Jump to content
FAS Goran
Mišo165

Fiat Bravo 2.0 MultiJet Sport

Recommended Posts

Meni se svidja nize sedenje, visoki bokovi vrata. Obicno zaje*avaju nas Fiatovce, ali sam enterijer je bas plastikaner, Bravo mi je avion za njega sa karbon-fora tablom, sjajnim plastikama klime i radija i sl...

12 minutes ago, Dezurni said:

Kakve ovo veze ima sa našim drugom alkoholičarom??? :huh:

:rofl:

Molim postovane kolege da se uzdrze od bilo kakvih neprimerenih insinuacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, andreja.micovic said:

Cini mi se da ova tema nije pogodna za ovakvu diskusiju... Promasili ste skroz...

nije promašena, jer ja još uvek razmišljam šta da kupim ako Bravo ne bude dobar, a trudim se da ga doteram :).

Kolega kupijo za 3800 € mercedes C 200 kompresora 2001 god. od čiče koji imao 90 god. pa izgubijo vozačku. Auto prešlo samo 100 hiljada , bukvalno novo. pa me sad zaj...  šta ja uze za te pare izačiće me i skuplje  a auto non stop na servisu 

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, dekirs said:

Posto ti ne odgovara, salji ti taj auto za Srbiju ima ovde ko ce ga kupiti i doterati za male pare :D

možemo se dogovoriti auto je skoro pa doterano nije mi problem nekad sam radijo u autokući pa sam menjao ih redovno:D.  Brava Sport dosad nisam imao dajem ga s nulom a uvoz i ostalo je vaše :)

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mu se kod vas krecu cene, generalno?

Ovde kod nas restyle Sport maltene ne postoji, tj. ne uvozi se. Kada se baci pogled na cene preko, jasno je i zasto, ocigledno se uvoznicima ne isplati bar jos neko vreme. Uglavnom su to 1.9 16v (2007-2008) ili prvi 2.0 (2008-2009).

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Mišo165 said:

nije promašena, jer ja još uvek razmišljam šta da kupim ako Bravo ne bude dobar

Ovakve diskusije se vode kod @Markobgd ima svakvih informacija a on nece ovde da kaze, nego raspravlja o gumicama

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš sam u gledanju materiala za veliki servis. Kad se radi več usisna da se uradi i veliki servis. 

Dali je ovaj komplet od Skf u redu:

+ sa vodenom pumpom izađe 116 €

 

https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-SKF-TIMING-BELT-KIT-VKMA02193-FIT-ALFA-147-159-GT-BRAVO-STILO-CROMA-JTDm-1-9/332525635853?epid=836784056&hash=item4d6c12890d:g:7tcAAOSwgQ9Vw4oe

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Dezurni said:

SKF je dobar. Pogledaj još i Continental, pa uporedi cene. 

Za Continental treba čekati malo duže tek sledeče nedelje, nemamo vremena ali vidim da ima Conti od Ine natezače a svoj remen. Ima i od Ine za iste pare ko i Skf. Dihtunge usisnog ču uzeti od Rainza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odem danas u trgovinu po garnituru za veliki servis po več naručen Skf kad prodavac mi daje i piše račun. Ja kako gledam iz avijona se primečuje da je embalaža prelepita salotejpom te bila več otvarana. :huh: Pitam ga može li se ovo otvoriti i pregledati stanje remena, kaže može i onaj salotejp reže makazama. Otvori to prodavac i kaže nije sve je kako treba, ne treba da brinete ništa a ja opazim na remenu kafene sledove na unutrašnjoj strani na svake toliko dužine šta mi nakazuje da je več bilo predhodno montirano negde i skidano sa auta. Reko e ovo ako uspete prodati pod novo alal vam vera, i reko dajte mi šefa da popričam sa njim u vezi ovog novog kompleta. 

 

Prodavac se odma uzbuni pa kaže: evo ne trebamo ništa komplicirati ako vam to ne odgovara tražim vam odma još bolji komplet i dajem popust kao za mehaničare.:)

Reko e dajte onda od Contija mi nađite da vidim koliko možete šta napraviti. Čovek se stvarno zaračuna neko vreme traži i na kraju izbaci ponudu. Kaže evo za iste pare 80 € Continental CT1105K3.

