Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Slazem se za Gledring, bas dobre patosnice. Ja sam uzeo univerzalne (2200) i odlicno su se uklopile.. 

Imam i originalne tepih patosnice za Brava ali mi je zao da ih unistavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 Čuvaš za sledećeg vlasnika?

 

A i ja sam gledao te gledring više puta, al što Mića kaže, uvek mi mnogo za tako nešto dati 35 eur. Kad preračunam to je xenon set, vodena pumpa... Ali uzeću, samo da se odlučim dal tepih ili gumene. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da se oglasim. Delta se zadnjih par meseca nesto slabije vozi ali i dalje dobro sluzi i sa merakom se koristi.

 

Od jeseni nisam imao nekih ulaganja.

Juce uradjen mali servis nakon 9.000km i nesto vise od 20 meseci (fabricko uputstvo kaze 30.000km ili 2 god, odnosno duplo manje ako su teski uslovi eksploatacije).

 

Ako nekoga zanima cene servisa:

3 Litre Selenia K Pure energy multiar (meni je tjet) staju 3.500 din.

Filter vazduha Meyle 1.000 din

Filter klime je Filtron sa ugljem 800 din

Filter ulja Bosch 600 din.

I zamenio sam pk kais, continental 850 din.

 

Jesenas sam zamenio termostat, obarao je temperaturu na nizbrdici, 30e je placen marka Behr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opsta prica o kupovini i izboru motorizacije, prebacena je u odgovarajucu temu za Savete pri kupovini Delte:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57388-lancia-nuova-delta-iskustva-saveti-mišljenja/&do=findComment&comment=1631419

 

Apropo 1.4 benzinskih motrizacija (T-Jet 120, T-Jet 150, MultiAir Turbo 140) - dosta vise je pisano u temi o Nuova Bravo. Pa se i tu moze prilicno lepo informisati o benzinskim motorima koji su u zadnje vreme znatno vise trazeni, prelistati temu bar od nazad:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-fiat-nuova-bravo-savetimišljenjaiskustva-pre-kupovine/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc, covek proklizao i udario u moje parkirano vozilo... polustranica i branik. Kaze da je isao 20 na sat ali led... sta mislite da li mozda ima posledica po tocak, vesanje? Vozio sam danas najnormalnije, nista nisam primetio negativno.

 

20220116_103049.jpg 20220116_103040.jpg 20220115_223840.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da moze da ima posledica, moras da proveris kod majstora . Dovoljno je da je nesto pomereno samo 0.5mm pa ce makar da jede gumu sa neke strane. Mozda je i glupost, tipa da je felna iskrivljena.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno 178k na satu i radi kao sat , cuje se ko nevreme i gram ulja ne gubi , specijalna je, nista bez duple ngk ili boschove svecice , dok citam po netu kako brljaju novije masine kosilice 120d i sl. ljubimica ne prodaje i lepo ususkana u garazi. :heart:

20210916_173228.jpg

20180311_202124.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/16/2022 at 5:43 PM, MS PK said:

Mislim da moze da ima posledica, moras da proveris kod majstora . Dovoljno je da je nesto pomereno samo 0.5mm pa ce makar da jede gumu sa neke strane. Mozda je i glupost, tipa da je felna iskrivljena.

Ovih dana stavljam letnji set pa cu proveriti tu gumu na balans masini, posle toga reglaza svakako. Nisam primetio neke nus pojave, osim mozda na 130 na auto putu po nekad kao blagi huk iz tog pravca, kao kad je lezaj u pocetnom stadijumu. Ali to sam na mahove 'primetio'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemanja84bg

Imaj u vidu da vec par prethodnih postova pises u temi kolege iz Kraljeva ;) , predvidjenoj za predstavljanje njegove Delte Mk3 T-Jet.

Tj. ovaj podforum je "Predstavljanje automobila clanova".

Ako zelis da pises o svom autu, postavljas svoje slike, caskas sa ostalima na tu temu - slobodno otvori svoje predstavljanje u istom ovom podforumu.

