Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Uprogramirao prozore. Hvala.

U proteklih 7 dana lancia je prosla skoro 3.500km. Isao sam za Svajcarsku preko Madjarske, Austrije i Nemacke. 1660km u jednom smeru i tamo se malo vozio. Opravdala sve u potpunosti, bez ijednog problema. Potrosnja u odlasku iz Srbije je bila ravno 8 uz jak vetar, veliku kisu od Beca do Minhena i uz oko 160 na nemackom auto banu. Kad sam stigao prosecna brzina je bila 102kmh potrosnja 8. U povratku isto natovareni svajcarsko i austrijsko gorivo, suvo prosek brzine 106kmh a potrosnja ravno 7. Tako da je u oba smera bilo 7.5l benzina sto je za mene odlicno. E sad ono sto sam u par navrata primetio, a primetio sam i pre puta je da kad npr krenem na auto put i 4tom ili ptom pun gas, patos, auto vuce super ali kad dodje na 2600 obrtaja na 1 sekund kao da se zacuje vrrrm i obrtaji skoce na 2800 ali i brzina tada skoci posle te 1 sekunde za 20kmh. Kao da prokliza, jel moguce da je lamela ili ipak tad upali turbo pa mozda malo nesto zakasni? Kad ubrzavam normalno bez patosiranja sve je ok. Na uzbrdo ne proklizava niti na drugim obrtajima, samo tad kad ga patosiram na 2600obrtaja kao da nesto proslajfa na sekundu. Lamela, turbo, kvar ili je sve ok? Jedna slika iz Svajcarske idile...

 

QnLAk.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

K'o sa čokolade!! :happy:

Ja bi rekao da je nešto oko kontrole proklizavanja stvar. Imao sam isti slučaj sa koleginom 159kom. Najčešće prilikom kretanja iz mesta, i potom ubrzavanja. Tačno kao da točkovi se točkovi "otkače" na kratko i onda se snaga vrati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi,ne bi smeo nikako da podigne obrtaje kad se patosira,ako ne proslajfa,sto je u tvom slucaju iskljuceno.Ja sumnjam na lamelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su zimske 16, probacu za koji dan kad stavim nove letnje 17. Mene mnogo buni, da je lamela kontam da bi proklizavala i na uzbrdici a ne samo kad se patosira i to uvek na istom broju obrtaja. Tu negde oko 2600. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda od tih obrtaja krene onaj udar snage. Postoji mogucnost da je lamela, mozda cak i vlazi unutra na semeringu pa nekad malo dohvati lamela i prokliza :D a mozda joj nije nista

Turbo hoce tako ali ne bi ti se menjali obrtaji i brzina.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/25/2019 at 6:44 AM, shakalkv said:

...probacu za koji dan kad stavim nove letnje 17.

Stavio 17-ce?

Generalno, kad god obrtaji odu gore, a brzina ništa, i nije palo potpisivanje pogonskim točkovima :) = kliza lamela.

Da li će na ravnom, ili na uzbrdici...nije to toliko bitno, nego koliko gasa se daje. Uzbrdica više nije poseban napor za te turbo motore da bi proklizala samo zato što je uzbrdo, još kad dolaziš iz zaleta naročito, nego će opet proklizati kad patosiraš gas jednako kao i na ravnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace meni je palo na pamet da to pitam, jer i meni nekad auto prokliza na suvom asfaltu, kada je onako betan gladak, sjajan, ali majku mu u 4. brzini da prokliza, pa nije to 500+ Nm :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno onda lamela je pokazala znak istrosenosti  na toj velikoj km.Ako do Zlatibora nije proklizala ne diraj to nista ,osim ako nemaš drugis simtoma,npr tvrdo kvacilo,druk se cuje itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vozio 60tak km magistrale na letnjim gumam... bas sam testirao i videh da tu negde na 2800 obrtaja na sekund kao da dobije knedlu i onda kad je proguta trzne i ubrza. To samo kad se patosira. Kod normalnijeg ubrzavanja sve je ok. E sad sta li je nemam pojma. Uradjen skoro veliki servis, potrosnja super, bez klime vrti se oko 6.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari kad raditi mali servis? U ch je radjen na 30.000km i to svake dve godine. U uputstvu bas tako i pise pa koji od ova dva intervala prvi nastupi. Kod nas mi rekose 15.000km i 18 meseci. Od proslog servisa sam presao 14.000km ili ti 17 meseci. Ulje na sipci 3/4 a evo na slici koje je sada boje. Selenia pure star 5w40

