Jump to content
FAS Goran
vladac81

Fiat Bravo 1.9 16v Sport 150ks

Recommended Posts

@Milutin-NS Mooozda sam malo rovario po drugim forumima :D

Pa realno razmisljam se, parkiram ga zimi da ga ne jede so i sneg, a ja lepo na bajs i pedalam na -10 ili jedna lagana setnjica do posla od 7 km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10. 11. 2017 at 4:02 PM, Ivan said:

 . Svi 1.9 16v i naravno 2007-8. Bas pre neki dan komentarisem sa kolegom @dekirs, nikako da se u oglasima pojavi neki noviji Sport restyle :huh: - mada im je tu "mana" sto su 1.6 ili 2.0, mislim da je ipak 1.9 16v najbolja varijanta...

Jos jednom, u zdravlju da ga vozis ;) .

 

 

Šta je fora restyle-a, koje su razlike  ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista radikalno, uglavnom vezano za motore.

Sto se eksterijera tice, isao je novi gril, u kombinaciji sa farovima u sivoj boji i belim migavcima. Dodali su nove boje karoserija, retrovizori kasnije dobijaju Gloss efekat...

Sto se tice enterijera, takodje sitne promene i ubacivanje svetlih kombinacija boje table, sedista i tapacira.

Bitne pomena su promene u ponudi motora: na benzincima se od 2010. primenjuje MultiAir tehnologija, a 1.4 MultiAir je iste te 2010. proglasen za motor godine. Dok obican 1.4 T-Jet dizu na Euro 5.

Sto se dizela tice, izbacuje se potpuno 1.9 16v 150, koga u potpunosti zamenjuje 2.0 koji je krenuo krajem 2008. Takodje se dodaje i najslabija verzija 1.6, od 90 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih dodao da u restylingu obično reše i neke problematične stvari koje su se pokazale kroz eksploataciju - npr razne senzore, materijale itd...
Tako da uglavnom ne bude samo kozmetika u pitanju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Fiat skina taj visak :D Ko da sam im ja glavni inzinjer :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mercedes mogo 100god na jedan a oni pametni 3 stavili :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
I teske kao tuc  , i njih sam davno izmenjao.
Meni ni jedna od ovih felni sa ostrijim linijama sa Stila, nikako ne ide na Brava... Mozda eventualno ova GT kao kod mene, ona je malo blaza...
Nisam jos video tu kombinaciju, sa Dynamic i Abarth jesam.
default_wacko.png
Ufff, video ja, tj moje felne stavili na drugarovog sporta, ma katastrofa, kao tockicici od kontejnera, pojeo ih bravo

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci pomocni tockici kao na Chevrolet Aveo :lol: :

CHEVROLET-Aveo-Kalos-Sedan-81_13.thumb.jpg.9c2b00b28d79418a8c3b70df0ef542cc.jpg

 

Nisam video tu kombinaciju, ali apsolutno ti verujem, svaka sledeca generacija jede felne samo tako...

1 hour ago, totti said:

Ja bih dodao da u restylingu obično reše i neke problematične stvari koje su se pokazale kroz eksploataciju - npr razne senzore, materijale itd...

 Elektronika i mehanika je uglavnom kao na Stilu i tamo ispeglana, tako da se Bravo robusno pokazao po tom pitanju. Ali su mogli bar da zasucu rukave oko one decije digitalne klime :) , koju su gurali 12-13 godina u vise modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te probleme sa digitalnom klimom imaju i svi ostali....
Na stilu-bravu-delti je jedino problem zameniti onaj za recirkulaciju, a to imaju i ovi sa manuelnom klimom.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/10/2017 at 2:25 PM, vladac81 said:

Pre ovog crnog gledao sam dva iz Novog Sada(crvena) ,prvi jos uvek na oglasima,ima neku oznaku wrc ,na slikama top ,uzivo krsina,pritom ga jedva upalio.... 

Druže , je li taj crveni WRC mozda sa autoplaca D-cars? Taj mi je baš zapao za oko, pa da odustanem na vreme ako je krš... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas taj,stanje ocajno ,prodavci ni da izadju iz kucice,dosta ostecenja po samom autu,a kilometraza nebeska,neko ga je proveravao i navodno ima preko 500 000

zadnja cena tada je bila 5150,realno  ne vise od 4000.
Ako imas strpljenja cekaj da se nesto pojavi ljudski ,manje vise svi sportovi koji su do sada na oglasima imaju neke mane.I ja sam na kraju krajeva kuburio sa diznom.Naravno sve se sredi al opet je pitanje stanja vozila i para koje zelis da ulozis.

Npr mene je auto kostao sa registracijom,servisima,vadjenjem klapni,novim zimskim felnama i gumama,sredjivanjem dizni,probnim tablicama,kupovinom rezervng tocka itd , preko 6000,sto je realno mnogo jer sam sigurno mogao uzeti nesto i mladje i bolje ,al ovde je bila stvar privrzenosti i zelje za ovakvim modelom.

Ko sto rekoh ako vec planiras nekog sporta ,cekaj da se pojavi nesto pristojno.Negde na pocetku moje teme imas komentare za neke modele koji se jos nalaze po oglasima pa pogledaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno na odgovoru. I burazer mi je govorio da taj lik uvozi lesine iz Holandije i skida kilometrazu, al ja navalio ko mlad majmun. :D Imam vremena, jer ne planiram pre proleca da uzmem nova kola. Zalepio sam se za sport i bordo boju. Ne znam koliko se isplati cimati se i uvoziti iz Svice ili Nemacke...  :) Nasao sam jedan lep na oglasima kod nas, prvi vlasnik (da li je prvi u srbiji od uvoza ili je ovde kupljen ne znam), samo mi se ne svidja sto ima manuelnu klimu. Nije mi toliko do klime koliko mi lepse na oko izgleda ona automatska. Tvoj izgleda top. Jos sto je neko rekao da malo zatamnis stop svetla i bice bombonica. :D 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je cena za taj krenula sa 6500 cak, ako me secanje ne vara... Odakle su mu nasli toliku kilometrazu, iz motornog racunara? Sa slika stvarno deluje kao puska :) .

