Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav forumasi, od nedavno sam vlasnik Lancie Delte 2009. 1.4 t jer 150ks, oprema oro. Kupljena u CH sa servisnom knjigom i kilometrazom 120.000. Letnji set 17, zimski 16 tice. Nikada do sada nisam imao Lanciu, niti turbo benzinca, uvek dizelas. Nadam se da cu na ovom forumu naci dosta korisnih saveta i odgovora. Evo nekoliko slicica za pocetak. Na autu je uradjen veliki servis pre 30.000 km, tada i mali jer kako videh u knjizici oni tamo rade na toj kilometrazi ili na 2 godine. Tako da ja trenutno u planu imam mali servis pa me zanima da li tom prilikom da menjam svecice i koje marke ulja i filtera preporucujete? Kao i gde su delovi najpovoljniji.

 

N39Yi.pngH0Ody.png

812vK.pngP1hvk.pngZUV6S.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep je auto, da te lepo i služi. :D

 

Što se tiče toga gde su delovi najpovoljniji, reci gde si, pa će ti neko iz tvoje okoline reći. Ja ti recimo mogu reći za NS, ali šta ti to znači ako si npr. u Kraljevu?

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav komsija, vrhunski ti je auto,bas pre pola sata sam je video. Uvek se okrenem kad vidim Deltu jer ih i dalje nema mnogo, pogotovo u Kraljevu. Blicaj obavezno kad vidis bliznakinju u svetlijoj varijanti. :thumbup:

 

Za delove ti je svuda slicna situacija, Delmax, Euroauto i ostali. Ako ti zatreba pomoc vici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari. Znam ja Srki tvoju Lanciu, parkirana kod Statusa stalno :) nema ih mnogo pa od prilike znam cija je cija. Cujemo se ovih dana da se vidimo i popricamo.

Ne znam sta da radim za letnji set guma, 17 tice mi stigle uz njega ali mi auto bas tvrd na njima. Strah me zbog trapa da nesto ne strada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce da strada kad je to fabricka velicina felni, fabrika je trap prilagodila velicini te felne?! Neces ti da stavljas 19`` pa da nesto ne stima...

 

Najbolje da brava, delte i ostalo vozimo na 15-icama :huh:

 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

fabrika je trap prilagodila velicini te felne

Ali nije nasim oranicama :lol: .

Salu na stranu, svako bira prema svom ukusu, licno gledam optimum udobnost/performanse/izgled/cena guma i odrzavanja. Pisao sam vec da je to za mene u C klasi za inch manje od onoga sto je fabrika maksimalno predvidela.

"Problem" je sto sa narednom generacijom, svako vozilo dizajnom trazi veci tocak. Gledajuci npr. "nasu grupaciju" velicina koja je na Bravu Mk1 stajala korektno, na Stilu ce biti vec pomalo smesna, a na Nuova Bravo ocaj. Estetski mi za tu generaciju vozila (Bravo/Nuova Delta) 17'' dodje tamanica, manje vec nije to to u svakom smislu (sem cene guma, a i to je danas minimalna razlika)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekosutra idem u ovlasceni servis na pregled vozila i mali servis! Da li treba na nesto posebno da obratim paznju tom prilikom? Druga stvar ne rade mi prskalice za sofersajbnu, povlacenjem rucice ka sebi nista se ne desava. Zadnja prskalica radi! Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo da bude razlog tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz korektne cene, toliko otprilike i mi placamo za Seleniu, Shell ulja ili UFI filtere... "Gledring" patosnice su takodje oko 40 EUR u prodaji po BG.

Da nije slucajno moj imenjak jos uvek sef servisa u Auto Garantu :) ?

