Jump to content
FAS Goran
sanja.obradovich

Fiat Punto mk.2 - da li je za duža putovanja?

Recommended Posts

Letos sam isao na more silom prilika punticem doduse 1.2 16v i vrlo se korektno pokazao, nekih 750-800km u jednom pravcu. Nije za vece brzine na AP ali do 130-40 je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema :rolleyes: .

Maksimalno vozim 119 km/h kod nas na autoputu, a 79 km/h na magistrali. Kroz Hrvatsku na AP znam da nagazim i do 129 :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2017 at 3:19 PM, sanja.obradovich said:

120km/h je i ograničenje. Pa preko i nema potrebe. :D

Ako ti je u planu da usput malo i odspavas, onda nema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet je da ne vozis 150 kmh po autoputu,ili 100 po magistrali jer taj auto nije za te brzine. Nije bio ni kad je bio nov, a kamoli sad. Ne znam kako 1.9 d i moze da ide 150 kmh a da se ne raspadne. Nebitno....

Pre putovanja auto u  neki dobar servis na pregled i na tehnicki da proveris ispravnost kocnica na valjcima.

Uplatis ams clanarinu ili neku drugu pomoc na putu.

Poneses dovoljno kesa da imas za slucaj nepredvidjenih okolnosti,tipa 400-500 evra i karticu sa dosta lova.

isplaniras rutu putovanja,dobro se naspavas i krenes,Ja bih negde spavao i put podelio na dva dela.

Dobro raspolozenje i bez straha.

Sretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa istim motorom u Doblu (doduše malo jačim jer ima onih 46kw ranije pominjanih:D) sam prešao Srbiju xy puta uzduž i popreko ili ti dobrih preko 220kkm bez da me auto ostavio na putu. Sa pumpom imam taj "problem" od prvog dana kada sam kupio auto i evo još malo 9 godina se tako vozim. 

 

Opusti se i uživaj...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenulo je sa reakcijama na poruke, a ima da zavrsimo kao drustvena mreza gde cemo da kacimo slike :D

 

Za ove novije clanove par saveta:

1) Postoje privatne poruke da ne morate javno da pitate devojke za godine

2) Kada smo to savladali svakako ne pitajte devojke za godine :D

3) Ako ste bas pitali i dobili nakon toga sliku, barem udarite taj like kad ih je vec Nesa otkljucao :D

 

 

A sto se kola tice 400-500km je sprdnja za bilo koji ispravan auto,  a i za bilo kog zdravog vozaca.

Astra 1.4 nije mnogo brza od tog Punta niti ima tempomat pa je moji roditelji uredno odvezu i po 1000km u jednom smeru.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

Samo još da me vreme posluži i sve će da bude super.

 

I recite mi vi koji ste iz Srbije, gde nalazite "čepove" za blok motora? U CG nema nigde da se kupe i bukvalno sam za 3 čepića platila 30e, plus 30e ruke. 

Ako mi drugi put zatreba, da znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a srecan put i samo polako,nema 150 na sat,pre svega hrvatska policija je rigorozna postuj ogranicenja

a samo pre puta proveri sve tecnosti,ponesi neku litru vode cisto da se nadje i cepaj,ovaj motor jest na papiru slab sa 60 konja,al nije za bacanje,moze i on da grize,ja sam sa njim isao u tivat 530 km,skoro bez stajanja,jos 2008me

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sanja.obradovich Moji prijatelji su putovali iz parizA do Skoplja i nazad,u pravcu oko 2500km. Upravo sa tim autom punto 2 i 1.9D motorom,i sve je bilo ok. Ja sam putovao u Grcku sa Puntom Classic 1.3mjet . U principu nije bas najudobnije za duzi put. Mogu njih da zamislim ,ali moze da se izgura. Samo da je auto ispravan. A pogotovo taj 1.9 motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to cimanje je najvise zbog broja obrtaja,trazi malo veci broj obrtaja,to ja tako,nije neki problem,najveci problem puntu je city servo,ako je slabiji akumulator odmah se iskljucuje servo i posle muke,zato proveri napon akumulatora

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, igor0511 said:

A sto se kola tice 400-500km je sprdnja za bilo koji ispravan auto,  a i za bilo kog zdravog vozaca.

Apsolutno se slazem, bas sprdnja. I da je varijanta magistrale i da vozis laganica u najgorem slucaju hvatas prosek minimum 60 km/h a to je 7-8 sati voznje, autoputem oko 40% manje.

Jos vise se slazem za ono pod stavkom 2.

Nego, seca li se neko kada je Dejica kacio slike Webasta u Stilu :lol: ?

@totti

Generacijo, nikad bolje nisi izgledao ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...