Jump to content
FAS Goran
lukatim

Fiat Bravo 1.6 16v / Marea JTD - slabo grejanje?

Recommended Posts

Kakvi polovni, kakvi otpadi, odeš u prodavnicu i kupiš R4 termostat za 600 dinara i rešio si problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je već razjašnjeno :), ostalo je samo još ovo onako usput:
 

...isao sam u servis pre neki dan gde sam zamenio zadnji lezaj, stabilizator, ulje u motoru (neko shell su sipali iako je Bogunovic doo ovlasceni servis fiata...)...

 
Ovlašćeni servisu mogu da sipaju bilo koje ulje koje ispunjava odgovarajući Fiat standard za taj motor.
Kada pogledaš vlasničke knjižice, videćeš da u njima piše da treba sipati ulje koje ispunjava taj i taj Fiat standard, a da se kao prvo ulje (u fabrici), sipa Selenia. Kao prvo, ne kao i jedino obavezno.
Kada pogledaš ambalažu bilo kog ulja po prodavnciama, videćeš da na svakom piše koji standard ispunjava kada je o Fiatu reč, ili VW standard, ili Mercedes, itd. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima imam Fiat Brava 1.9jtd 105 99' auto nikako ne dostize radnu temperaturu, kazaljka ide samo na prvu crtu, jel zna neko o cemu je problem ?? 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze nemoj redom u svakoj temi postavljati isto pitanje vec smo ti odgovorili u predhodnoj.Citaj malo :)

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curka mi malo mali hladnjak izgleda masti staklo ako sipam onaj prah za hladnj... Hoce li resiti problem? Konstantno moram dopunjavati tecnost svake nedelje kao da trosi ko zna koliko a malo curka vide se kapi na patosticu, nema majoneza na poklopcu nema znaka curenja na betonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi,pomagajte smrzoh se :)
Grejanje ko grejanje mi jako slabo radi (radi ventilator u svim brzinama) ali ne greje kako bi trebao,jer sam pre jtd a imao td a obicnog i grejao je triput bolje.
Eh sad temperatura motora je tek zanimljiva stavka... skazaljka mi ne mrda iz c iliti cold eventualno mrdne za crticu dve posle par stotina predjenih kilometara,nesto mi govori da mi je termostat zaglavio na otvoreno pa mi stalno vrti vodu,te motor i ne moze da postigne temperaturu ,a i grejanje je verovatno bas zbog toga i slabo.
E sad mi ili napisite sta bih trebao da radim ili me uputite na neku vec otvorenu temu ako postoji ili ako je bar slican sadrzaj,hvala.

Edited by neshaoct
spojeno by koskabgd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Deki_IRE!

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.


...ako sipam onaj prah za hladnj... Hoce li resiti problem?

 

Hoće, ali samo privremeno i ako je malo curenje. To ''privremeno'' može da potraje duuuugo... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa grijanjem u autu .neduva nilako topal zrak crijeva su vrela .motoric se cuje da odradjuje kad se prebacuje toplo hladno .zavlacio sam ruku ispod da pipnem mali hladnjac cijevi su vrele .jedno gumeno crijevo je malo tvrdje od drugog ono sto ima sarafic za ozraku je mekse jeli imao ko ovakav problem ?? trazio sam po forumu nema nista slicno  hvalla zaboravih reci u pitanju je fiat bravo 1.6 16 v 99 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

duva hlado kad se prebaci na toplo osjeti se sasvim malo toplote  neprimjetno,, nivo tecnosti ok, tempereatura motora ok

Edited by gomba34

Share this post


Link to post
Share on other sites

oba crijeva  i zavlacio sam ruku ispod gdje je mali hladnjak sve vrelo  oprzio sam se ali  nema grijanja . moram sutra skinuti motoric sto otvara zatvara toplo hladno da vidim sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Posto mi termostat ostao otvoren, ovih dana moram da ga menjam. E sad, vidim da preporucujete Behr ali ga ja nesto ne nadjoh za fiat bravu 2001 god, 1.6, 16v motor. Ono sto sam nasao je Facet u AP Sportu, trenutno na popustu oko 6200,00 din., zatim Vernet (navodno Francuski), koji je skoro pa duplo jeftiniji od Faceta, pa sta preporucujete ili ako znate gde ima Behr da se kupi?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sima21 pogledaj malo po forumu, najveća preporuka je za Reno 4, Reno 5 termostat :)

Košta oko 600 din i namestio ga za pola sata, sat. 

A ako si baš rešio Behr, zovi automiku pa pitaj da li imaju. Uz člansku kartu foruma imaš i popust

Share this post


Link to post
Share on other sites

lakše se ubudži taj od renola nego onaj originalni sa sitnim nutom..Treba se skida svašta nešto ovako samo jedno crevo i to je sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...