Jump to content
FAS Goran
gile smederevo

Alfa Romeo MiTo 1.4 Turbo Benzina

Recommended Posts

Menjač je poznati M32/M20 koji fabrički ima loš sistem podmazivanja lagera, posebno 5 i 6te brzine. Dodatni problem je taj što su u fabrici  nalivali manje ulja nego što je bilo potrebno. Dakle skoro potpuni fail u GMu. :( ...čiji je inače menjač. Rezultat svega je stradanje lagera i ponekad čak i pucanje kućišta menjača. 

Majstor Žegarac iz Šapca je sve lagere zamenio zajedno sa košuljicama. Kolega sa posla je dodatno zamenio i hidraulični potisni (druk) lager. Tako da je to bio glavni poduhvat na autu. Još zadnji levi ležaj točka i nove pločice, i to bi bilo to oko mehanike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu prelepa masina, po meni najlepse felne za mita. Nek te sluzi odlicno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na "želje, čestitke i pozdravi". :)

Pravo da vam kažem, ne bi bilo ništa od ove "Puslice" da mi  kolega nije dao zeleno svetlo oko menjača. Prodavac u CH je rekao da joj je neki lager malo otišao itd, ali da auto ide super i bla...Jq ga nisam vise ni slusao jer sam vec bio "za volanom" i przio turbinu...:lol:

Hteli smo sami da resavamo menjac, ali trebalo je imati alate, radapcigere..

Na kraju, pravac ŠA i Žegarac, vraćanje menjača , komplet kolevke i glavni problem je nestao. Juče je kolega promenio i zadnji desni ležaj, i odneo Bose pojačalo kod elektronicara. 

Videćemo ima li mu spasa ili treba naći odgovarajuće polovno...ako ga igde ima. 

Za sada, samo zvuk turbine i auspuha kao glavna muzika. 

Što se vožnje tiče-auto je prava mala džepna raketa. Posebno u D modu(dynamic). Žustra i odlučna, a stabilna pri upravljanju. I to sve sa zimskim Savinim 16 colnim gumama iz 2012 god(tako mi je zapalo u setu sa felnama od nekog Alfiste iz IN. Možda ga i znamo...) . Verujem da sa 18 cola može svašta da izvede. 

Čekam lepo vreme da je malo "izvedem" na fin put, da vidim šta zna. 

Za sada će biti tek poneka vožnjica...i detaljisanje u garaži. 

 

I naravno, ako mogu ovde javno da se zahvalim svom kolegi Boži Bošku koji je uložio mnogo znanja i truda u ceo ovaj poduhvat. Inače, i sam ljubitelj rasnih Alfi. Njegovu ću Belku u posebnoj temi da predstavim. 

IMG_20171120_100041.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jbg kad nemam neke alu 16ke:(....Ovaj set je bio jedini sa gumama koji sam našao a da odgovara autu.15ke-ne mogu...16ke-jedino ove sa dubljim konusom mogu jer ima ogromne čeljusti...i takoooo....Uvezao sam preko 10 auta iz CH i svi do jednog su imali 2 seta felni, samo sam za ovaj morao sam da nabavljam...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alu felne su odlične, na Mitu stoje prelepo ali metni neke ratkape barem na ove čelične. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ćNabacio sam ratkapne mada je meni i onako bilo ok...tip mi je dao dva seta ratkapni-ko da sam dokon pa da ih menjam svaki cas. :)

Zimske gume koje sam dobio su za zamenu jer malo malo pa proslajfuju na mokrom. Tj, mogu da izguraju zimu ali uz laksu nogu na gasu. Danas smo se kum i ja provozali do Vrdnika i njemu bas bill krivo kad nestade uspona. Kaze-taman sam zagrejao gume!- a kez razvukao od uva do uva. Još kad je posle otrkio Dynamic mod. :o -Kume, ovaj dinamit ti je odličan. 

I stvarno su tu u Alfi napravili dobar sistem koji može da pokrije sve režime vožnje. 

Za sada je stidljivo vozikam jer i nema pravih uslova da se proveri "šta mala ume",ali biće neki topliji vikend, pa će pasti i neka ozbiljnija proba. 

Muzika i dalje ćuti :( Čekam neko rešenje od majstora za elektronski karabudž. Ako on ne uspe...Trazicu drugo pojacalo, pa da se sve preveze, pa....vec sam se smorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, gile smederevo said:

Za sada je stidljivo vozikam jer i nema pravih uslova da se proveri "šta mala ume",ali biće neki topliji vikend, pa će pasti i neka ozbiljnija proba. 

 

 

A Miseluukkkkk daleeeekooooooooo :D

Javi se za pojacalo...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, gledam nesto Giuliette zadnjih dana - taj 1.4 TB je u stvari T-Jet ili ne (vidim da ide 120 i 155 u Mito)?

Pretpostavljam da nije MultiAir, jer su oni u jacim varijantama 135 i 170 KS?

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blagodarim ;) . Posto vidim da su oznake 1.4 TB i 1.4 MultiAir (analogno Fiatovim T-Jet i MultiAir).

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Axic said:

Vufer iz Punta i volume na MAX. :lol:

Hah, samo kad bi moglo...Bose radi  na 2ohm a ostali na 4ohm...Ma cela nauka. :book:

8 hours ago, Milutin-NS said:

 

A Miseluukkkkk daleeeekooooooooo :D

Javi se za pojacalo...!

Pa, izgleda da će morati i tvoje pojačalo da udje u igru...Javiti ću se. 

A Michelouk...bojim se da ne overim neku banderu ili tako nešto. :lol:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...