Jump to content
FAS Goran
Mišo165

Fiat Bravo 2.0 MultiJet Sport

Recommended Posts

6 minutes ago, Smireni said:

I na 1.6 je slicna prica. Pise 4.6l (mislim) a mehanicar mi kaze, evo 4 litra, i pogledaj i sam, na max.

Kako može biti i za 1.6 i 2.0 jednako 4 litre u oba do max. Onda su negde šipke pomešali. Da li ima negde da javi na boardu da je višak ulja ili neka lampica ? i ako ga ima višak znam kod nekih starih fordova 1.8 D 93 godišta bila je neka rupica na vrhu pokrova ventila da ga sam može izbaciti višak

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema obaveštenja za višak. Nije mogao niko pomešati šipke na kompletnoj seriji motora:D. Prvo mi je šipka pala na pamet a jedini ko je imao ovaj motor pre 5 i više god pored mene je gore pomenuti kolaga te sam njega i kontaktirao da meri:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za starog Focusa npr znam da postoje 2 tipa filtera ulja, oba pasuju, ali su različite zapremine. Da nije u tome problem?
Mada opet, skoro litar razlike ne deluje da je i do toga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Markobgd said:

@Ivan ako imaš gde da proveriš bilo bi super. Ja nemam eLearn za Deltu.

Imam na kompu eLearn za Bravo - proverio sam, nazalost, verzija je neka od prvih jer imam samo 1.4, 1.4 T-Jet, 1.9 8v i 1.9 16v MultiJet. Tj. pre ovih novijih 1598 i 1956 ccm blokova. Bacio sam pogled bzvz na 1910 ccm, stoji da je 4.7 i 4.4 l, tj. identicno kao u uputstvu (mada to je poznat blok jos od ranije). Treba potraziti neki noviji eLearn.

Gledam vase cifre i sledece - ovi u uputstvu kao da su umesto zapremine upisali podatke o tezini ulja :) . Pise 3.85 kg za 1598 i 4.1kg za 1956ccm, otprilike su to cifre (ali u litrima) o kojima pricate. Mislim da je nebulozno, ali mi cisto upade u oko brojka.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad drugi problem koji se javijo. Dok je auto ovih dana na minus temperaturama stajalo, danas upalim krenem kad kroz kilometar odjednom oduze se snaga i auto počelo da radi samo na 3, tj. slabo vuče i još se pojavi oštar čekićast zvuk :cry: Prvo sam pomislijo da nije šta sa novim naftnim filterom, dovodom nafte, odmah ustavim, pogledam i prvo šta mi pade na pamet su injektori, njihovo stanje :huh: Posle kako se auto ugrija popravi se malo vuča, poče raditi na 4 ali i dalje vidim da zvuk nije u redu, nekako preglasan. Reko kako je prije lepo radijo šta je ovo sad. E sad šta prvo raditi a znam da je verovatno problem u najmanje jednom lošem bosch injektoru nafte ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem a i skoro jedan kolega tu na forumu - pregledaj malo konektore na diznama...uzmi izvuci ih i i naprskaj kontakt sprejom pa vrati...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti, probaču i neki aditiv nasuti direktno u filter nafte, da malo pročisti dizne. Ovaj pre mene izgleda samo vozijo auto, nije gledao ni na filtere ni aditive a i ulje menjao na 20 hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na E-learnu pise za Brava da ide 4.9L.

 

Untitled.thumb.png.be4b60f87e56775b5ee2ca7dca2029b4.png

 

Marko je i kod mene ubacio crv sumnje, pa sam sledeci put sipao po sipci i tacno bude na maximumu na 4.5L

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mišo165 said:

E hvala ti, probaču i neki aditiv nasuti direktno u filter nafte, da malo pročisti dizne. Ovaj pre mene izgleda samo vozijo auto, nije gledao ni na filtere ni aditive a i ulje menjao na 20 hiljada.

 

Mani se eksperimentisanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Milutin-NS said:

Ja sam imao problem a i skoro jedan kolega tu na forumu - pregledaj malo konektore na diznama...uzmi izvuci ih i i naprskaj kontakt sprejom pa vrati...

i kakvo je bilo stanje posle kontakt spreja po konektorima ?

