Jump to content
FAS Goran
akiro

Fiat Grande Punto - skidanje ventilacionog otvora?

Recommended Posts

Pozdrav, da li neko zna kako se skida ventilacioni otvor na Grande Puntu kod vozaca (skroz levo do vrata)? Da li je na zabice ili?

 

forum.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@akiro

 

Iako je ovo pitanje od pre 2 meseca već, video sam malopre da si i pre neki dan opet isto pitao... :) 

Imamo na forumu servisno uputstvo za Grande Punto (knjiga za servisere), možeš je besplatno skinuti odavde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38863-uputstvo-fiat-grande-punto/&do=findComment&comment=667793

 

Ako se ništa tu ne pominje, imamo i eLEARN za Grande, isto ga besplatno možeš skinuti odavde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70457-fiat-grande-punto-elearn/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da se nadovezem na ovu temu mada je stara ali, nekome ce mozda biti od koristi. Naime, grande punto koji sam uzeo imao je rasturenu pokretnu roletnu za usmeravanje vazduha na centralnom ventilacionom otvoru. Verovatno je neko nesmotreno gurnuo osvezivac i pet od sedam krilaca je popadalo dole. Osim sto mi je to estetski smetalo, plasio sam se i da bi moglo da propadne i dopre do ventilatora i napravi sr..nje.

Elem, nekoliko puta sam pokusavao da iscupam resetku ali nije islo a plasio sam se da nesto ne slomim. Trazio na net-u neki tutorijal ali, kao za inat, nema sta nema ali ovo stvarno nema :pizza:

Na kraju sam odlucio da ga skinem po svaku cenu. Zakljucio sam da je najbolji put da skinem celu konzolu sa oba otvora pa da na stolu lepo prostudiram sta i kako ide. To verovatno znate, iscupa se radio, skine se onaj njegov ram, kako se vec zove, (4 srafa) a onda 2 srafa koja drze konzolu sa prednje strane i jedan odozdo. Onda se cela konzola povuce malo na dole i izlazi. Otkaci se napajanje tastera za 4 migavca i ostalo i imate je na stolu. E to mi je "pojelo" najmanje dva sata u pokusaju da izvadim resetku. Na kraju sam je slucajno oborio na dole i, vec malo nervozan, pritisnuo malo jace i konacno je izletela sa onog bolcnija koji je drzi, odnosno oko koga se pokrece. 

Znaci, vadi se tako sto se obori na dole u skoro horizontalan polozaj, pritisne se jace na gore i izvuce napred. Govorim o levoj (zaobljenoj) strani. Izvlaci se napred. Verovatno ce vam ispasti taj bolcni pa cete ukapirati na kom principu radi. 

Zakljucak, moze da se skine i bez demontaze cele konzole ali, nije komplikovano tako da mislim da je lakse raditi na stolu.

Eto, ako sam nekome pomogao, bice mi drago.

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da živnem temu. @Aca Vulco, ako je i dalje aktivan na forumu...kako si uspeo da izvučeš samo otvore bez skidanja konzole?

Čitam uputstvo već treći put ali ne kapiram.

Upalo mi je par krilaca prilikom "stručnog" vađenja. Nabavio sam druge polovne otvore ali i dalje ne mogu da iščupam stare.

 

Ako neko drugi zna znanje bio bih mu zahvalan, i pivo/dva ako treba :)

 

Edited by Ivan
Popravljen tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...