Jump to content
FAS Goran
bravodenisu

STILO 1.6 trzanje-gusenje

Recommended Posts

Imam Stilo 1.6 (2006) benzin-gas sa ovim Opel motorom Z16XEP

Pre manje od godinu dana sam ugradio PLIN. Posle 8 meseci prvi put sam primetio u samoj voznji da poceo po neki put da stuca,trza malo kao da se malo gusi (ne dobija dovoljino plina) i odmah se i upalilo narandasti trougao broj 28 i ventil broj 19.

https://postimg.org/image/glv8k3vbp/

i na ekranu se pojavi " unavailable see handbook ESP, ASR" tako oko 3 puta pa ostaje i kasnije upaljen taj ventil i po neki put i taj trougao, a takodje  ostaje upaljeno dole i dugme od ASR. Onda ide lepo 5-6 kilometara pa iz ciste voznje opet 2-3 puta trza i sve tako... Desi se po neki put da i na semaforu se gasi. Potpuno isto (slicno kao na TNG) se desi i prebacivanjem na benzin. Najvise mi se cini da u 4 prenos se to desi ali... ne znam!

Odneo sam dva puta majstoru za plin(monteru) i menjao neki mali filter ali kaze bio potpuno cist, kordinate sinusoide one kaze idealne uopste nisu pomerene ili bilo sta... jednostavno ni jedan kvar ne moze naci na plinskom sistemu. Pa sam odneo kod nekog na kompjuteru i nije znao sta je jer on nije nista primetio da ne bude u redu. Pretpostavi da je mozda nesto do plina ali se ne razume u plin. Kompresiju motora ima idealnu.

 

 - Plin sipam samo u MOL-u, tockovi su mi Wintera potpuno isti, ne vozim puno auto tako da auto nije mnogo vozen, ne trosi skoro uopste ulja ali zato od ugradnje plina poceo je trositi vodu. Mesecno dodam 200ml antifriza.

 Opazanja koja verovatno nema puno veze sa ovim:  Cep od antifriza kao da se ne zatvara dobro (ali mozda mi se cini), Pre 10 meseci sam menjao bombinu i svecice. Onda isto malo trzao ali skroz drugacije ne kao sada! Akumulator ima vec par godina kako ga imamo ali ne vidim da je oslabljen. Mozda kada palim ujutru verglam 2-3 sekunde ujutru (ali mozda sto je hladno napolje). I takodje primetio sam kada sipam (dodam svez plin) onda neko vreme lepo radi 1,2,3 dana pa opet pocinju mali trzaji.

 Ja molim ko god ima neko znanje,iskustvo,informaciju, preporuku... bilo sta nek pise ovde.

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam Stilo 1.6 (2006) benzin-gas sa ovim Opel motorom Z16XEP
Pre manje od godinu dana sam ugradio PLIN. Posle 8 meseci prvi put sam primetio u samoj voznji da poceo po neki put da stuca,trza malo kao da se malo gusi (ne dobija dovoljino plina) i odmah se i upalilo narandasti trougao broj 28 i ventil broj 19.
https://postimg.org/image/glv8k3vbp/
i na ekranu se pojavi " unavailable see handbook ESP, ASR" tako oko 3 puta pa ostaje i kasnije upaljen taj ventil i po neki put i taj trougao, a takodje  ostaje upaljeno dole i dugme od ASR. Onda ide lepo 5-6 kilometara pa iz ciste voznje opet 2-3 puta trza i sve tako... Desi se po neki put da i na semaforu se gasi. Potpuno isto (slicno kao na TNG) se desi i prebacivanjem na benzin. Najvise mi se cini da u 4 prenos se to desi ali... ne znam!
Odneo sam dva puta majstoru za plin(monteru) i menjao neki mali filter ali kaze bio potpuno cist, kordinate sinusoide one kaze idealne uopste nisu pomerene ili bilo sta... jednostavno ni jedan kvar ne moze naci na plinskom sistemu. Pa sam odneo kod nekog na kompjuteru i nije znao sta je jer on nije nista primetio da ne bude u redu. Pretpostavi da je mozda nesto do plina ali se ne razume u plin. Kompresiju motora ima idealnu.
 
