Jump to content
FAS Goran
Sasa_Tv

Grande Punto 1.2 51kW, 2015 god, pad okretaja prilikom saltanja

Recommended Posts

Naime zanima me cisto informativno vase misljenje jer sa autom nema nikakvih problema.Auto je kupljen nov i od prvog dana se tako ponasa..Stvar je sljedeca..Kada se vozi, nebitno kojom brzinom ili u kojoj brzini, stisnete kvacilo i zelite da promjenite brzinu, zadrzite malo kvacilo i okretaji padnu na otprilike 600 okretaja dok je ler gas oko 800 okretaja..Vozio sam mnogo auta i ovaj Punto mi je trece auto u kuci ali nikad to nisam vidio..Recimo vozite drugom i stisnete kvacilo i drzite ga stisnuto i hocete da stanete tako..On spusti okretaje na 600, medjutim cim stanete on vrati na 800 okretaja.U leru dok se ne vozi stiskanjem kvacila ne padaju okretaji..Auto se nikad nije ugasilo niti dalo naznaka ikada da se gusi da tako kazem.Niti se po motoru osjeti razlika da su mu pali okretaji..Ima na satu sad 30 hiljada i radi besprekorno..Naime kad sam bio u ovlascenom servisu da radim mali servis informativno sam pitao dal je to normalno..Rekli su mi da je to normalno i da je softverki realizovano tako kod te zadnje generacije Punta da se stedi menjac i prilikom promjene brzine smanji okretaje i "uklopi" lamelu pri manjim okretajima??? :) Ja se zacudih..Dadose mi istog punta iz servisa, kazu provozaj i vidi..Ja provozah jer me zanimalo i isto se ponasa potpuno i sve radi super..Zvao sam jos jedan ovlasceni servis da ih pitam i potvrdili su mi istu pricu :)Do auto radi u leru u mjestu, mozete da stiskate i kvacilo i kocnicu koliko hocete, okretaji ne mrdaju..Krenete prvom i kod saltanja u drugu stisnete kvacilo i on smanji na 600 i ceka da presaltas..Prvi put ovo vidim na nekom autu ili mozda nisam obracao paznju toliko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopuna : Nikad se nije desilo da se ponasa drukcije od gore navedenog pa da pomislim da nesto nije ok, hocu da kazem kad spusti tako okretaje uvijek ih u milimetar spusti na isto, nikad nije varirao ler, nikad zadrhtao motor ili stucnuo ili spusti malo vise ili nize..I uvijek sekund bukvalno kad se stane vrati na 800 ali odmah..To recimo kad vozite i stisnete kvacilo i hocete tako da se zaustavite sa stisnutim kvacilom u brzini..Spusti na 600 i cim se zaustavi auto vrati na 800..Uvijek isti sablon.3 mala servisa sam do sad radio i serviser uvijek spoji komp da pregleda, nikad nijednu gresku nije zabiljezio, svi parametri ok..Kad mijenja filter vazduha skine cijelu onu kutiju pa pregleda leptir, uvijek cist i suv kao suza.Kazu da je tako programiran ECU na svakom tom modelu..Pa eto zapoceh temu ovu jer nikad to nisam vidio kod nekog auta pa rekoh da vidim vase misljenje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Sasa_Tv said:

Dopuna : Nikad se nije desilo da se ponasa drukcije od gore navedenog pa da pomislim da nesto nije ok, hocu da kazem kad spusti tako okretaje uvijek ih u milimetar spusti na isto, nikad nije varirao ler, nikad zadrhtao motor ili stucnuo ili spusti malo vise ili nize..I uvijek sekund bukvalno kad se stane vrati na 800 ali odmah..To recimo kad vozite i stisnete kvacilo i hocete tako da se zaustavite sa stisnutim kvacilom u brzini..Spusti na 600 i cim se zaustavi auto vrati na 800..Uvijek isti sablon.3 mala servisa sam do sad radio i serviser uvijek spoji komp da pregleda, nikad nijednu gresku nije zabiljezio, svi parametri ok..Kad mijenja filter vazduha skine cijelu onu kutiju pa pregleda leptir, uvijek cist i suv kao suza.Kazu da je tako programiran ECU na svakom tom modelu..Pa eto zapoceh temu ovu jer nikad to nisam vidio kod nekog auta pa rekoh da vidim vase misljenje :lol:

Takav je softver....vozi i ne brini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...