Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam loše pročitao, mislio sam da je stabilizator, izvinjavam se.


Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, andreja.micovic said:

prica je otisla u smeru stabilizatora tako da sam i ja prevideo da je ležaj otišao posle 500 km

 Ne ne ne, vozim vec 500km razvaljen a otisao posle 17 000 ili godinu dana uglavnom a.puta

 

Mhm Lemforder, pitacu. U komsiluku je...

SKF niko ne spominje ni u prolazu ? Da li stvarno ne moze da se nadje original taj proizvodjac ili FAG kod nas ?

Edited by nikola_xpress

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se na Marei i Ruville stabilizatori pokazali dobro. Prilicno sam presao sa njima i auto je takav otisao od mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikola_xpress

Samo sam kupio kod Pedje, pa da, probrali zajedno 10-ak komada na oko, pa ih izvrteli u ruci. Koliko uopste tako moze da se vidi. Cena je bila smesna. Vratio se do majstora posto je blizu na Altini i tamo montirali. Ne znam da li bi zamenili kod Pedje, mozes da pitas, ako ide sa sve rukavcem brzo se zavrsi.

Opet kazem, uopste ne stojim iza toga da ne treba staviti novi, cak sam taj Stilo odrzavao sa puno ljubavi punu deceniju i to je mislim jedina polovna stvar od mehanike koja je na njega stavljena. Na sugestiju majstora kod koga je bio odrzavan godinama pre toga i eto, lepo je posluzilo. Meni je covek rekao da je jos tada imao vise slucajeva da mu se desava da mu se sa novim lezajem opet javljaju maltene na 1-2 intervala malog servisa. Kod mene je pilo vodu, daleko od toga da tvrdim da je pravilo, samo iznosim svoje iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Ivan said:

@nikola_xpress

Samo sam kupio kod Pedje, pa da, probrali zajedno 10-ak komada na oko, pa ih izvrteli u ruci. Koliko uopste tako moze da se vidi. Cena je bila smesna. Vratio se do majstora posto je blizu na Altini i tamo montirali. Ne znam da li bi zamenili kod Pedje, mozes da pitas, ako ide sa sve rukavcem brzo se zavrsi.

Opet kazem, uopste ne stojim iza toga da ne treba staviti novi, cak sam taj Stilo odrzavao sa puno ljubavi punu deceniju i to je mislim jedina polovna stvar od mehanike koja je na njega stavljena. Na sugestiju majstora kod koga je bio odrzavan godinama pre toga i eto, lepo je posluzilo. Meni je covek rekao da je jos tada imao vise slucajeva da mu se desava da mu se sa novim lezajem opet javljaju maltene na 1-2 intervala malog servisa. Kod mene je pilo vodu, daleko od toga da tvrdim da je pravilo, samo iznosim svoje iskustvo...

Veliko hvala

Oko 15 soma je SKF, polovan 5

Samim tim sto si rekao da ste se druzili 10 godina mislim da bih trebao da ugradim kvalitet. Posle skoro 5 godina lepog druzenja i racunajuci na jos toliko, sa druge strane niko ne garantuje da ce i taj od 15 potrajati 5 godina.

Prednji desni lezaj se cuje od prvog dana pa 70 hiljada nije propevao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini problem je sto ne mozes da znas da li je taj od 15000din dobar, original. Ako ti i taj rikne za jedan servisni interval, dao si koliko, 20-30000din za godinu dana i opet si u istom problemu :D Pozovi sutra ako se setis par ovlascenih servisa pa proveri sta oni nude, nikad se ne zna,mozda ubodes nesto povoljno sa garancijom.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, nikola_xpress said:

Samim tim sto si rekao da ste se druzili 10 godina mislim da bih trebao da ugradim kvalitet.

Identicno sam i ja razmisljao, auto koji bukvalno nikada nije izneverio imao je isto takvo odrzavanje. Mozes misliti koji mi je bio sok kada mi je covek rekao da jurimo polovan, jos odrzavao kod njega godinama i znao me je da ne zalim da potrosim na kvalitet. Stvarno sam sigurno jedno 5 min mislio da me zaje*ava :D .

