Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 SW by IrenaHGT & neshaoct

Recommended Posts

4 hours ago, Milutin-NS said:

Videh danas Alfu na auto-komandi! Ljudi! Stvarno, ali stvarno Nesa vozi! 

 

^_^

Jel preko krute veze (rude) bio šlepovan pa su ga pustili da upravlja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.1.2018. at 4:12 PM, Milutin-NS said:

Videh danas Alfu na auto-komandi! Ljudi! Stvarno, ali stvarno Nesa vozi! 

 

^_^

Što nije viđeno/slikano, nije bilo.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D:D 

 

I ovde sam je ja vozio:

 

IMG_20180122_073443.jpgIMG_20180122_073459.jpg

 

Kod Gorana sreo Breru, pa bezveze bilo da se ne uslika.

A, bio zbog ovoga:

 

IMG_20180121_220300.jpg

 

Konektor na trećoj dizni imao vezicu ko zna od kada pre, i počeo da zeza. Čim se pipne konektor, auto proradi skroz ok, ali kad se pusti posle 10-tak sekundi prestane da radi ta dizna.

Kod Gorana zamenjen taj konektor i sve opet ok. B)

 

p.s. Nećete verovati, ali @Milutin-NS je sanjao da ću imati ovaj problem na trećoj dizni :D, a  @dekirs se slučajno zatekao tu. :whistle::D 

Iskorišćena prilika da Deki malo provoza Alfu, a ja njegovog Brava. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/31/2018 at 8:16 PM, neshaoct said:

Iskorišćena prilika da Deki malo provoza Alfu, a ja njegovog Brava.  


Ono što meni upada u oči je "NJEGOVOG" Brava, dok se nigde ne pominje "MOJA" Alfa
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshaoct said:

 

p.s. Nećete verovati, ali @Milutin-NS je sanjao da ću imati ovaj problem na trećoj dizni @dekirs

 

 

To i rekoh ti da je i kod mene sve pocelo sa problemom na trecom dizni...isto konektor...pa ti vidi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć iznenada podstaknut ovim @DraganUS postom:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40885-cene-goriva/&do=findComment&comment=1433776

 

...pravac BN na tankovanje. :D ''Neprijateljska'' teritorija za ITA automobile, noć, nedelja...misli se motaju po glavi šta ćemo kad se pokvari u takvim okolnostima Alfa...al' eto. B)

Početna pozicija 00:00

 

IMG_20180310_235927.jpg

 

00:40 isključenje sa autoputa kod Kuzmina:

 

IMG_20180311_004335.jpgIMG_20180311_004431.jpg

 

Nešković (kod FIS-a) sipan pun po 1.94 evro dizel pet'ca...gde si ti @DraganUS sipao po 1.89 :D video sam i te dve pumpe u Balatunu (odmah posle starog prelaza), nije 1.89 ni na njima. :D 

 

IMG_20180311_012223.jpg

 

01:55 put nazad posle uzimanja putarine kod Kuzmina...ipak treba napraviti malo pauze zbog ''proseka'' brzine:

 

IMG_20180311_015653.jpg

 

Ozbiljno, radi to merenje čak i u gluvo doba noći, stoji patrola kod Šimanovaca odmah posle rampe, videli smo jednu belu Octaviu kako joj ''uzimaju meru''. 

I, evo koliko Alfa potroši do BG-a:

 

IMG_20180311_024541.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi imao jos neka posla :) , ne isplati se samo se zbog toga cimati cak iz BG.

Oko 130 km x 2, dodje oko 15l goriva tamo-ovamo (zbog prilicnog procenta auto-puta). Plus putarina 280 din x 2. Tako da sve to pojede ustedu od 40 din po litri goriva, bukvalno dodje na isto kao i da sipas ovde.

Isplati se ako je covek u prolazu ili se nakrca po megamarketima, ode na neki lep izlet ili rucak u etno-selo Stanisic... Uglavnom, kako okrenes, put ispadne dzabe za razliku u ceni goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DraganUS

 

Nisam znao to za popust...c c c, ja pa da ne znam za popust. :D Pitaću ih sledeći put.

 

@Ivan

 

Ma, da...ovo je bilo prvenstveno samo onako da se malo provozamo. :D B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kad sam zadnji put sipao na NISu u Trnjacima bio 1.89KM. To je bilo pre mesec dana. 

 

I čuo sam da ne treba sipati na Neškoviću :) od lokalaca preporuka je NIS (Gasprom kod Toma) i Nestro/Petrol. Tako mi je rečeno, šta kako ne znam.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, neshaoct said:

 

 

Ozbiljno, radi to merenje čak i u gluvo doba noći, stoji patrola kod Šimanovaca odmah posle rampe, videli smo jednu belu Octaviu kako joj ''uzimaju meru''. 

I, evo koliko Alfa potroši do BG-a:

 

IMG_20180311_024541.jpg

To merenje ne radi ako se ukljucis u Kuzminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, andreja.micovic said:

I čuo sam da ne treba sipati na Neškoviću :) od lokalaca preporuka je NIS (Gasprom kod Toma) i Nestro/Petrol. Tako mi je rečeno, šta kako ne znam.

Ako idem na tu stranu, odavno cepam samo aditivirani Q-Max ED na "Petrolu". Jeste za nijansu skuplje, ali vise ljudi mi je preporucilo (bar za preko grane, posto kod nas sipam iskljucivo na "Mol"-u). Sto ti kazes, jbm li ga :lol: .

Ima ih ispred prvog kruznog toka pre Bijeljine (ako se ide preko GP Raca), u Kozluku (5 km ispred Zvornika, GP Trbusnica), u Vlasenici (GP Karakaj), itd. Valjda ono - nemam nikakvih zamerki na gorivo, pa ne menjam...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako davno urađeno, vidim da se nije pisalo o tome...

Stari satovi iz Alfe dnevnu sobu krase:

 

IMG_20180419_132849.jpgIMG_20180419_132811.jpg

 

...a stavljeni su satovi sa ''ristajling'' verzije koje je @Sava imao kao višak jer je kod sebe stavio sa Ti...tako da smo se lako dogovorili :D Montaža davnih dana urađena by Sava i @Kuvalja

 

Promenjene su prednje kočnice (komplet Brembo), kupljeni i zadnji diskovi i pločice isto Brembo, ali nije stavljeno jer još nema potrebe, pa tako i oni krase al' drugu sobu. :D:D 

Od pre neki dan kad je onaj pesak sa vodom padao po Beogradu:

 

IMG_20180417_140735.jpgIMG_20180417_140554.jpg

IMG_20180417_141354.jpgIMG_20180417_144407.jpgIMG_20180417_144423.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, neshaoct said:

 

Promenjene su prednje kočnice (komplet Brembo), kupljeni i zadnji diskovi i pločice isto Brembo, ali nije stavljeno jer još nema potrebe, pa tako i oni krase al' drugu sobu. :D:D 

Od pre neki dan kad je onaj pesak sa vodom padao po Beogradu:

 

 

 

Uh...ove dve reci u istoj recenici (pasusu)

 

:mellow:

 

Hihi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...