Jump to content
FAS Goran
Trofeo

Iskustva sa kineskim mp5 uređajima

Recommended Posts

Kasnim malo, nisam stigao juce da isprobam.
Sve fino radi i odlicno izgleda. Umesto ovog znaka Fiat u sredini sam postavio merac brzine i odlicno je. Moguce je dodavanje jos gomile widgeta i svega i svacega.
935e6b0207240cbf4140745b02469cc7.jpg
b03c2d44f06a8b5bcb5033e13775296a.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro izgleda..probacu njega.
Jer ovaj google-ov nisam uspeo da instaliram. Ili ga nisam dobro skinuo..ili nešto ne valja. Uglavnom neće da se instalira.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi na uređaju dozvolio instalaciju van google play,zato nije hteo.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,imam kinesku multimediju MP5 2din,nakon duzeg verglanja izbacilo mi je nakon pocetnog logoa samo beo ekran koji se ne gasi i nakon vracenog kontakta i izvucenog kljuca,sta moze biti problem ako neko ima iskustva s tim molio bih da mi da savet sta da uradim...HVALA UNAPRED

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze biti da je "brikovao uredjaj" tj zabo ti operativni sistem samog uredjaja. probaj da skines klemu pa je vrati nakon 5 sekundi

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam kinesku mp5 2din multimediju pre pola godine. Kad je stigla spojio sam na 12v i zvucnike u ustanovio da sve radi.

Danas sam, konacno, hteo da je probam na stilu. Vidim da je euro dzek i na stilu, spojim i ne radi. Ponovo spojim na 12v na napajanje od racunara i sve radi. 

Uporedim dzek od napajanja na stilu i multimediji /na slikama sa uputstva/ i vidim da su zamenjeni kabl 12v stalno napajanje i 12v prekidac. Zamenim ta dva kabla kako pise na multimediji ali opet ne radi. Vratio sam sve kako je bilo pre ovog brljanja po instalaciji i fabricki radio/CD radi bez problema. 

Verovatno je neko vec ugradjivao ove uredjaje pa molim za savet kako da to uradim a da nesto ne zabrljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ti Stilo sa fabrickom navigacijom ili ne? Tj. imas li napon sa kontakta na pinu A4?

Standardni Stilo ima 4 linije u tom dzeku - CAN B (A1), CAN A (A3), stalni napon (A7) i masu (A8).

Verzije sa navigacijom imaju i dodatnu +12V pobudu sa kontakta (A4), a verzije sa HI-FI dodatnu liniju (A2) koja "obavestava" uredjaj o postojanju iste.

 

Meni deluje da si sve dobro uradio (mase se poklapaju na OEM pinu A8 i pinu 16 Kineza), stalni napon si prebacio sa A7 na A4 (14)... Na pozicijama CAN (OEM A1 i A3) su neke druge stvari na Kinezu, ali to ne bi trebalo da ima veze ako nije dat kontakt, jer se tek tada aktivira CAN mreza. Jesi li proverio da li je pin do kraja legao u leziste konektora posle izmene i da li dohvata pin uredjaja (onaj zuti plasticni klin sa strane treba da ga fiksira u leziste ISO A).

Ne znam samo zasto su kod Kineza za stalni napon napisali zuta zica, kada je to crvena. A ona sa kontakta bude u nekoj drugoj boji (a za nju napisali crvena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stilu je orignal CD, mislio sam da ga zamenim sa ovom multimedijom. Radio/CD i dalje radi bez problema. Multimedija radi takodje kad je spojim na eksterno napajanje i zutu i crvenu zicu spojim na 12v, /to su kontakti za stalni napon i napon sa kljuca - swich/. Nisam stigao da proverim da li crvena i narandzasta na Iso dzeku na stilu imaju napon na prazno. Laik sam ali razmisljam da li je moguce da komp od stila ne pusta struju na prazno jer ne prepoznaje orginal radio/CD? Mozda zato sluze A1 i A3? Kod mene na te kontakte dolaze neke zice. Ustanovio sam da je neko nesto budzio jer je deo zica na dzeku A dupliran pa kasnije isecen i izolovan, kao da je bio prikljucen jos neki uredjaj, pojacalo ili CD sarzer. 

Morao sam sve da vratim jer idem na put. Kad stignem provericu napone na A4 i A7 na prazno i slikati dzekove i kablove. Malo dalje ima jedna crna plasticna kutija u koju ulazi deo kablova a nemam pojma za sta sluzi.

Napominjem da sam sva spajanja na stilu radio bez kontakta.

 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tu bilo sta osim fabrickih zica u ISO konektorima (ISO A za struju/CAN, ISO B za zvucnike i mini ISO za sarzer/HiFi), sigurno je nesto budzeno... Crna kutija moze da bude mozda neki MicroLink (ako je vezan na plavi konektor u Mini ISO, oznaceno sa "C" na specifikaciji Visteona). Ili ako je kutija vezana na ISO A, moze da bude i tajmer za sprecavanje blinkanja kilometraze ako je neko naknadno budzio fabricku navigaciju/MF volan, a nije znao za Proxy Alignment.