Ako postavljas nesto o prethodnoj generaciji Delte, generalno kao o modelu - imamo takodje odgovarajucu temu u podforumu "Fiat/Lancia/AR modeli":

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36951-lancia-delta/

 

PS: Vecina u zadnje vreme letimicno pregleda forum telefonom, ne gledajuci ni u kom podforumu pise. Tako da je ovoga sve vise. Kada procitas, obrisacu i tvoj prethodni i ovaj post, a onih par ranijih premestiti o generalnu temu o starijoj Delti ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se odavno javljao. 

Upravo dosao iz Becica, potrosnja u oba smera, prosek po bordu 6.1 L. Pun auto prtljaga, 2 odrasle osobe, dvoje dece. Super Delta sluzila.

 

Dan pred put kod majstora (odlagao mi 15 dana), pregled, pukle zadnje opruge, i to na samom vrhu gde je ona guma, nije auto legao, ali preti da pukne i na drugom mesto, korozija i so u Ch odradili svoje. Jurka po otpadima i u tom haosu narucim 2 para nehotice (preuzeo oba, da me ne bije maler pred put hehe). 

 

Uzgred, napred plocice na minimumu, diskovi mogli da se obrade, opet u cajtnotu... menjaj. Diskovi Jurid 9.000 din, plocice Ate 5.400. Lepo naleglo u putu, mada sam bio dosta oprezniji. Za sada ne cvile, videcemo da li je to bila dobra kombinacija.

 

E sad ono sto mi se i pre desavalo, stisnem kvacilo (nov set pre 15.000km) i na papucic se zacuje kao (kvrc). Savijem se ispod, na onom delu sto ide u patos ima neka cevka koja se okrece levo-desno. Okrenem je malo u jednu stranu i zvuk nestane posle skroz. Ima li ko ideju sta to moze biti, dal treba neko podmazivanje?

 

E da, podmazane sajle za menjac, perfekcija je sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/30/2017 at 7:46 AM, shakalkv said:

Prekosutra idem u ovlasceni servis na pregled vozila i mali servis! Da li treba na nesto posebno da obratim paznju tom prilikom? Druga stvar ne rade mi prskalice za sofersajbnu, povlacenjem rucice ka sebi nista se ne desava. Zadnja prskalica radi! Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo da bude razlog tome?

Znam da sam 6 godina okasnio sa odgovorom, ali mozda nekome bude znacilo u buducnosti?

 

Naime, i ja sam isti problem imao sa svojom Deltom i rucicom za prskalice na sofersajbni.

 

Otkrio sam sta je bio problem kada sam radio naknadnu ugradnju tempomata (da, moja delta je bila specificirana bez tempomata) i skidao sam ablender.

Kada sam ga vec demontirao sam odlucio da ga otvorim i "osvezim"

 

Ablender je iznutra namazan mascu (zbog smanjenja trenja materijala).

Na kontaktima rucice za prskalice se ta mast nagomilala u cosku tacno tamo gde treba da "da kontakt".

Ovo je razlog iz kog radi kada se povuce "malo jace". Kontakt prosto mora da probije nagomilanu mast i dodirne drugu kontaknu povrsinu.


Razmazao/rasporedio sam tu mast ponovo svuda po unutrasnjosti ablendera i nakon toga sve radi savrseno (da ne kazem kao podmazano).

Eto, ako imate ovaj problem, relativno ste vest "uradi sam" majstor i ne mrzi vas da skidate airbag, volan i ablender - fix nije tezak i ne kosta nista (osim vremena).

 

:nuke::nuke::nuke: Napomenuo bih samo da JAKO pazite na poziciju centralnog dela ablendera i vratite ga u isti polazaj u kojem ste ga skinuli, jer se unutra nalazi flet kabl koji ce puci pri prvom punom namotavanju volana ukoliko je vracen u pogresnom polozaju. :nuke::nuke::nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spulna se skida centrirana na sredini, tj. sa tockovima u polozaju za pravo. I isto tako vraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...