Kada budes sumirao malo utiske, dopisi misljenje o motoru i potrosnji sa T-Jetom u Delti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam u autogarant Cacak, Aco je lik koji mi je primio vozilo na servis. Filteri su original sem ovog za klimu, on je filtron. Mada i ovaj koji su skinuli je bio kao nov, bukvalno kao nov jos je bio sa aktivnim ugljem. Malo sam se iznenadio koliki je filter za fazduh :)

Ovde mi rekose 15.000 km ili 1 god do sledeceg servisa, a po knjizici u CH mu je radnjeno na 30.000 km ili 2 god. E sad sto se samog auta tica ja sam prezadovoljan, upravljivost, udobnost, konfor sve je tip top. Motor vuce jako lepo u svim stepenima prenosa, nije kao turbo dizel, bar je meni skroz cudan osecaj za sada, auto ubrzava, lepi sa sediste, ali to nisu oni udari kao kod dizela... Sve je nekako drugacije. Prosecna potrosnja na bordu stoji Trip A od prethodnog vlasnika 8.4, Trip B sam resetovao i nakon 70tak km po gradu pokazivao je 10.8 potrosnju, danas nakon 60 km otvorenog puta prosecna potrosnja je pala na 9. Kontam da  ce nakon par stotina kilometara prosecna potrosnja se stabilizuje. Vreme ce pokazati :) Ono sto mene za sada raduje je to da auto nema nikakvih ulaganja, na trapu je dobar, mehanicki super, jos branik da sredim posto su mi ogrebali na kamionu prilikom dovoza ali dobro... radi uroka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ostavljas auto duze za sebe, na filterima, ulju i odrzavanju ne treba stedeti, sve se to kasnije vrati... Sto se trapa tice, nemas mnogo razloga za brigu jer je relativno jednostavan i jeftin za odrzavanje. Trajnost zavisi najvise od kvaliteta delova (OEM/zamensko/reparirano), nacina voznje i izbegavanja kratera, malo manje od profila gume...

Ako imas uslova, najbolje da sipas od cepa do cepa, resetujes Trip i tako proveris tacnost board-a u razlicitim uslovima voznje i na malo vecoj kilometrazi. Kada vidis da li i koliko gresi, kasnije mozes lako da se oslonis na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle izvesnog druzenja sa deltom mogu reci da sam.zadovoljan. auto je dinamican i upravljiv. Lepo vuce u svim brzinama. City servo i parking senzori zaista olaksavaju gradsku voznju. Potrosnja po gradu, kratke relacije od 2km po boardu 10.4L. Veceras resetovao board i presao 240km od cega 50tak km auto put uz bas zestoko cepanje. Board kaze 240km vreme 3.20h prosecna brzina 76km i potrosnja 7.8L. Da li je to ok potrosnja? Jedina zamerka malo veca buka motora u kabini. Ocekivao sam da je tisa od dizela ali tu su negde... bose sistem ozvucenja fantastican 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da i Lancia ima 'City Servo'. Nisam imao prilike ni jednu dovoljno dugo da vozim da to uočim. Potrošnja je skroz OK, ali buka nije  :huh:

Kako bre bučan motor, koje zvuke pravi? Ako je kao dizel, pogotovo na leru, onda nešto mnogo nije u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na leru je bubica, sapuce. U voznji na 2000 obrtaja malo jace se cuje. Kad se zavrti turbina na nekih 2700 obrtaja onda menja zvuk i tisi je. Sta znam. Ne mogu da ocenim jer mi je prvi turbo benzinac. U autogarantu kaze da je sve u najboljem redu i da tako se cuje taj motor. Probao sam drugarovu deltu 2.0 dizel, jeste drugaciji zvuk i njegova je u top stanju, samo se cuje turbina. Opet, licno sam ocekivao da je benzinac drasticno tisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja na 600 predjenih km od cega pola magistrala i auto put, pola grad pri cemu tokom zime i sve kratke relacije, iznosi 9.5l na 100km. Metoda od cepa do cepa. Board pokazuje 9.1. Na potrosnju je uticalo i paljenje tokom zime o rad na leru... uglavnom ja zadovoljan. Moze to jos da se spusti. Mala pomoc za svecice, da li da menjam? Zamenjene su pre 2 god i 30.000km. Radi se o iridijum svecicama. Do sada sam uvek imao dizela pa sam znao kad je vreme za zamenu grejaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...