Jump to content
FAS Goran
Mišo165

Fiat Bravo 2.0 MultiJet Sport

Recommended Posts

1 minute ago, Milutin-NS said:

 

Imas sociva...cemu ona sluze ako ne da im stavis xenon sijalice iza :)

 

eee da tačno, Bravo, nisam ni pomislijo o tom. Ima li neki kit da je proveren, neko već stavljao ? Elektrika mi nije jača strana, dosad nisam nikad razmišljao o ugradnji xenona, mislijo sam da je prekomplikovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i neki moj redosled, pokusas od najjeftinijeg i najprostijeg... Ksenon set, pa ako ne radi posao, konverzija. Na Bravo ionako ide H1, ako se ne varam, tako da je svakako korisna investicija. Prava prica bi bila neki MH1 7.0.

Zato i pitam Milutina za poredjenje OEM ksenon vs. OEM projektor+aftermarket xenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Ivan said:

 

Da ne kuckam na PM, sad se setih, a nadam se da se kolega ne ljuti - jesi li negde probao razliku u snopu svetla izmedju obicnog Bravo projektorskog fara i tog tvog sa fabrickim ksenonom?

Tj. da li je bolja varijanta kupusati obican i ubaciti MH1 uz 4300K ili fabrikana varijanta (nisam imao priliku da vidim kako radi)?

 

Da odgovorim i ovo i da budem iskren nisam imao priliku za poredjenje, sa druge strane ja sam prezadovoljan kako svetlom, a isto tako lep je osecaj kada odradi onu njegovu nivelaciju po paljenju, a i prskalice rade svoj posao iako je to, po meni bar, 90% sminka a i poprlicno lose namesteno, jer izvlaci prskalice na svako i pipkanje rucice brisaca -ka sebi- no dobro kupamo prednji deo malo malo, i druga kola, i prolaznike. Kao ono slon kad zahvati vodu pa pljus

 

Ostajem duzan jednu sliku sa parkinga na zidu koji je taman jedno 15-ak metara ispred. Sve se lepo vidim, i cut-off i sirina, popunjenost...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je to sve lepo namesteno u fabrici, ali kao i sve malo popusti vremenom, zato me zanimalo da vidim da li si negde poredio...

@Mišo165

Za ugradnju, samo ksenon set je boza, mnogo veci problem je naci kvalitetan set, bar ovde... Kako na to kod vas gledaju na tehnickom i patrole na putu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da se trazi kvalitetan set, postoji set sa jednogodisnjom garancinom i set bez garancije. Sve ostalo su price za malu decu, posto je sve kina..

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Ivan said:

 

@Mišo165

Za ugradnju, samo ksenon set je boza, mnogo veci problem je naci kvalitetan set, bar ovde... Kako na to kod vas gledaju na tehnickom i patrole na putu?

Ja mislim da ovde ne bi trebala nikakva dodatna homologacije, pa policija ne bi ni primetila da je išta posebno ni na tehničkom, jer auto je već u suštini sa malo jačom opremom još kad bi taj xenon bijo fino odrađen. Kad je uredan onda ne kompliciraju ništa a kad je neka jeftina Honda style dodatci pa prekršaji u prometu onda se svakako utaknu u sve. Ako bih tražijo uvek gledam sa E-baya u Nemačkoj da uzmem. Set kvalitetan bi verovatno bijo tamo oko 100 € pretpostavljam.

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lako se zna da li je fabricki set ili nije. Fabricki xenon obavezno ide sa prskalicama farova, a ti ih na prvi a i drugi pogled nemas :)

To sto je kao visa oprema - nema nikakve veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas kaze projektorski far+autonivelacija+prskalice, samo sto to u praksi izgleda malo drugacije. Zato i pitam ima li tolerancije tamo na tehnickom.

7 minutes ago, Sava said:

Sve ostalo su price za malu decu, posto je sve kina..

Apsolutno se slazem, jedino sto imas ono sto moze lepo da radi (u smislu svetla na putu i "nesmetanja" onima koji idu u susret), a vidjao sam sijalice sa kojima ni Bog otac ne moze da nasteluje snop i koje mozes samo da bacis. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Milutin-NS said:

Vrlo lako se zna da li je fabricki set ili nije. Fabricki xenon obavezno ide sa prskalicama farova, a ti ih na prvi a i drugi pogled nemas :)

To sto je kao visa oprema - nema nikakve veze

e da tačno, fabrički imaju i pranje. To se moram pozanimati onda, verovatno bi trebala homologacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitaj se malo, vidi da li i kako to tamo prolazi...
Ukoliko prolazi, uzmi sijalice 4300k jer je ta "nijansa" najmanje upadljiva i najpribliznija nekom fabrickom "obicnom" svetlu da se tako izrazim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne mozes da saznas dok ne kupis i montiras, mada sve sijalice koje sam video do sad imaju na istom mestu izvor svetlosti(gasnu ampulu) i sve su istog izgleda.. nisam vidjao neku koja ima neku zastitu sa neke strane da ne bi smetale drugima, pre bi rekao da je to do samog fara i stelovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Sava said:

To ne mozes da saznas dok ne kupis i montiras

I sa ovim se slazem, ali evo licno sam vidjao vise puta da ljudima bije snop na sve strane, pricam o reflektorskom faru, projektorski to prilicno prikrije. Osvetljava i krosnje okolo (to su oni sto izuvaju ljude koji dolaze u susret), samo svetla nema tamo gde treba - sijalica u lezistu, od stelovanja nema ni "S" :) . Znaci nije u pitanju nenastelovan far, nego losa sijalica, pomerena ziza... Kupili drugi par sijalica i druga prica na tom istom faru - na zidu vec vidis liniju i sirinu, a ne samo krug koji bljesti. Moje skromno iskustvo. A naravno da sve dolazi iz Kine, zato i kazem da je kod nas problematicno naci kvalitetan set, a ne da postoji neki koji je po default dobar i za koji si 100% siguran kada istreses pare. Ista prica i za projektore kod nas, biraj i prepravljaj pa i moze da se napravi nesto. Ne bi drugacije ni bili 30 EUR po oglasima.