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto danas sam špricom i uskim crevom po savetu foruma izvukao oko 1 l ulja tako da sad bi trebalo biti unutra negde oko tačno 4 litre . Sutra merim tačan nivo a za ovih 8 km nadam se da nije došlo do kakvog oštečenja semeringa. Ono šta me iznenadilo je da je ulje opet dosta crno, izgleda motor baš bijo prljav unutra od predugačkog intervala na 20 hiljada km

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/21/2017 at 1:52 PM, Milutin-NS said:

Ja sam imao problem a i skoro jedan kolega tu na forumu - pregledaj malo konektore na diznama...uzmi izvuci ih i i naprskaj kontakt sprejom pa vrati...

evo danas skinuo konektore sa dizni, naprskao kontaktom sprejom, bilo je nekoliko prljavšite i pomalo korozije na žičicama kontakta, spojim nazad sve to i odem da isprobam. Zvuk motora još je ostao drugačije glasniji nego pre, nekako kucka nešto, odem isprobam na autoput ubrzavao je dobro do 150 kmh i taman kad poče da navija u višlje obrtaje izbaci se lampica za motor, nestade snage i baci ga u zasilni program :(. Reko da nije sad šta povezano sa tim što sam skidao konektore ili je sve to posledica onog kako je počeo glasnije da radi ?

 

 

25855895_1896870353959394_521795103_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislijo sam svakako, makar preventivno ali ovo se pokaza još pre :). Inače pored tog treba još nekoliko stvari : ulje u menjaču da se zameni, nabavijo sam Tutelu Technyx 3l, komplet antifriz hladilnu, sajlu ručne kočnice - potvrda ručna a i obnoviti zadnju levu čeljust (gumice cilindra i novu mast) jer se pregrijava zadnji levi točak a i mesa na pločici je manje nego u desne. Onda šta mi ostaje je još ugotoviti šta je uzrok slabog grejanja kabine, nekako prekasno počinje da grije a i jako slabo  piri kroz otvore i kod vručeg motora a kad okreneš na više stepeni opet kao da nije to ta temperatura več dosta niža. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ti auto na punoj snazi ulazi u limp mode moze znaciti da je pumpa visokog pritiska otisla ili neka od dizni, a takodje moze znaciti i zapusen filter nafte (hoce od aditiviranog dizela pojedini da zacepe). Mada zvuk cekinja je klasican simptom za dizne. Ja sam na focusu 1.8 tdci na svakih 2.000 km sipao atf ulje u rezeevoar. Cisti i podmazuje dizne. Efekat se vidi posle 50tak km. Pored toga koristio sam liqui moly aditive za dizne ali ubedljivo najbolji posao radi atf ulje. 1 litar na 30 do 50l dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, shakalkv said:

To sto ti auto na punoj snazi ulazi u limp mode moze znaciti da je pumpa visokog pritiska otisla ili neka od dizni, a takodje moze znaciti i zapusen filter nafte (hoce od aditiviranog dizela pojedini da zacepe). Mada zvuk cekinja je klasican simptom za dizne. Ja sam na focusu 1.8 tdci na svakih 2.000 km sipao atf ulje u rezeevoar. Cisti i podmazuje dizne. Efekat se vidi posle 50tak km. Pored toga koristio sam liqui moly aditive za dizne ali ubedljivo najbolji posao radi atf ulje. 1 litar na 30 do 50l dizela.

u leru dok je leden isto rad motora minimalno varirao pa me i to asocira na koju slabu diznu. Auto je sad više stajalo nekih 2 nedelje na hladnom pa mu izgleda nije pasao taj nerad i odmah se pokazale greške a prije je stalno vozijo svaki dan po 200 km. Zasad sam samo usuo u tank od 20l goriva, aditiv Antigripante25 koji je kod nas jako pohvaljen od strane mehanika, da dobro podmaže dizne i pumpe, a imao sam u planu da bih baš taj neki jači aditiv nasuo prvo direktno u naftni filter pa provozao jače ali eto prije se upali lampica za motor i sad moram prvo na tester. Nek prvo izmeri dizne i njihov protok pa onda dalje. A ono početno čekičanje me iznervira dobro kako je motor ispočetka radijo tiho

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, shakalkv said:

Probaj sa ovim atf. Sipaj i pusti da radi na leru 20 min pa provozaj. Videces garant boljitak. Ako ne pomogne nema mu spasa.

sad ionako nemam šta vozati dok baca u limp mode, prvo tester pa onda dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...