Rokovnik u kome sam samo nastavio sa odrzavanjem Sporta mi je u autu. Mogu ujutru da ti proverim, ali cena je bila reda velicine 10-15 EUR max, ako me secanje ne vara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, MS PK said:

Jedini problem je sto ne mozes da znas da li je taj od 15000din dobar, original.
 

To i jeste majmunacija najveca...ali hvala za proveru zvanicnih servisa

 

"Identicno sam i ja razmisljao, auto koji bukvalno nikada nije izneverio..."

 

I ja sam pazario polovni cilindar za zadnju kocnicu (nisam nasao nov a polovan zavrsava posao odlicno posle istih kao nov Febi lezaj 17, 18000 km) zalosni su ti delovi...

Edited by nikola_xpress

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam proverio u bivsoj Stildzinoj knjizici, dobro sam ti sinoc rekao ;) .

Ceo rukavac, sa glavcinom i lezajem kod Pedje je bio 1500 kinti, sa FLCS karticom sam platio citavih 1300 :D . U magacinu videh se "gadjaju" sa njima, pa je zato i cena takva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I skoro sam video na #insta da su rastavljali jednu cromu. Bili su na godisnjem do polovine avgusta a ovo je mozda od pre par dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci puno. Zvacu danas za cenu ali ne bih jos da uzimam pre nego li masinac kaze sta je i kako je

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

 

Ceo rukavac, sa glavcinom i lezajem kod Pedje je bio 1500 kinti, sa FLCS karticom sam platio citavih 1300 :D . U magacinu videh se "gadjaju" sa njima, pa je zato i cena takva.

 

A nov SKF 2800 dinara.
Gde je tu racunica?

Ako ne valja SKF lezaj, onda nista ne treba da kupujemo novo, i kaiseve, i pumpe za vodu, i lezajeve i gume (sa stranca, malo presle) i sve drugo ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Cromu kod Pedje 3000 (zvao sad)
Nov SKF u EAuto 15 000, FAG 12 000
Kako gde je racunica
Ako sam zamenim polovan i bude me kostalo 3 crvene neka traje i samo jednu godinu

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Milutinac said:

Gde je tu racunica?

Ako mene pitas, poenta nikada nije bila racunica, nego kvalitet i trajnost. Pogotovo za auto koji je onako sluzio punu deceniju i za koji mi nikada nije bilo zao da odvojim za kvalitetno odrzavanje. Bar ima vas koji me i licno poznajete. Lepo rekoh da sam bio sokiran kada mi je covek rekao da stavljamo polovno, jer mu se ljudi vracaju i sa 7000 km. Bilo sta polovno od mehanike mi nikada nije bilo na kraj pameti da stavljam.

Da ne trujem coveku topic, balavili smo kod mene na temi o Mambi par stranica tada, pa moze da se procita... Uopste ne kazem da tako treba, meni je sasvim lepo zavrsilo posao, bez i jedne zamerke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stilo je nov bio oko 8000din lager, mislim najjeftiniji ali sto kaze Ivan nije u ceni bio problem

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje saglasan. Nikad do kocionih celjusti nisam razmisljao o polovnim delovima. Prosto nisam nasao nov deo..
Sad trenutno i mogu da pruzim skuplji deo ali stoji da li je i garancija i kvaltiteta

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojih 2800 dinara za SKF se odnosilo na Ivanovih 1500 za polovan deo. Tu nikako ne vidim racunicu, a kazem ako ne verujemo SKF delu (Made in Italy) treba sve da uzimamo kod Pedje.

 

No nebitno.

 

Nasao sam ti za Cromu - GSP 4990 dinara. SKF 9000 dinara. Ako ti sta od toga odgovara - javi, dam ti kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala hocu
Ali kako Skf u radnji E Auto 15000 u drugoj isto poznatoj Fag 12 000
Gsp je svuda ta cena

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Milutinac said:

Mojih 2800 dinara za SKF se odnosilo na Ivanovih 1500 za polovan deo. Tu nikako ne vidim racunicu, a kazem ako ne verujemo SKF delu (Made in Italy) treba sve da uzimamo kod Pedje.