MH1 7.0 je na RFS mislim trenutno oko 130$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čuo sam da je moguće da mi slabo svetli i zbog prašine unutar sočiva, pa me zanima kako se može doći unutra da se to očisti ? onda bih stavijo i neke bolje Osram žarulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo došlo i da se zameni zimska obuća :

Zimski set sam dobijo uz auto i kad sam pogledao u gepek prvo sam mislijo da su željezne u vrećama, kad posle odgrnu i iznenadi me crni set Momo alu felgi. Kod vulkanizera na centrirki provereno ravne u nulu. Gume na njima su Continental TS850 oznake DOT 3715

 

 

20171201_123540.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

još poneka u zimskom outfitu. Radujem se svaki put kad sednem u njega :w00t:, za vožnju je pravi auto kako u gradu tako i na otvorenom. Motor mu nekako tiho radi, sa laganom nogom zna da bude ekonomičan a kad je u pitanju snaga ume da nacrta i osmeh na lice :).

 

25086680_1890546664591763_2082119807_o.jpg

25086923_1890546644591765_122198104_o.jpg

25086954_1890546667925096_519794685_o.jpg

25130184_1890546684591761_748688592_o.jpg

25198664_1890546701258426_332146411_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I danas napokon da sam došao do vremena da uradim uljni servis sa filterima. Prvo da kažem da me iznenadilo malo zabačenije mesto uljnog filtera, koji nema pristupa za gedoru več sam morao odvrtati sa viljuškastim ključem. Da bi se došlo do njega nije dosta samo skidanje sredinske plastike ispod nego se moralo i skidati stransku plastiku pod točkom koja se povezuje sa kolotečnom plastikom. Čep na karteru imao je jako kvalitetnu alu podložku sa gumicom koju sam istu vratijo nazad jer je bila u odličnom stanju i zategao sa moment ključem na 26 Nm. Ulje se videlo da je dosta istrošeno jer je imalo po meni predugačak interval od 20 hiljada km. U mom vlastništvu ide odsad na 10 hkm.

Filteri koji su bili unutra isto su bili neka xy marka a stavljali su to na ovlaštenom Fiat servisu, bili filteri marke Clean Filter.  Ja sam stavijo naftni i uljni od Hengsta, a zračni original Fiat. Zasad se radilo samo to a ima još nekoliko stvari.

 

 

 

25592853_1895963694050060_613694201_o.jpg

25593076_1895963550716741_1402021514_o.jpg

25624620_1895963677383395_992647640_o.jpg

25624827_1895963567383406_1731498053_o.jpg

25625276_1895963630716733_238714719_o.jpg

25625438_1895963587383404_161137055_o.jpg

25625469_1895963654050064_2043422267_o.jpg

25625671_1895963577383405_59783192_o.jpg

25635185_1895963554050074_572381388_o.jpg

25673541_1895964934049936_846999739_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju kad sam sipao ulje  po knjizi ide 4.9 l sa filterom uljnim. Naspem 4.6 l posle kad sam presipavao staro ulje u 5 litarsku kanticu vidim unutra 4 litre. Bi mi nejasno, upalim motor da okrene kroz filter pogledam šipku ulja kad ono preko maksimuma. E sad odakle ova razlika ne znam a znam da je bilo po šipki staro ulje na sredini i sad moram da višak novog ulja potegnem vani.

Razmišljao sam onda jer je novi karter gore da nisu stavljali od 1.9 motora ako možda paše 

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nije kasno....ako nije probilo. Vadi špricem i crevcem kroz cev od šipke za merenje ako te mrzi da ispuštaš na čepu kartera.

 

I na tarabi piše.....

Nije im tačan podatak u knjižici. Kod prve zamene sam imao isti slučaj pa sam čak kontaktirao kolegu sa foruma @brunci da izmeri dužinu merača jer sam sumnjao da moja nije ok. Kasnije se ispostavilo da evo sad već koliko ima tih 2.0mjet kod svih 4l ulja mera. 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Markovoj preporuci oba puta sipao 4L...toliko sipam i merac bude na max. Nema sta vise da se razmislja...verujem meracu

 

 

Inace, da li je moguce da su stvarno pogresili, ili o cemu se radi...kako je moguce? RAzumem da je omaseno za 0.2l, ali ovde se prica o skoro celoj litri ulja...koja i te kako moze da napravi kurzslus

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta stvarno, cuo sam za to...

A jeste li proveravali u eLearn sta kaze, tu ima detaljno oko svih parametara? Ta korisnicka uputstva naravno imaju one najosnovnije i banalne podatke, ali su mi uvek bila stivo za siroke narodne mase. A posledica tolike greske, daleko od toga da je od stamparske i za igranje :) ...  

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ako imaš gde da proveriš bilo bi super. Ja nemam eLearn za Deltu. 

Ni meni nije jasno da se toliko omaši ali opet računam da je šipka merodavna i toga se držim. 

U uputstvu piše 4,3l bez i 4,9l ulja sa zamenom filtera. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i za 1.9 motor piše da ide oko 4.6 litre. Još nisam vidijo ovo da ide manje od podatka u knjizi i to kao što kolega kaže za skoro litar :unsure:. U pitanju mogu biti veliki kvarovi i kod ostalih vlasnika jer nisam verovatno jedini koga je ovaj podatak iz knjige zaveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...