Jump to content
FAS Goran
IgorBG

Fiat Bravo HGT angel eyes

Recommended Posts

Da li neko zna nekog ko  radi AE za ovaj auto ili ih radi?

Konkretno bih da mi farovi auta izgledaju kao sa ove slike dsc02573_711.thumb.jpg.76775f30730c1a910d95f5165dcc0151.jpg Ili eventualno mareine farove da radi ako ovi (originalni sa Brava bez sociva) bas ne mogu da dodju u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ove sto ugradjuju ksenone iscitaj malo forum... Samo nemoj plave,bices prava gedora style... Samo bele i ako imas love uzmi mareine farove sa socivom i prvidnim staklom tj bez linija...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,Mareine farove vec trazim i cekam da mi se jave ljudi. :D Ovi sto sam nasao da ugradjuju xenone i angel eyes samo ,svi kazu da nemaju da kupe nigde ovo sto ja hocu ali bi rado ugradili kad bih ja kupio a kad oni ne znaju kako ja tek da znam :D  Kontaktiracu sad ove neke sa foruma pa cemo da vidimo sta kazu. Ne naravno plave,ovo je samo primer kako da izgleda jer sam ovu sliku jedinu nasao na netu za Brava sa angel eyes u ovom obliku. Hvala na brzom odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovo baš rađeno sa tom trakom na faru bez sočiva. Ili je koristio neke nove angel eyes kao kod BMW (noviji modeli koji nemaju krug već neki šestougao).

 

A traku nemoj naručivati kod nas već sa Aliexpresa, jeftinije je a to što možeš da kupiš za 2000 din, to je to isto što košta 7 evra par na Aliju. 
Ja čekam da mi stigne ovako nešto pa da sredim opet farove kako treba. 

Mareini farovi sa sočivom su oko 20 evra komad (2500 din) i imaš ih u Inđiji kod Peđe i Neše. Mislim da je teško naći jeftinije.

Pošto vidim da si na Banovom Brdu, možeš otići do Neše u Rušanj. Čovek rastavlja Maree i kod njega sam dosta delova kupio, vrlo je korektan sa cenom delova. On se nalazi kod crkve u Rušnju, malo pre okretnice, ima u dvorištu i oko njega parkiranih par Marea uvek. Mada ja zadnjih godinu ipo nisam kod njega svraćao. 

 

I ako budeš uzeo taj far sa sočivom, preporuka je kad već otvaraš far, zameni i sočivo ili ga sredi. Uglavnom su loša.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Upravo tako. Generalno su losa sociva sama po sebi a kamoli neka przena 15 i kusur godina... JA sam imao bolje svetlo  sa fabrickim farovima u ekstra stanju nego kad sam kupio nove sa socivom. @IgorBG   Dajem predpostavku da ces ugraditi ksenon cim stavljas "prstenove" tako da neces imati neki problem... Svakako ksenon bez sociva izgleda jadno... Svakako far sa socivom izgleda modernije vizuelno od tog zamucenog... Ja nikad ne bih stavljao prstenove na mutan far....

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenone vec imam,to je prva stvar koju sam stavio ali hocu da stavim far od maree i naravno da ga sredim to se podrazumeva kad se vec otvara. Gledao sam kod Pedje,zvacu ga sutra bilo mi kasno da veceras zovem. 20 do 25e su sto je sasvim ok cena kakav god da je. Izgleda modernije i lepse jos kad cucne prsten bice jos lepse. Ok,pogledacu na aliju sta ima od toga. Hvala momci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IgorBG ja sam hteo polovne dobre ali sam na kraju odustao i otisao kupio nove...dao sam 50e po komadu... Pre neki dan sam video ne znam tacno koja firma ali cena je bila 4500din po komadu...tako da dobro razmisli ako vec planiras da sredjujes auto za svoju dusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trofeo Gde si nasao nove? Ja danas nesto guglao malo na poslu ali slaba vajda. :D Sredjujem ga za svoju dusu naravno,prethodni vlasnici mu nisu pruzili preterano puno ljubavi pa je vreme da je dobije malo s obzirom kakva zadovoljstva mi pruzi to je najmanje sto mu mogu uciniti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IgorBG Ja sam uzeo na Altini u demi auto... Kvalitet nije kao fabricki tipa nemas gumu oko stakla,ne magli far mada u cosku kod dugih hoce da se pojavi kondez....Podizace fara nisam uspeo da namestim i ako su udzekani nece da dize i spusta vec sam rucno stelovao. jer verovatno mehanizam nije kao na original faru... u pitanju su TYC farovi made in Korea... Sve u svemu zadovoljan sam... evo godinu dana vec ima kako sam ih uzeo... za te pare odlicni.. imas i valeo ako se dobro secam ali cena vrtoglavo skace sa tih 6000 :D

