Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Biseri iz opisa oglasa :)

Recommended Posts

Naslov teme sve govori. :D

 

 - Čovek prodaje 2002. Alfa Romeo 156 Crosswagon za 1.999 evra. Ovakav auto:

 

07c1e12efd97-1920x1080.jpg705304c1980d-1920x1080.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11121921/alfa-romeo-156-crosswagon-156

 

Opis oglasa:

 

Quote

U junu 2017. godine pozvao me je prijatelj koji godinama živi i radi u Belgiji da mi javi da njegova firma prodaje auto koji već 4 godine stoji u garaži i ne vozi se. Rekao mi je da nikada do sada nije bila takva šansa da se ovakav auto kupi za mali novac, jer mu je KM netaknuta.

Iako se ne bavim prodajom automobila, verujući mu, odlučio sam da kupim taj auto. Želeo sam da zaradim 200, 300 EUR, jer je daleko bolji od svih auta 2002. 2003. i više. Kada je auto stigao prašnjav, što me je zgrozilo i uplašilo, već posle prvog pranja i usisavanja auto je pokazao svoje pravo stanje (okačene slike su nastale tog dana).

Možete videti perfektno očuvan enterijer. Od opreme ima mnoštvo toga, jer nije obična verzija, nego neka sa hromiranim panelom i belim ivicama. Ja sam štiklirao sve od opreme, kako bih vam izašao u pretrazi oglasa. Ali generalno ima klimu, stereo zvuk, klimu pozadi, kožu, grejače, itd. Pošto volim da i nakon prodaje ostanem sa ljudima u dobrim odnosima, ja sam auto registovao i kupio novu servo pumpu, jer je teško skretao. Tada sam ga okačio na oglas.

Uglavnom, tada su bili letnji odmori i niko se nije javio. Ili možda ljudi izbegavaju da se jave na oglas kada vide da je zadnji kraj ulubljen iako to svaki limar može rešiti za 70-80 EUR. Zbog toga, od juna do danas, ova mašina čami parkirana u garaži na Dedinju, jer sam je samo jednom okačio na oglas. Nisam imao vremena za te stvari. Evo sada kačim ponovo oglas.

Auto sam pre par dana dao drugu da se služi po gradu i prezadovoljan je. 21. oktobra je uradio mali servis.

Pošto bih voleo da izvadim svoj novac, jer mi ovaj auto NE TREBA, dao bih ga po NIŽOJ ceni nego koliko je mene izašao. A mene je izašao 1900 + registracija + pumpa i drug mali servis. Blizu 2.500E. Imam skenirane carinske papire i mogu vam poslati. Ukoliko neko želi da pogleda auto i uveri se u istinitost ovih tvrdnji, neka mi se javi na Viber za HD slike i dodatna pitanja.

Može zamena za vozilo preko 15.000 EUR uz moju doplatu.

Update 29. oktobar: Dobijam mnogo poziva za cenkanje i to me ne zanima. Ljudi, ja na ovom autu NE ZARAĐUJEM NIŠTA. Vi zarađujete. Dobijate auto koji je mene izašao preko 2.500 EUR, a prodajem ga za 1.899 EUR. Dakle, dobijate auto koji možete bez ulaganja voziti u narednom periodu.

 

- On se ne bavi prodajom automobila, ali voli da i nakon prodaje ostane u dobrim odnosima sa kupcima. :D

- Auto je bez ulaganja, ustvari ovu otkinutu stranicu limar rešava za 70-80 evra... :D

- On ne prodaje, on daje auto da kupac zaradi. :D

- Ovaj auto nije vozila baba sa kraćom desnom nogom svake druge nedelje samo do pijace, ovaj se auto uopšte nije ni vozio.

- Imati prijatelja u Belgiji je ekstra...ali znamo da je još bolje imati tetku u Kanadi, al' to je već jedan drugi biser... :D

 

Screenshot_26.jpg

Screenshot_27.jpgScreenshot_28.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po cemu je ovaj auto uopste crosswagon?
Nema ni felne sa tog modela, ni branike ni sajtne, zeznuo se stavio vislje opruge i kao ajde nek bude cross?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan slučaj imao kolega. Našao Sparka noviji model na mojauto za 2900EUR, tipa oko 1000 niže od svih ostalih. Zvao, niko se ne javlja, poslao mejl i posle nekog vremena mu odgovori lik na google translate hrvatskom :) Lik radio za neku firmu u BG, ovo mu je bio auto koji je samo za put do posla koristio. Oterao ga u GB da ga registruje ali mu nisu dali...