 

T197w.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj, do 12.000 km ili okvirno oko godinu dana (i sa prethodnim dizelom i sada sa benzincem). Cisto da znas - kao i kod mene, fabricki preporuceno ulje je Selenia K Pure Energy 5-40 (u T-Jet ide 2.9l, u MA 3.5l). U ovoj turi je varijacija u vidu Shell Helix HX7 ECT 5-40.

Interesantno mi je ono sto si i sam primetio - da na turbacima nema znacajne potrosnje ulja (i u mom slucaju za ovih 10.000 km mozda 2-3 dl na 10 000 km). Sto uopste nisam ocekivao, s obzirom na to koliko ljudi kukaju na potrosnju na istom 1368ccm bloku, doduse atmo. Bio sam ubedjen da ce ga sprziti malo vise posto sam nedavno imao 2000 km autoputem do Istanbula i nazad, ali jok, na moje zadovoljstvo... Boja je jos uvek prilicno svetla.

Jesi li razmisljao o zameni menjackog ulja? Ako ti je T-Jet Euro 5 ide isto ulje kao kod mene (Tutela GearForce, 1l je oko 1100 din u Slodesu, zvao vec), u C635 menjac ide 1,8l. Ako je T-Jet Euro 4, onda ide Tutela Car Matryx, nesto manje (oko 1.6l cini mi se).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam predracun za mali servis u autogarantu, 3400 din 3l ulja, original filter vazduha 1600 i rad 1900. Filter ulja i klime imam. Mozda sam kupim ulje i ovaj filter pa kod lokalnog majstora za 1000 din uradim. Ja sam cepao u martu bez malo 4.000km autoput, dosuo mozda 3dl od prethodnog servisa. E sas ne znam koje je ulje kod mene u menjacu! Zar nije u njemu ono long life? Znaci vi ste u vasim deltama menjali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisnom odrzavanju se cak i ne pominje zamena menjackog ulja. Ali se benefiti posle zamene svakako primete (bar iz mog iskustva, pogotovo zimi iza hladnog starta). A pogotovo bih ga zamenio ako planiram da bar neko vreme auto zadrzim u svom vlasnistvu i zadovoljan sam sa njim. Pa kako ko voli i misli da treba. Za ceh od malo jace od 2000 din za 2l ulja za period posedovanja, licno uopste ne razmisljam. Ima ljudi koji dodaju i neki kvalitetniji aditiv sa MoS2, tipa Liqui Moly i sl...

1 hour ago, shakalkv said:

E sas ne znam koje je ulje kod mene u menjacu!

Odgovoricu ti ovde i na ono sto sam dobio kao pitanje preko PP. Posto je u pitanju 1.4 150 2009., trebalo bi da kod tebe ide C544 (po Fiatovom oznacavanju) ili "cuveni" GM-ov M32. Mozda i razlog vise da se ulje osvezi. U njega po specifikaciji onda ide Tutela Car Matryx, oko 1.6l.

C635 menjac je krenuo kasnije, polovinom 2010., tako da je od benzinaca isao u 1.4 T-Jet 120, 1.4 MA, a od dizela u 1.6 i 2.0. U njega ide Tutela GearForce, 1.8l, rekoh vec da sam zvrcnuo Slodes posto takodje planiram da menjam, cena je oko 1100 din/l.

Sve ovo mozes da proveris i preko VIN auta u ePer-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverih u e peru kod nene je c544 menjac. Svakako nije jaka cena za ulje, koliko je komplikovana zamena, da i to eventualno uradim sad na servisu. Inace je sad 144.500 pravih na satu. Evo sta pise za ulje u uputstvu 

 

JHX19.png

Edited by shakalkv

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stavio  tutela 75w85. ne pise da se menja ulje, ali sam preventivno izmenio koviono i menjacko ulje. 1250din litra, uzeo 3l, i ostala litra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kociono je takodje pozeljno promeniti, posto je izuzetni higroskopno i skuplja vlagu (menja se preko odredjenog % ili na vremenskom intervalu). Vlaga u sistemu utice na snizavanje tacke kljucanja ulja, kao i na sam sistem. Al' to nas covek takodje obicno tera :lol: .