Na osnovu prvog dela tvog posta, vidim da je verovatno tu problem - kazes da ti Kinez radi samo sa oba linije na eksternom naponu. Dok kod Stila debeli, crveni A7 kabl na fabrickoj instalaciji vuce napon sa akumulatora - stalni napon. A A4 je napon sa kontakta i opet ti kazem - imale su ga samo verzije sa fabrickom navigacijom (ili ako je to neko naknadno izvlacio). Znaci da bi imao oba pina na +12V, moras da das kontakt, pretpostavljam da je onda to ono sto te zeza.

54 minutes ago, belushi said:

Laik sam ali razmisljam da li je moguce da komp od stila ne pusta struju na prazno jer ne prepoznaje orginal radio/CD? Mozda zato sluze A1 i A3?

Nema to nikakve veze, video bi i kada skines dzek pa probas na prazno probnom lampom ili unimerom. A7 ima napon stalno, a A4 samo pod kontaktom i tu je sva filozofija oko struje u ISO A.

A1 i A3 koje pominjes: A1 je pozicija za CAN B magistralu, a A3 za CAN A magistralu. To su linije kojima uredjaji na vozilu (tj. cvorovi na CAN mrezi) centralizovano komuniciraju izmedju sebe, konkretno ovde radio sa Body Compom. Preko njih se npr. razmenjuje Code uredjaja, ispisuju podaci sa radija na boardu ispred vozaca i sl...

Ako je to neko vec kupusao i stoji samo vracen Visteon CD, a kazes da se ne razumes - mozda ne bi bilo lose da ti neko upuceniji pretrese trenutnu instalaciju, eventualno izbaci nepotrebno, proveri sta je prevezivano, proveri izolaciju, itd... Pre bilo kakve dalje akcije.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze neki predlog koju multimediju kupiti za stila  do 100/110e?

I kakvo je vase misljenje o jeftinijim multimedijama od 50e (valja li to kupiti ili ne)?

Hvala unapred:D

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aleksandar.D

Pitanje je spojeno sa postojecom temom, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Za Android multimedije imas i ovu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam jedan problem sa multimedijom za auto univerzalnom mp5 kineskom.Mjesec dana otkad sam je kupio i  odjednom poceo ekran da mi se gasi.Sve opcije na njoj rade displej kad dohvatim na dodir reaguje muzika na daljinski radi ali nece ekran da upali ja sumnjam u osvetljenje.Pomozite sta trebam raditi.

univerzalna-hd-multimedija-za-automobil-5425626384148-71783810523.jpg

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci deo sa slikom je van funkcije, te mislim da bi trebao kontakte iz uredjaja u ekran proveriti ili neko ko sredjuje multimedije, moguce da je banalan problem (losa veza) dok ti digitajzer (reakcija na dodir) radi.
Ako ne upali sa kontaktima, trebalo bi mozda nositi u servis jer je onda ekran ili ostecen ili gotov pa treba drugi.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da deo sa slikom je van funkcije tri puta je samo se palilo pa gasilo sad nikako upali se na kljuc ekran mrtav ne pali se osvetljenje a opcije na dodir rade i napamet prstom dofatim opcije ili preko daljinskog.To je pocelo da se desava kad su bili veliki minusi i hladnoca.Da li zna auto elektricar oko toga isplati li se praviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti ako je nekvalitetan ekran. E sad, nisam siguran gde bi to trebalo nositi...da li kod autoelektricara (vise bi to bio problem sa elektronikom auta), da li kod servisera audio-video uredjaja (logicnije) ili negde trece.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronika kod auta je okej.Kad mi je ovaj majstor postavljao ovu multimediju on je jednu zicu osjekao sve ostale prikljucio i multimedija je radila.Ima iza jedna zica osjecena kod prikljucka u radio.Razmisljam ako je ne napravim bacio sam 50 eura mogao sam dodati jos 50 i kupiti androidovu za GOLF 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si uzeo kod nas - juri garanciju. Ako si negde od preko (ebay, aliexpress), probaj na drugi nacin. Na Aliju imas Open Dispute opciju, slikas da nema slike (jos bolje video napravis kao dokazni materijal i upload uradis) ispises problematiku i...cekas. Ima pravno sredstvo za povracaj novca, pogotovu ako se sam Aliexpres ukljuci (ne prodavac) ali treba videti da li ce ti npr kao opciju traziti da vratis uredjaj za kinu o svom trosku, oprave je/zamene i posalju opet o tvom trosku (znaci samo troskovi slanja). Ovaj nacin nisam nikad radio pa ti ne mogu pomoci (nisam vracao stvari), sve ostalo imam prilicno iskustvo.
Ako je sa drugo sajta tipa Ebay / Amazon, verovatno i tu postoji neka zastita i regulativa.
Naposletku ako je polovna....


Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ErminPv

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o MP5 multimedijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam univerzalnu multimediju u GP, medjutim komande na volanu ne rade, plus - minus za muziku. Jel moze to nekako da se resi?

Video sam na ebay nesto sto kosta 70-80eur, ali je to preskupo za "kabl" u odnosu na multi koja je bila 30eur.

Ima li neko resenje. Hvala.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...