Jump to content
FAS Goran
guzva

Fiat Bravo 1.6 16V Vakum aparat za kocnicu

Recommended Posts

Pozdrav ljudi imam Bravo 1.6 16V 2000 godiste, i zamenio sam mu plocice stavio nove paknove ali imam poblem na papucici kada kocim. Problem je u tome kao da nema snagu kad pritisnem kocnicu i kocnica je malo tvrdja nego sto bi trebalo da bude i kad sam bio kod majstora on kaze da je otiso neki vakum aparat za kocnice. Pa me interesuje jel imao jos neko mozda problem sa tim? Shvatam da ako je u tome problem da ce morati da se kupi taj vakum aparat ali sve prodavnice koje sam zvao niko nema to cudo. Pa jel bi moglo da se uzme neki polovan da se zameni ili je mozda problem u necemu drugom. Pa bi bilo lepo ako je neko imao slicnih problema da napise nesto o tome jer mozda je i nesto drugo u pitanju, ja stvarno nisam pametan sta bi to moglo da bude. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@guzva Da nije majstor "kreki" spalo vakum crevo :lol: Mozda ti je vrisnuo servo... JA sam na golfu imao iste simptome ali je i sistalo kad drukam kocnicu=servo kocionog ili ti zamena glavnog kocionog ne mogu da se setim davno je bilo...Ali mislim da sam drugi kocioni stavljao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije servo riknuo jer nema nista da kaplje niti da sisti :D On sumnja da je taj vakum aparat jer kad je ispustio malo vazduh iza motora kocnica je trebala malo da omeksa kako mi je on reko ali se nista nije desilo. I onda mi je odmah reko da je otiso taj vakum aparat. A ko za maler nigde da naletim na netu vezano za taj vakum aparat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Na nadjoh ni jednu srodnu temu sem ove i jos jedne.

Elem, imam problem sa verovatno glavnim kocionim. Od pre dva,tri dana kada nagazim kocnicu cujem sustanje u kabini. A od pre dva dana niz osovinu koja ulazi u kabinu i vezana je za kocnicu kaplje po malo kociono ulja na patosnicu. Auto gubi kocionu tecnost i jos uvek dobro koci, mada imam osecaj da je nekad visa pedala kocnice nekad malo niza ali daleko da je do patosa. 

Danas, sutra idem do majstora ali ne znam da li uzeti samo kocioni cilidar ili komplet sa ovim "dobosem" (stao mozak kako se zove). Ako bi uzimao komplet, tu mi treba vasa pomoc. Koliko vidim na netu za 1.6 16V i 103 KS izbacuje mi slike sa dva brezona i sa cetiri. Moj auto se vodi kao 2001 godiste, ali sve na njemu je 2000 (starija verzija). Dajte neki info sta uzeti dok rade danas prodavnice. 

 

Unapred hvala. 

 

Glavni-kocioni-cilindar-Fiat-Bravo-1-6-16V_slika_O_99039419.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...