Jump to content
FAS Goran
Lukavec

Fiat Ducato 2.3 JTD 2003. jako teško upali.

Recommended Posts

Radi se o Fiat Ducatu 2.3 JTD iz 2003. godine.Motor alnasuje kao lud i upali tek nakon dobrih 40,50 sekundi alnasovanja,nekad ni tad. Akumulator je dobar,pritisci goriva su u redu,zamjenjen je senzor radilice ali problem ostaje isti no kad spojim akumulator na starter i podignem na najvišu voltažu auto upali na zub,isto tako ako koristim malo start spreja auto upali na zub i radi odlično skroz dok se opet ne ugasi nebitno bio topal ili hladan problem je uvijek isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sličan problem,otišao mi preliv na jednoj dizni i zbog toga nije hteo da pali nego sam morao da ga verglam kao blesav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje kao da je do dizni, ovako na prvu sto bi se reklo. Skoro na nasem je isti problem bio i samo jedna dizna je bila losa. Ti "prelivi" se gledaju kod bosiste na stolu, nisu to ta creva za visak na koja ti mislis :)
Kreni redom ako mozes, uzubljenje, dovod goriva, pritisci pumpe i dizni, filter nafte, da neko crevo ne vuce fals vazduh negde, ventili.... ili odi u bosh servis i resice ti to sve zacas :) Odakle si?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuo si bosistu, koji u Nisu ili okolini da valja

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva prijatelja su radila kod Miskovica na trosarini i bio je ok inace iskljucivo radimo u Bosh servisu u Pasjaku, kod Stopanje

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tj.tako se kaze :D Par km od Stopanje, inace je ovlasceni Bosh servis

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ne gubi gorivo nigdje,parametri pritiska goriva su u redu na svakoj točki,uzubljenje je u redu.Ja ga upalim na zub čim mu dam malo start spreja ili ako ga spojim na starter i auto ide savršeno,mala potrošnja,vuče kao lud i možeš ga doslovno na kraj svijeta vozit kad upali.Dijagnoza ne pokazuje niti jednu grešku,stavit ću mu danas ampulice za mjerit povrate goriva pa ću vidjeti da li koji dizna baca više. Još jednu stvar sam primjetio,kada na starteru voltaža dođe na 14.5 V i ostavim tako u alnasovanju on upali odmah,kad ju smanjim na 13V treba mu par sekundi da sastavi a ako stavim na 12 neće upalit 50,60 sekundi. Ja sam iz Čepina,blizu Osijeka! =) 

Edited by Lukavec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi start sprej. On i da je mrtav skroz palio bi sa njim kao lud, ta mu je namena :D
Jesi li proberavao alnaser, mozda sporo vrti?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEsi li probao da zamenis akumulator da stavis drugi? Ako pali sa starterom na najvecoj voltazi, ili tvoj sadasnji akumulator ne valja ili nesto mnogo vuce struju prilikom startovanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmeri koliko ti vuce alnaser pri paljenju. Meni je laguna tesko palila jer je alnaser bio gacrkt. Posle remonta pali kao mina.

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,nekim čudom nakon otpajanja dizni i vraćanja struje nazad na dizne auto počeo radit kako treba. Pali na zub,ne pravi više probleme.S tim da dok sam otpajao jednu po jednu,problem bi se uvijek vratio kad bi sve bile spojene u isto vrijeme,sad kad sam otpojio sve dizne odjednom i ponovno spojio nazad auto normalno pali evo već par dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...