Jump to content
FAS Goran
tuzi66

Problem sa zvukom dok je auto upaljen Punto 1.2 8v

Recommended Posts

Imam problem sa zvukom dok je auto upaljen,zvuk je prigusen i nejasan,dok ukoliko je auto ugasen zvuk je savrsen. Cincevi su razvuceni sa suvozaceve strane a napojni za pojacalo sa vozaceve strane. 

Da li je neko imao slicno iskustvo i ukoliko jeste bio bih zahvalan na pomoci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem na Bravu, sve mora da ti bude bas dobro izolovano i zasticeno sto na primer kod mene nije ali se zvuk smanjio kako sam izolovao malo bolje neke spojeve zica. Cuje se zvuk i sa brojem obrtaja se i on povecava jel tako? Za vikend cu da pretabam sve ostalo i sredim bolje pa javim jel resenje tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je izolovano do perfekcije,radio sam brdo sistema u kolima ali eto prvi put da radim na Puntu i prvi put vidim (cujem) nesto ovakvo.

Ne povecava se s brojem obrtaja,konstantan je. 

Zanimljivo je da dok sistem radi i auto je ugasen,dam kontakt,upalim i zvuk je ok svega dve sekunde,zatim mi bukvalno skoro isece prednje kanale a woofer i dalje radi sa nekim sitnim smetnjama u zvuku. 

Ni na kraj pameti mi nije sta bi moglo da bude,ali probacu i ja sve jos jednom da pregledam i prespojim pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro da snimis taj zvuk ako mozes nekako pa da vidimo sta moze biti. Jel na svim zvucnicima imas taj zvuk? Kod mene se na primer cuje taj zvuk samo na elipsama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ako si ekspert kao sto kazes "brdo uredjaja" si ugradio onda je do audio sistema... probaj ti na drugom autu to pojacalo i woofer ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Trofeo said:

@ako si ekspert kao sto kazes "brdo uredjaja" si ugradio onda je do audio sistema... probaj ti na drugom autu to pojacalo i woofer ;) 

Prvo i prvo,nisam rekao da sam expert,drugo,ceo sistem sem prednjih zvucnika je prepakovan iz mog drugog automobila,zato sam i postavio pitanje jer do sada nisam imao prilike da stavljam nista u Punta i pomislio sam da je to neki common problem sa njihovom elektronikom. 

46 minutes ago, IgorBG said:

Bilo bi dobro da snimis taj zvuk ako mozes nekako pa da vidimo sta moze biti. Jel na svim zvucnicima imas taj zvuk? Kod mene se na primer cuje taj zvuk samo na elipsama.

Kao sto sam pomenuo,prednji kanal je skoro pa skroz ugusen,zadnji koji je bridzovan i woofer radi na njemu se cuje ali sa nekim smetnjama.

Postavicu klip sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sigurno fabricka mana... A reci mi kad je bila samo fabricka muzika jel normalno gruvalo? mislim pre nego sto si prebacio taj woofer pojacalo itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebaj ga onda :D Mozda je do mase ;) Mozda se javi neki elektronicar/elektricar pa razresi ovu misteriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja konkretno tipujem na masu za uzemljenje od karoserije do pojacala i da tu hvata sum. A to sto ti isece prednje zvucnike,to se uglavnom desi ako ima neki kratak spoj ili nesto nije povezano kako treba. Cekamo zapis zvuka pa da nagadjamo dlaje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao vremena danas da snimim zvuk ali cu odraditi to sutra. Ne isece on prednje zvucnike,vec ih dobro ugusi i baca im sum,dok na wooferu ima malo suma ali radi ok. Cuo sam se sa drugom koji je malo iskusniji od mene,rekao mi je da uzemljim kuciste radija sa kucistem pojacala (koristim old school pojacalo i kaze da se kod istih cesto javlja takav problem) ,a usput cu i napraviti direktno napajanje sa akumulatora do plejera,nije mi nesto najsjajniji onaj fabricki dzek. 

Javljam se sutra ako ne zapalim auto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kod tebe gruvalo u proslom autu ne vidim zasto u puntu ne bi... Sem ako nisi dobro odradio povezivanje... Aj javi sta si uradio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni ja druze,ziv se pojedoh vec, ali izgleda da ce morati da saceka sutra. 

Sve je povezano po PS-u,inace ne bi ni radilo dok je auto ugasen,a ovako samo zeza dok je auto upaljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sa spajanjem mase plejera i pojacala,i dalje nema promene u zvuku dok je auto upaljen,medjutim pronasao sam jos jedan bag. Kada ukljucim neki potrosac struje,grejanje ili svetla na primer,zvuk se vrati u normalu na par sekundi i zatim ga opet ugusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm?

proveri još jednom sve mase. Kreni od minus kleme akumulatora (mada ako auto pali i muzika radi nije to) dovedi minus sa karoserije na radio i pojačalo, probaj sa komadom žice dovesti plus sa akumulatora na radio i pojačalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu se s tim zabavljati,svo ozicenje prepakujem sa Oehlbach komponentama koje sam cuvao za drugi projekat,jer izgleda da je ova kineska varijanta cisto bacanje para,pa javljam rezultate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavezno i prekontroliši napone!

moguće da alternator daje veći napon nego što bi trebao. Kreni od toga.

sada sam pogledao klip. Da li se na trenutak sve vrati u normalu kada upališ svetla?

to je garant onda do alternatora!

prvo kreni od toga! Alternator zeza 95%!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

obavezno i prekontroliši napone!

moguće da alternator daje veći napon nego što bi trebao. Kreni od toga.

sada sam pogledao klip. Da li se na trenutak sve vrati u normalu kada upališ svetla?

to je garant onda do alternatora!

prvo kreni od toga! Alternator zeza 95%!!!

Da! Prepakovacu ozicenje sada pa ako ne da zeljene rezultate pravac elektricar da pogleda alternator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkao mi je unimer a nemam od koga da pozajmim. Prekpakovano je sve ali nema efekta,danas zakazan pregled kod elektricara pa cemo videti sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce!

kada upalis svetla zvuk se vrati na normalu za sekundu? meni to izgleda na previsok napon i nista drugo vise!

na aku radi noermalno a na alternator ne... znaci alternator!

upali auto i upali ventilator na max, ukljuci grejac zadnjeg stakla, svetla i stisni kocnicu odnosno maximalno optereti alternator i snizi mu napon pa reci sta se desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...