Reko pa nemoguče gde god sam zvao pod 119 € nije moglo jeftinije. Prodavac se opet izvinjava što nisam zadovoljan sa Skf-ovim kompletom koji mi je sumljiv pa onda da ne zovemo šefa dade mi bolji popust na drugom kompletu :P. Reko dogovoreno onda naručujem, samo nemoj da bude polovno opet :mellow:. Koliko treba da čekam, kaže u petak je roba več ovde. Reko dogovoreno.

Tako da drugi komplet opet čekam a sutra ide konačno skidanje usisne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priča taj sa fiata da mu šef rekao da još nije video Brava sa toliko kilometara. U ovih novijih Fiat 500 valjda kod 15 kkm ode vodena pumpa i treba opet praviti veliki servis, eto kakva kvaliteta delova je to, do toga da im zna preskočiti remen i svega kad je počeo nabrajati :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi stigli. Remen set cena na kraju 73 €, gumice Elring 36 €. Majstor kaže sutra idu radovi, bijo juče praznik pa mu šef nije dao raditi u firmi . Tako da sutra pomažem i ja :).

U vezi gledanja iz blizu Skf-a remena i Contija primetijo sam veliku razliku kao da je Skf napravit nekako siromašnije, deluje kao da bi mu i vek trajanja rada mogao pripisati od tvorničkog intervala menjanja glavnog servisa na 130 hiljada km, najmanje 60 hiljada dole, makar moje neko preciznije zapažanje na oko, tako da sad razumem ono tumačenje na forumu oko dužine intervala velikog servisa(kao kad gledamo npr. gume Nexen i Continental razlika se vidi odmah). Kad sam gledao Conti remen deluje čisto drugačije kvaliteta robe, jako kvalitetno. Vidi se odmah da Conti izrađuje gume kvalitetno.  Skf izgleda po sastavu kao da se ona guma u zrncima nekako rasipava po bregama. 

 

 

 

20180209_132522.jpg

20180209_132348.jpg

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije vise covek siguran maltene ni za sta od delova (bar ovde kod nas), a i vecina proizvodnje bas tih brendiranih je najcesce izmestena. Verujem i u razlicitim nivoima kvaliteta. Koliko god da se trudim da izaberem kvalitetan deo, sto vise saznajem vise me boli glava :) .

Cisto baci pogled kako je izgledao moj stari kais i pumpa iz originala (stavljeni na velikom servisu po kupovini), posle zamene:

050420141517.thumb.jpg.a0e79d53320cf4ed680b527acee204a1.jpg050420141519.thumb.jpg.d7f0ef2df63bdb92fd04194c435cd707.jpg050420141515.thumb.jpg.1f94abd18f99dc55fcdec2ec751805a6.jpg050420141516.thumb.jpg.c25c885b6a286f87e3bba696ab6627f4.jpg

 

Za 2. veliki servis opet sam pazario originalni set za zupcenje, kais je bio sa Fiat Power Train (FPT) logom, ali nista vise od toga:

230120141367.thumb.jpg.dc780687af3dce1203808e6b4089729f.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika turbine, remontovan nov turbo propeler, osovina i vnt ventil. Montirana turbina i zatim downpipe. Sjelo sve u mm tačno. Mehaničar Žarko je pohvalio proizvodju kako je dobro izrađena. Za danas to je to sledeći put ide usisna i glavni remen.

 

 

 

20180210_103504.jpg

20180210_112116.jpg

20180210_114529.jpg

20180210_102623.jpg

20180210_115636.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, sa ovim 2.0 nikad dosadno :blink: .

Svi hobisti bi trebalo da pazare po jedan vikend auto sa njim, cisto da ispune slobodno vreme :lol: .

Sa nestrpljenjem cekam utiske i pratim rezultate, kao i ranije na Milutinovoj temi, neka su sa srecom radovi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Ivan radovi idu sporo ali sigurno. Jedva čekam više kad ču da sednem za volan Brava i isprobam novo stanje.:P osećam se već kao da ga sastavljamo u hobi slobodno vreme.

Ali po savetu mehanika mora još da se čeka da još pregleda i očisti usis i usput remen, da ne bi sad palili pa opet nešto u turbinu.....

Auto je prešlo puno km i treba sve detaljno da se pregleda.

Posla ima treba se strpeti jer vremena ima majstor tek kad je u mogućnosti po jeftinijon tarifi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...