NOV SEDI I VOZI TOTALNI FULL FULLOVA CITAJ OPIS.

11 hours ago, Danilo1 said:

Bas cu da vidim da li ima od mog stila posto je uvezen iz IT

tacna kilometraza :)

Daj da se svi sad izredjamo i isproveravamo kilometraze ovde kod imenjaka na temi :stuart: . Link za Ultima Revisione (naravno za vozila iz IT) stoji odavno u "Savetima za kupovinu", svako zainteresovan moze da proveri za vozilo koje ga zanima, pod uslovom da ima broj zabarskih tablica. Takodje ne uzimati zdravo za gotovo, vec samo kao jedan od dodatnih alata za proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze svaki da se proveri , moj stilo 2002 je prevalio preko pola miliona garant iako mu na satu stoji sada nesto preko 300.000 km , ali radi kao sat ......... samo dizel trosi. Mozda mogu samo ovi malo noviji modeli ........... :).

 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore
AUTOVEICOLO BY714PD 20/01/2009 REGOLARE 0
Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Daj da se svi sad izredjamo i isproveravamo kilometraze ovde kod imenjaka na temi :stuart: .

e vazi, pozivam ostale clanove da ovde provere kilometrazu :lol:
nisam znao da postoji ta tema :) mozes da prebacis tamo ako hoces..

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/12/2017 at 10:33 AM, *IvanT* said:

IMG_20171212_081630.jpg

 

Hteo sam od početka teme da pitam za ovo, al' odosmo u drugom smeru...

 

Ovo crveno B (i možda malo plavo ako ne grešim (ako nije odsjaj nečega)) nešto posebno znači? Jel' to kao na onim TDi kad su samo T ili TD crvene boje? Ili na Audijevom TT kad je samo oivičeno crvenom bojom i kad je skroz crvene boje? Ili je to samo moja teorija zavere  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro mislis ;) . Crveno "B" je prvo islo na starijim verzijama na 1.9 150, a imali su i crveni natpis "MultiJet" napred na grilu. Obicni 8v (120) su imali slovo cini mi se plave/sive boje i sivi natpis napred. Pa su sa tim oznakama po snazi nastavili i na novijim verzijama motora od 1598 i 1956ccm, a posle restyle ukinuli natpis na grilu... 

40 minutes ago, Danilo1 said:

e vazi, pozivam ostale clanove da ovde provere kilometrazu :lol:

Bole je vec krenuo, pa reko' ako hoce i ostali :stuart: ... Dobro je pa srecom Stilista nema mnogo na forumu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...