Jump to content
FAS Goran
MilanLe

2.0v 16v T u Bravo HGT

Recommended Posts

Pozdrav,

Koje sve prepravke treba uraditi da bi ubacio motor iz Coupe-a u Bravo HGT.

Da li moram da menjam menjac? 

Kakve izmene treba oko elektronike?

Kupio sam Bravo HGT i vec tri meseca je kod majstora, uradjeno je mnogo toga ali sada ima jos jedan problem. Nema miran rad, majstor kaze da je verovatno do vazduha ali ne moze da pronadje sta je u pitanju. Jos uvek radi na tome ali pitanje je da li ce uspeti. Zbog toga bi hteo da promenim motor sto i majstor predlaze. Najbolje je da nadjem ispravan 20v ali gde naci?

Ima li neko ovde motor na prodaju. Voleo bih da ubacim turbo verziju 16vt ili jos bolje 20vt ali pitanje je da li to nasi majstori mogu da izvedu... ili da nadjem dobar 20v...

Imate li neki savet, predlog... motor na prodaju?

Da li su isti spaneri, kaisevi i ostali delovi velikog servisa kod ovih vrsta motora? Uradjen je i servis a ne bih da bacam delove koji nisu bas jeftini. Kupljena je i nova pumpa za gorivo... da li se i to menja?

Molim vas za sto vise detalja :)

 

Edited by MilanLe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premie, zasto si zbunjen?

Ubacuju turbo motore u Bravo HGT pa ne vidim zasto ne bih i ja ako vec budem bio primoran da menjam. Samo me zanima koliko je to tesko zog elektronike, da li se isplati... a ovo za servis i pumpu pitam zbog isplativosti projekta jer sam vec kupio pa ako moram sve ponovo da kupujem, platim popravke koje su radjenje do sada, platim ostale delove npr. (menjac, korpu, lamelu, delovi kvacila, rucnu, dihtung glave motora, dihtung poklopca motora itd.) onda se ne isplati nego bolje da ubacim isti motor i iskoristim sto je vise delova koji mogu da se iskoriste... jos treba gume da kupim, akumulator, enterijer komplet, farbanje branika, poliranje auta...

Nisam strucan pa sam postavio temu, mozda ima neko strucan da me uputi.  Mozda mi neko kaze da li mogu motor iz Lancie da iskoristim.

Da li ima neke razlike izmedju onih 20v koji su isli u Bravo i u Kappa.

Da li mogu noviji motor od 155 ks na menjac motora od 147ks. Da li moze ova vec kupljena pumpa, kaisevi i spaneri. 

Da li mogu motor iz Marea da iskoristim. Neki motori iz Fiat Marea su jaci, bolji... da li se oni uklapaju. U tom slucaju sta raditi... kompjuter, nosaci motora... neka ideja, predlog.

Nisam stavljao upitnike jer sam navodio primere predloga...

Jednostavno da mi neko da savet sta da radim jer mi je muka od cekanja. Ulozio sam mnogo novca i nista pa da ne ulazem ponovo jos toliko i opet da bude isto.

Edited by MilanLe

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLe Ne vidim zasto ne bi mogao da ubacis? Naravno da mozes... Marea ima istu paletu motora kao i bravo tako da nema jacih,boljih itd.. sve su to isti motori... Tesko ces naci valjan vis ili 16v turbo...  Iskreno ne bih se upustao u tako nesto

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si, video sam da ima od 180ks ali to nije bilo za nase trziste.

Ni ja se ne bih upustao da ne moram. Ovaj motor i na kraju da srede ko zna jos koliko ce da tera jer je prethodni vlasnik bio ponosan na to sto je sipao mineralno Elfovo ulje a za servis nije ni cuo sta je to. Da mi je rekao istinu uzeo bi odmah drugi motor a ne ulozeno mnogo u ovaj i na kraju nista. Lagao da je samo menjacu pitanju, kupio sam menjac kad ono jedno po jedno i tako tri meseca kod majstora, za ulozeni novac sam vec mogao da stavim drugi motor. Necu da vozim krs od auta, mada koliko je potroseno i koliko jos treba u pocetku ce izgledati kao krs jer necu imati za enterijer i ekterijer jer je i to unistio.

Dakle, nebitno Bravo ili Marea... isti je menjac i elektronika za 155ks i 147ks? 

Da li se uklapa iz Lancia Kappa motor ? Cini mi se da je samo poklopac glave drugaciji... ne znam da li su nosaci isti. 

 

Edited by MilanLe

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLe  ma imas i 2.4 20v ali to nema nigde :D Reako sam ti uopsteno ovde kod nas  retko i da ima neko 2.0.20v u marei.Sve to pase u fiat brava bez problema. Zato se takav auto ne kupuje od nekog koga ne poznajes jer  na tim autima se godinama izivljavao kurta i murta Svi ti motori su pregazeni... Pogotovo taj 147ks koji sam po sebi ne valja...To ne znam ali pretpostavljam da ne pase jer je taj vis tek od 1999/2000 ubacivan tako da bi i elektronika trebala da bude drugacija... Ali to nek napise neko ko se razume menjac bi trebalo da je isti... Ma sve to pase kod tebe u brava... Ali kazem ti mrka kapa da ces naci dobar motor... Tesko ces naci i taj vis 155ks u bilo kakvom stanju a kamoli 2.0 20v turbo... To je jako retko...  I ako slucajno nadjes ima da te izadje ko svetog Petra kajgana... Ja ti kazem svoje misljenje ti radi kako hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...