 - Plin sipam samo u MOL-u, tockovi su mi Wintera potpuno isti, ne vozim puno auto tako da auto nije mnogo vozen, ne trosi skoro uopste ulja ali zato od ugradnje plina poceo je trositi vodu. Mesecno dodam 200ml antifriza.
 Opazanja koja verovatno nema puno veze sa ovim:  Cep od antifriza kao da se ne zatvara dobro (ali mozda mi se cini), Pre 10 meseci sam menjao bombinu i svecice. Onda isto malo trzao ali skroz drugacije ne kao sada! Akumulator ima vec par godina kako ga imamo ali ne vidim da je oslabljen. Mozda kada palim ujutru verglam 2-3 sekunde ujutru (ali mozda sto je hladno napolje). I takodje primetio sam kada sipam (dodam svez plin) onda neko vreme lepo radi 1,2,3 dana pa opet pocinju mali trzaji.
 Ja molim ko god ima neko znanje,iskustvo,informaciju, preporuku... bilo sta nek pise ovde.
HVALA
Gledao Astru sa tim motorom, isti problemi samo malo više izraženi. U 2-3 Opelova servisa su mi rekli da ti motori ne trpe TNG, prvo je na udaru glava. Raspitaj se, ima logike. Ova Astra je prodavana na placu, odmah pored servisa za ugradnju TNG a sledeći je Opelov servis. Astra je navodno data u zamenu za skuplji auto i verujem da je nešto bezazleno, rešili bi problem odmah.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam drugaru sta reci!

 Ako neko zna, ili ima neko iskustvo,preporuku ideju... molim da napisete sta bi mogao biti kvar ili...

- Interesantno sto i na Plin i na Benzin potpuno isto trza,isto se malo kao gusi i isto se ugasi ponekad na semofor!

Samo sto primetio da malo vise trozi Antiriza! Mesecno po pola litre sipam.
I da li moze nekako biti bombina u pitanju ili...?
MOLIM ako znate ili nesto znate ili sumnjate javite ovde da vidim gde da to nosim na popravku???

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Juce ujutru dok je bio vruc motor samo sam na sekund otvorio cep od vode (da bi usao vazduh ili sta vec) pa tako juce ceo dan auto uopste vise nije trzao. To sad traje 1-2 dana pa opet posle krene. Moguce da je i neki senzor kriv (ne znam pretpostavljam) pa na trenutak ne ubrizga benzin ili plin pa se u tom trenutku gusi-trza !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam primetio da ispod kartera hoce po neka kap ulja izaci i pasti direktno na pocetnu izduvnu granu (auspuh) pa izadje dim kada pada , pa sam se plasio da se ne slucajno upali auto...
Isao sam brzo kod majstora i menjao diftung kartera i neku gumicu na vodu, zbog toga mi je po malo i voda nestala. I promenio senzor radilice jer kaze bio je pun ulja, pa kaze moguce da po neki put trzao zbog tog senzora ! Videcemo kasnije da li je razlog mozda bas taj senzor jer eto posle cetvrtog dana uopste auto ne gusi niti trza!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam isti problem auto mi trza u voznji i to pretezno izmedju 1800 i 2200 obrtaja kad  mu dam veci gas ne. Imam utisak da gubi snagu. Problem je jos izrazeni uzbrdo. Izlazilo mi je ulje na filteru ranije. Pa sumljam da nije otislo na taj senzor radilice koji je pomenuo covek iznad moram proveriti. Menjao sam kompiuter i sve cetri bombine i klapnu gasa nista isto. Bio kod majstora za plin nista. Sipao sam u 40litara benzina aditive za ciscenje dizni, potrosio sam oko 15 litara problem i dalje postoi. Videcu da taj senzor radilice promenim pa da vidim ima li istih problema. Stvarno ne mogu da resim problem i to me nervira opasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...