Jump to content
FAS Goran
Planke

Fiat Punto 2 1,2 - 8v (Problem sa PLINOM)

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Vec duze vreme me muci jedna tk reci sitnica koja se pretvara u sve veci probelm.

Vlasnik sam Fiat Punta 2, 1,2 8v. Automobil je 2001 god, sto se ostalih karakteristika tice u besprekornom je stanju. 

Problem na njemu mi je plin koji trebam da re atestiram a ne radi.

Automobil sam terao kod majstora koji je nekako uspeo da nadje kvar. 

Sistem za plin je Landi Renzo (Sekvent). Kada se automobil zagreje vise ne prebacuje na plin neko samo treperi i tako malte ne kroz celu voznju. Majstor mi je rekao da kompjuter ne prepoznaje tj ne ocitava obrtne momente vozila, pritom ne moze da prebaci na plin. KOMP. je podesen da na 1500 obrtaja automatski prebacuje na plin sto je i radio ali sada vise ne. Ja mogu da ga prebacim na plin pritiskom na dugme, lampica zazeleni tj ukljucen plin ali svejedno i dalje ide na benzin. Kada se nekom pukom srecom prebaci na plin (ne znam kako) motor samo zakrklja i ugasi se.

Svaka pomic mi je dobro dosla. 

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, a kakav je to majstor ...?
Treba da potražiš majstora koji će rešiti a ne samo konstatovati problem.
Očigledno je problem u parametrima podešenosti uređaja.
Tačnije, detekcija i korekcija broja obrtaja motora pa redom...
Znači dijagnostika za Landi.

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, košta malo vremena nekog ko ima opremu i zna šta radi.
Sve je manje majstora koji se bave ovim uređajima pa to može predstavljati potencijalni problem u smislu kvalitene dijagnpstike i rešavanja problema.
Cena svega ne bi smela da pređe rezervoar plina , šacometrijski.

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće i da ti je zaprljan sistem (isparivač ili šta već) ovom štrokom iz gasa pa neće da pređe sa benzina. Poseti nekog majstora koji zna bolje posao.

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam ocistio dzek koji se ukljucuje u komp. sa wd-om. Uplaio sam ga prebacio je na plin posle nekog vremena, ali automatski spusta obrtaje i gasi ceo auto. Posle toga sam opet pokusao i uspeo sam da ga uhvatim pre gasemja, dao sam mu blagi gas. Auto je ostao malo na plinu ali se ubrzo sa plina prebacio na benzin i sistem je poceo samo da pisti kao da nemam plina u boci (a ima) i nastavio je da trepti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...