Jump to content
FAS Goran
rknbgd

Napukao levi far fiat punto classic

Recommended Posts

Priliko voznje, kamen je udario u far i far je negde malo napukao (pretpostavljam, nisam stigao jos da ga pogledam detaljno far) nema odlomljenih delova.

Sve funkcionise ali se u faru stvara kondenz, na doljnem delu fara.

 

Da li neki ima iskustva sa popravkom fara, da se zalepi eventualna naprslina, koji bi lepak mogao da stavim, eventualno sa necim da premazem, ne bih da kupujem kopiju fara.

 

Eventualno neki savet sta sve da pogledam, sta bi moglo da dovede do stvaranja kondenza. 

 

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka rupa kroz koju ulazi voda/vlaga, nema nikakve mudrosti. Kada se upali sijalica dolazi do isparavanja i stvara se kondenz sa unutrasnje strane.

Ako si ubedjen da je od udarca, potrazi mesto gde moze da bude naprslina.

Generalno moze da bude i kao posledica loseg dihtovanja (nedostatka) poklopca fara ili loseg dihtovanja "stakla" (tj. prednjeg plasticnog dela) i kucista fara. Poslednje se moze srediti ako se far predihtuje (ponovo istom tom masom, neki rade i lepkom za soferke ali se posle vrlo tesko otvara).

Dok to ne sredis, obavezno recimo posle voznje kada je far zagrejan otvori poklopac kako bi vlaga izasla napolje, da ne bi upropastio far i elektroniku unutra.

Pogledaj i mesto kod spoja haube i krila, da tu nemas neko slivanje na far a da poklopac lose dihtuje. Pricam generalno, ne secam se bas tacno kako bese kod Punta.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je puklo ono providno staklo ( uradjeno je od polimetilmetakrilata>pmma< ili polikarbonata>pc<) ono moze da se zavari ali ce okolina vara dobiti mlecnobelu boju i izgubiti providnost .Ako je puklo kuciste fara ( uradjeno je od polipropilena >pp t10<) ono moze da se zavari bez ikakvih posledica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkrio sam na kraju gde je problem. Na moju srecu nije pukao far kao sto sam mislio. 

Video sam da zastitna plastika na jednom kablu koji vodi do fara nedostaje. 

Skinuo sam gumene kapice sa fara da izadje kondenz. Zatim sa izolir trakom oblepio deo gde nedostaje ta plastika i od tad

nemam vise problema sa kondenzom.  Za sada to resenje pije vodu.

 

Hvala na pomoci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...