Jump to content
FAS Goran
sanja.obradovich

Fiat Punto mk.2 - da li je za duža putovanja?

Recommended Posts

Zanimaju me utisci vlasnika koji imaju puntiće, kako su vas služili na dužim putovanjima? Da li je auto uopšte stabilan i izdržljiv da pređe tipa 400km? 

Isključivo me zanima kako se motor ponaša na dužim relacijama? Da li je potrebno stajati da autić malo "odmori"? 

Da li je rizik krenuti na duži put automobilom koji se tretira samo kao "gradski auto"?

Punto 2, 1.9D 

 

Bila bih jako zahvalna na svim mogućim odgovorima. Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno sam nekoliko puta bio primoran da zbog trenutne zauzetosti limuzina za put, idem iz BG za npr. Podgoricu i Sarajevo (relativno slicna duzina pomenutoj) novim sluzbenim Punticem Classic.

Bez obzira na slabu 1.2 masinu, uz racionalnu voznju primerenu tom motoru sam bez ikakvih problema stizao svuda. Jeste da voznja nije ni blizu uzivanje kao kada vozis masine od 150+ KS, moras mnogo pazljivije da procenjujes samu voznju, planiras preticanja, odsecas krivine, ali vrsi posao bez ikakvih problema. Cak sam i stizao relativno odmoran, a ako ima vise prtljaga ili putnika pozadi, problem je naravno prostor i mali gepek. Stajanja nema :D , samo na granici i pumpi ili ako treba negde da se prezalogaji :) .

Daleko od toga da mislim na sebe, ali znas kako kaze Gorski Vijenac: "U rukama Mandusica Vuka, svaka puska bice ubojita" ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. :) MNOGO MI ZNAČI. :)

Ja sam samo jednom do sada putovala iz Bijelog Polja do Beograda i nazad i autić se odlično pokazao. Na autoputu je išao 150km/h bez problema, na magistrali 100-120km/h. I to sam putovala sa dotrajalim viljuškama, a da to nisam ni znala. :)

E, sada treba da idem na putovanje čak do Splita, a na automobilu se javilo to neko cimanje u 3 i 4 brzini pogotovo negde između 60-80km/h zna baš da cima, dok se u većim obrtajima retko desi, ali opet imam osećaj da većim obrtajima i jačim gasom tipa: trećom idem do 70km/h pa ubacujem u četvrtu opterećuje motor...

 

Mnogi mi kažu da ću možda stići do Splita, ali se neću vratiti. :P

S toga me baš zanima da li je neko sa sličnim problemom prelazio više kilometara bez ikakvih opasnosti od ostavljanja na pola puta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti kazem da smo mi nekada isli na putovanja od 300-500 km u jednom pravcu sa Yugicima, Stojdzerima, Kadetima, Pasatima B2, onda mislim da ti je sve jasno :D 

Ne mogu da se setim ali znam da sam isao negde sa drugom i on je vozio Yuga 45, jedva smo se popeli na neku planinu (citaj uzvisicu neko udaljeno mesto, zabaceno u pm) i da su se ljudi krstili kako smo se popeli a da nismo prokuvali i sl :D Tako da mozes komotno sa Puntacem na Mars :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj se malo gusio uz uzbrdice kojih na Zlatiboru ima mali broj, samo sam ja tada bila malo neiskusan vozač, pa sam se petom ili četvrtom sa gasom do poda pentrala uz ta brda :') i kući stigla živa i zdrava. A, tada niti sam mu proverila da li ima ulja, glicerina za kočnice, vode za motor, ma ništa, sipala gorivo i zapalila. Sada što više gledam sitnice, više se i opterećujem.

Hvala i tebi. Ovaj tvoj odgovor mi je baš značio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da zvucim kao da imam nesto protiv zena vozaca, ali opste je poznato da zene vode mnogo manje racuna o kolima :D Naravno sve se stice iskustvom pa tako i voznja, naravno tu sam uvek da unesem pozitivu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, sanja.obradovich said:

Ahahahahaha! Ne. :)

U cvetu sam mladosti. :)

Koje si godiste? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, sanja.obradovich said:

'93 :)

A pa dobro, nisi nesto mnogo starija... ;D Ja sam 96 :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno sam znao da ce biti ovako smaranje sto sam lepo devojku pitao koje je god :D 

Znate ja volim zene, posebno one koje dobro voze :P :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi navela da li je običan dizel ili turbo.No bez obzira ako ti je auto redovno i dobro održavan i ako voliš da voziš vešto i pažljivo,moje mišljenje je KREĆI , uz eventualno još jedan preventivni pregled u servisu pred put.Ja sam imao punta mk2a 1.2 i super sam se njime vozio i na duže i na kratke relacije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Običan dizel  1.9D :P 44kw.

Pa ono, osim te pumpe za gorivo tj. ČUVENE Lucas pumpe, nema drugih problema. Već sam proverila da trebam doliti ulja i glicerina za kočnice. 

Svakako ću i pred polazak sve lepo proveriti, pa Bože moj, šta bude- biće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne tako davno česi i poljaci su sa peglicama i kamp prikolicama dolazili na more. Pun auto i prikolica ljudi i hrane za tih 10 dana naravno par delova i stvari za prodaju! Ti autići sa dva cilindrića su to bez problema odrađivali bez stajanja. Sad ovde pišete da se jugo jedva popeo na brdo i da li će punto podneti duži put?!?

licno sam sa starijim drugarom išao u šoping u Istambul u staroj i napola truloj peglici otišli i vratili se bez problemčića i kvara i bez stajanja osim na pumpama za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisi krenula?

 

Ma samo peglaj, ja sam sa mojim punticem, doduse jtd, presao skoro celu bivsu jugu uzduz i popreko, do Grcke vise puta i to ozbiljno pretovaren, i on ide i ide i ide... samo trazi naftu...

 

 

Srecan put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na put idem u Decembru. :)

 

Pa da, ali jtd je mnogo bolji motor. :P

Ovaj 1.9 je kako mnogi kažu najgori koji je ugrađivan u puntiće i ostale fijatove modele. Baš zbog te Lukas pumpe, koja mene sada prilicno zeza. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...