@IgorBG Evo imas u siluksu 4800 din :D 

https://www.silux.rs/proizvodi/rasveta/farovi/136201/far-fiat-marea-95

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trofeo Pih...sad sam u rebusu,dal nove pa da budu tako kao tebi ili da uzmem neke polovne malo bolje pa da ih sredim. :D  Ja jedino sto sam nasao su ovi neki https://www.silux.rs/proizvodi/rasveta/farovi/136201/far-fiat-marea-95 sa popustom kao 4800. Valeo deraci koze. :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IgorBG Evo ja taman editovao i stavio siluks 4800 :D... Mislim da sam gledao  morimoto tih dimenzija oko 40e  sigurno bolja od tih fabrickih... tako da 50e za dva polovnjaka plus 40e za dva projektora + rad

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @Trofeo Hahah nasli smo isto :D Nista razmislicu malo sutra pa cu da vidim sta mi je najbolje ciniti i sta se moze odraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IgorBG Ne mora da znaci da tebi nece raditi podizanje-spustanje farova,mozda sam naleteo na takve jbg... To je mala privreda pa kako kome zapadne :D Ajde pa javi kad zavrsis projekat :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trofeo jesi merio napon na konektoru za podizanje i spuštanje? Nekako mi nelogično da ne radi. Možda ne naleže u far kako valja. Ako ti znači imam ja više komada kući ispravnih motorića za mareine farove pa ti mogu dati. Ako već hoćeš da probaš.

 

@IgorBG Igore, ako budeš otvarao farove da stavljaš dnevna svetla, onda mislim da je svejedno da li uzeo nova ili polovna. Polovna ćeš srediti da budu kao nova u tom slučaju. A pritom mislim da te cena izađe isto. 2 polovna fara i 2 projektora ili 2 nova fara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Motorici moji rade i spustali su i podazilazi stare farove,a na ovim novim samo zuje a ne odradjuju posao...koliko se secam taj mehanizam na faru nismo mogli ni srafcigerom da  pomerimo kao da je zaglavljen... ili sto ti kazes da ne naleze kako treba... probali smo svasta ali nismo uspeli...Tako da smo batalili a secam se bilo i hladno :D Hvala ti kolega u svakom slucaju... Jedino ako motor od obicnog fara ne pase na marein pa vrti bezveze...mada se lepo uklopio sto se kaze fabrika :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic @Trofeo Uzeo sam danas polovne u finom stanju jedino sto cu morati da ponovo prespojim desni far jer svetli slabije jer je neka zica isecena pa sam ja nastavljao i vidim da nema leba od toga pa cu sutra lepo da izvadim iz starog fara instalaciju i da ubudzim u marein far. I moram da izvucem zicu za poziciju i to je to. Stavio sam xenon iz starog fara,fino izgleda sve,taman sledeci mesec da padnu novi projektori sa prstenovima i cao poz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lepse bez pozicija :D Evo ja imam led ubodne stoje mi u kaseti iscupao ih... :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije iskljuceno ni da ce kod mene ostati bez pozicija isto. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...