E sad dalja konverzacija je na engleskom i došlo je do ovog mejla:


Lacel Alan F    7:17 PM (19 hours ago)           
to me    
Hi again ,
The car is in Wakefield United Kingdom but is registered in Serbia and all documents are original Serbian language .  If you want to buy  I can send the car at your address with a shipping company  . The car will arrive at your home in 4-5 days. I will pay all shipping costs to your address  .You must transfer the money  in the bank account of the company and the money remain in their custody until you accept the car and sign the contract .   This company will see and check the car before purchase . You have  7 days and 500 km for test and inspect the car .
In the time of the exam you can bring it to a mechanic in your town   and check all mechanical .
It is, as it is:
-First if you accept this all conditions i need your details : full name, full address , Phone number copy with your ID to confirm your details .
-then i go to company with your details and i pay all tax for deliver
-company sends you the confirmations (Contract and Invoice ) with all details (payment, bank account etc)
-After you see the confirmations you have 24 hours to transfer the money in their account bank
-when the company receives your scanned paper with payment confirmation, the car will be delivered to your address ( it will take 4-5 working days to arrive to your door )
-after you receive the car to your address you will have 7 days and 500 km to inspect the car
-after test you have to take a decision , Yes i want to buy the car ,and you sign the contract and the car is yours !or No i don't like the car and the company return the money in your account bank or in hand and the car come back on my cost !
Greeting from Wakefield ,
Lacel Alan 
 

 

Kolega je poslao mejl da traži registarski broj da proveri auto :) čisto sporta radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mogu da razumem, ali takav auto bez alu felni ne ide. Kakve su ono grdobe od čeličana i ratkapni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad se kupci svega naslušaju... Ne bi verovao šta mi sve prenesu kakve su priče čuli
Favorit mi je lik koji je čoveku objasnio da je jedan C4 pao/kljoknuo/spustio se jer stoji na suncu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, totti said:

Favorit mi je lik koji je čoveku objasnio da je jedan C4 pao/kljoknuo/spustio se jer stoji na suncu emoji3.png

Od tada parkiraš isključivo u ladovinu priznaj!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20835137/fiat-punto

 

image.thumb.png.b05e6a179c55de63ba2eda4fbadf07dc.png

 

image.thumb.png.30ae20aeeb24186bb6cd17ddab9bf488.png

 

image.thumb.png.0685d3681bb5e8ba2af5bbf432a64937.png

 

Fiat Punto 1.2 8V, 44kW, od dana kupovine promenjeno sve moguće, urađen veliki i mali servis par dana nakon kupovine, auto je učestvovao na dosta Tuning & Styling takmičenja gde je osvajao dosta lepih zahvalinca kojima se auto može pohvaliti, idealan auto za početnika i koji su početnici u Tuning svetu, u sređivanje auta uloženo mnogo truda i rada kao što se može videti na slikama, iz priloženog se mogu videti crvena neonska svetla ispod auta, crvena poziciona svetla, tako da komotno tokom noći možete voziti auto bez paljenja svetla, auto atrakcija na putu, svi se ljudi okreću za njim i sa čuđenjem gledaju, bivao sam zvan dosta puta za snimanje Južni Vetar filma ali mi je to neozbiljno, realno gledajući ovaj auto je samo za naredni F&F film, ono što se ne vidi na slikama a da je urađeno je sledeće: karbonski usis, straight pipe cev od početka do kraja sada ima zvuk kao GTR, sudeći po kubikaži neko bi rekao da ne vuče ali u jednom navratu sam uspeo sa njim da obiđem električni trotinet, enterijer bez i jedne mane doduše još uvek u fabričkom stanju, na autu dodat aero kit koji posle 120kmh izbacuje difuzor za dodatan Downforce i dodatan grip na putu pošto je to za ovakav auto preko potrebno, na autu su trenutno Full slick gume koje su ćelave kao glava od Johny Sinsa, auto učestvovao u 402m Drag trkama, kategorija nepostojeća, na Nurburgring stazi je bio tu negde sa Opel Agilom, Fiat Punta na metan ostavlja u magli. Uglavnom jako ozbiljan auto za ozbiljne momke ili početnike, idealan za obilaženje poljoprivrednih mašina, bicikala i lakih teretnih vozila,jer da bi obišli teška vam trebaju čelična muda, auto nema nikakvih skrivenih mana sem što na svaka dva do tri dana posrče dve tri litre antifriza pa se to mora dosipati, radi i na Suncokretovo ulje lično tesirano, tokom testa uspeo da obiđe IMT 539 natovaren do panja, ozbiljan konkurent babama sa pijačnim kolicima i dedama sa motornim kolicima, auto ide i na raketno gorivo, pogodan takođe za prašenje komaraca zato što na pređenih 100km izgara 3 litre ulja, čadi kao Smederevac. Na valjcima, režao kao terijar kida hoće da isčupa valjke napolje, umalo pobio narod..Bože oprosti. Puno sreće u kupovini, poziv ili SMS 24/7,ZNAČI NE PORUKE NA Polovne automobile samo ozbiljni kupci. Zainteresovani za saradnju neko snimanje filma kontaktirajte me na mejl ili SMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...