 

Ako vam zatreba, verzije menjaca u Deltama - Opelovi C542 (F40) i C544(M32) su vremenom zamenjeni sa FPT-ovim C635:

 

Untitled5.thumb.png.0f145d0f9cca7db7f1b28684625f34b5.png

 

Menjacko ulje u tim verzijama (stariji i noviji eLearn, za T-Jet 150 navode i Matryx i GearForce):

 

Untitled4.thumb.png.dda0927303580fc0f50a9f04595be511.png Untitled2.thumb.png.e6337f0add4d79150ff7cd9cc1c70301.png

 

3 hours ago, shakalkv said:

koliko je komplikovana zamena

Da odvrnu i zavrnu 2 srafa (za drain i dosipanje), na kucistu menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crno ulje u menjacu?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shakalkv said:

ono sto sam primetio je malo lakse saltovanje i meksi zvuk rucice saltaca

To je i moje iskustvo, leti manje-vise, ali pogotovo se razlika primeti tokom zime iza hladnog starta...

Posto ima i onih kojima je argument da u fabrickom uputstvu ne postoji nista oko zamene menjackog ulja (sto i jeste tacno). Ako ostavljam auto za sebe iole duze, za 2000 din i 2l menjackog ulja se uopste ne dvoumim. Isto vazi i za kociono ulje (koje se ovaj put pominje u servisnom uputstvu :), gde obicno na 2 god preporucuju zamenu). Kao sto rekosmo, zbog izuzetne higroskopnosti, a posledice su niza temepratura kljucanja ulja i prisustvo vlage u kocionom sistemu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je i moje iskustvo, leti manje-vise, ali pogotovo se razlika primeti tokom zime iza hladnog starta...
Posto ima i onih kojima je argument da u fabrickom uputstvu ne postoji nista oko zamene menjackog ulja (sto i jeste tacno). Ako ostavljam auto za sebe iole duze, za 2000 din i 2l menjackog ulja se uopste ne dvoumim. Isto vazi i za kociono ulje (koje se ovaj put pominje u servisnom uputstvu , gde obicno na 2 god preporucuju zamenu). Kao sto rekosmo, zbog izuzetne higroskopnosti, a posledice su niza temepratura kljucanja ulja i prisustvo vlage u kocionom sistemu.
 
 
Kod mene bravac kada je dosao, em ima onaj 'ozloglaseni' menjac sto teze leze u 1.-3, em mu verovatno nije nikada menjano ulje u menjacu,a za 2 crvene je dobio em sveze ulje em mnogo bolji osecaj tokom celog saltanja do uzivanja u voznji. Za tako nesto se zaista ne treba stiskati ako se iole u nijansi moze poboljsati posebno ste ce auto em dugo biti kod tebe em sto ce i onaj posle sigurno voziti sa istim uljem.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam pricao sa sefom servisa u Autogarantu, kaze bilo je crno ulje. Vidjao je i na autima od 70.000km da je ulje crno. Obzirom da ima visedecenijsko iskustva kaze da ko starijih vozila nije tako bilo, ali da sada se redovno radi zamena na 100tinak hiljada km. Sto kazete za 3000 din i nije neki trosak 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zbog toga pitam, za moj pojam tu kao da nikada nije zamenjeno ulje :D Menjam na mojim vozilima uvek i uvek bude zuckasto- crvenkasto a novo je takoreci providno sa nijansom zute :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.2.2019. at 11:37 PM, shakalkv said:

Pre neki dan uradjena reglaza. Levo pre 10.000km desno sad... nije bas idealno ali majstor kaze nema razloga za brigu minimalna su odstupanja.

 

C167s.png

 

 

 

Zamenio sam solje amortizera i reztat reglaze sad izgleda ovako. A pre toga me ubedjivali da je legla opruga... da treba slicovati amortizer itd

 

 

I4xgr.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...