Ja sam tada menjao prednji lezaj na Stilu JTD - i cena upravo za SKF koji sam hteo, bila je nekoliko puta veca od te koju navodis. Tako da ne znam sa cime poredis. Na kraju, to je totalno nebitno, cena je bila apsolutno nebitan faktor - pa vec sam sa za to namenjenim parama otisao kod majstora :). I  nikada mi nije bilo zao, niti ce ikada biti, da potrosim na nesto sto dobro sluzi.

Drugo, nisam ja verovao ili ne SKF-u (a cuo sam i tada u nekom intervalu prituzbe na kvalitet njihovih lezajeva, uz kvalitet pumpi za vodu npr.) - nego coveku sa puno vise iskustva nego svi mi ovde zajedno, koji je bio i glavni majstor kod Gorana, dugo radio samostalno, kod koga sam godinama odrzavao auto... I to je bilo njegovo iskustvo i preporuka, isto mi je naplacivao ruke, izgubili smo mnogo vise vremena te subote dok sam otisao do Indjije i vratio se... A pisali smo tada na mojoj temi - javljali su se ljudi sa tvrdnjama da su novi lezajevi "prozvrcali" i na apsolutno neverovatnih 5.000 km, meni je Nesa pominjao njegov "rekord" od 7.000 km... Da li je do kvaliteta, lose serije nekog brenda, ugradnje, nisam imao nameru da istrazujem... Evo gazdi ove teme je lezaj otisao posle godinu dana, pa kao da je od plastelina, majku mu...

Trece - naravno da sam uvek za NOV i kvalitetan deo, cisto da ne bude nesporazuma. Zato i pet puta ponavljam da ne kazem da ovako treba, nego samo iznosim svoja saznanja i OK iskustvo. A naravno svako neka radi kako misli da je najpametnije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, nikola_xpress said:

Hvala hocu
 

 

Auto-centar VDV

021-644-7950

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

@Ivan - ma sve ok, ali eto neko ce poducen tvojim iskustvom otici i preturati kod Pedje polovne lezajeve, a SKF lezaj NOV skuplji mali preko 1000 dinara u radnji sa 2 godine garancije. Za Stila ili za Brava ili za Punta. Ok za Cromu je opet malo skuplja stavka, ali eto 6000 jeftinije od pocetne Euro-Auto cene...mozda coveku ta cena "igra"...ne znam

Kupio sam ih jedno 5 komada SKF za razne automobile i svi se jos uvek vrte. Jedan je kupljen za HGT cim sam uzeo auto pre 8-9 godina, vrti se jos uvek verovatno...

 

20200820_122455.thumb.jpg.be37a2904c8109f46f8b34b6f3c52dc8.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Milutinac said:

@Ivan - ma sve ok, ali eto neko ce poducen tvojim iskustvom otici i preturati kod Pedje polovne lezajeve

:D

Meni to uopste nije namera, niti bilo koga navodim na takvu odluku, cak i eksplicitno navodim "ne kazem da tako treba". Forum i sluzi za razmenu misljenja i iskustava, a svako ima svoju glavu da sagleda stanje, razmisli i uradi kako misli da treba. Ja sam tako odlucio u tom trenutku, pre svega zbog informacija koje su se tada vrtele, kao i zbog iskustva coveka koji je daleko vise upucen i radi sa tim svaki dan.

Cak se ovde uopste ne bih ni upustao u bilo kakvu diskusiju - nego sam coveku iz najbolje namere odgovorio na njegovo pitanje za preporuku gde gledati polovno i ima li neko od nas konkretno iskustvo. Bez ikakve namere da nesto sugerisem.

A ti i ja se apsolutno razumemo i po pitanju odrzavanja radimo na slicnim talasnim duzinama. Ovo kod mene je, sticajem okolnosti, bio mozda i jedini slucaj koji je dodat na "Exception list" :) i gde sam odstupio od svog standardnog pristupa, a opet sa OK iskustvom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...