Inace ne treba se pre detaljnih provera lepiti iskljucivo za izgled i boju - a i namirisu te prodavci cim vide da si zabalio kao mlad majmun, sto kazes :) . Sto se digitalne klime tice, neuporedivo lepse izgleda, funkcionalnija je, ali ima zezalicu sa problematicnim motoricima i klapnama. Nista sto ne moze da se sredi, ali eto cisto treba imati u vidu...

2 hours ago, vladac81 said:

preko 6000,sto je realno mnogo jer sam sigurno mogao uzeti nesto i mladje i bolje ,al ovde je bila stvar privrzenosti i zelje za ovakvim modelom.

Svaka cast za volju, isti slucaj bi bio i kod mene... Onako da me odusevi dizajnom, kao Stilo 3 Porte kada sam ga prvi put uzivo video 2002. ili Bravo Sport u Italiji u salonu 2008. Od svega aktuelnog mi se vecina ne svidja u C klasi, a da nije novo (Mazda 3, Merc A classe, Kia Cee'd). Bravo Sport su tako lepo iscrtali, da bi samo uz par modernih detalja napred mogao da parira i dan danas vecini modela. Simpaticna mi je Astra J restyle (narocito GTC, ali sledeci auto mora da bude sa 5 vrata) i poslednja verzija Focusa u nekoj Titanium verziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, SvenGoran said:

Hvala ti puno na odgovoru. I burazer mi je govorio da taj lik uvozi lesine iz Holandije i skida kilometrazu, al ja navalio ko mlad majmun. :D Imam vremena, jer ne planiram pre proleca da uzmem nova kola. Zalepio sam se za sport i bordo boju. Ne znam koliko se isplati cimati se i uvoziti iz Svice ili Nemacke...  :) Nasao sam jedan lep na oglasima kod nas, prvi vlasnik (da li je prvi u srbiji od uvoza ili je ovde kupljen ne znam), samo mi se ne svidja sto ima manuelnu klimu. Nije mi toliko do klime koliko mi lepse na oko izgleda ona automatska. Tvoj izgleda top. Jos sto je neko rekao da malo zatamnis stop svetla i bice bombonica. :D 

Nema na cemu ,tu smo da se pomazemo.Korisnik Cherryland je cini mi se proveravao za tog i mnoge druge,cak i za moj konkretno pa vidi sa njim.

Moj savet nemoj da zuris jer ce se pojaviti nesto vec,varijanta sam da uvezes je najbolja ali i kosta i vremena i zivaca.Manuelna klima ima svojih prednosti jer je ova preuzeta iz stila,isti motorici ako nista , i naravno isti problemi.(pucanje plastitike na samom motoricu)

Ja sam za sada zadovoljan autom,ne trosi ulje niti vodu,nista ne lupa i ne zvoni,sve je nekako korektno i na mestu.

U planu ukidanje egr-a a kasnije i dpf-a.

Sad ga vozim na 16-ama i ok je ,naravno ni blizu 18 ako nista bar po upravljivosti.

Mogu ti reci da sa 18 nemas utisak da vozis na tako velikim felnama i gumama,mnogo bolje reseno ogibljenje i udobnost.Buka svedena popriicno pa na 130-140km imas utisak kao da ides na leru,nema fijaukanja vetra i nekih zvukova, i naravno sediste koje je 2 klase ispred onog u stilu.

Blue and me radi savrseno,zvuk,konekcija sa telefonom,ozvucenje ,sve top

 

1 hour ago, Ivan said:

Cini mi se da je cena za taj krenula sa 6500 cak, ako me secanje ne vara... Odakle su mu nasli toliku kilometrazu, iz motornog racunara? Sa slika stvarno deluje kao puska :) .

Inace ne treba se pre detaljnih provera lepiti iskljucivo za izgled i boju - a i namirisu te prodavci cim vide da si zabalio kao mlad majmun, sto kazes :) . Sto se digitalne klime tice, neuporedivo lepse izgleda, funkcionalnija je, ali ima zezalicu sa problematicnim motoricima i klapnama. Nista sto ne moze da se sredi, ali eto cisto treba imati u vidu...

Svaka cast za volju, isti slucaj bi bio i kod mene... Onako da me odusevi dizajnom, kao Stilo 3 Porte kada sam ga prvi put uzivo video 2002. ili Bravo Sport u Italiji u salonu 2008. Od svega aktuelnog mi se vecina ne svidja u C klasi, a da nije novo (Mazda 3, Merc A classe, Kia Cee'd). Bravo Sport su tako lepo iscrtali, da bi samo uz par modernih detalja napred mogao da parira i dan danas vecini modela. Simpaticna mi je Astra J restyle (narocito GTC, ali sledeci auto mora da bude sa 5 vrata) i poslednja verzija Focusa u nekoj Titanium verziji.

DA taj je krenuo sa 6500,zao mi je sto ga nisam slikao ja na placu,znaci nigde veze izmedju slika sa placa i uzivo.
Voleo bih da neko ko zivi u blizini ili ode da ga vidi dokumentuje ovo sto sam rekao jer je auto katastrofa,cak mu je i deo sa osiguracima po sedistu,plastike itd,akumulator totalno prazan,zadnji stop pusta vodu,zadnji lonac katastrofa,nesto varen nesretno,haubu nisam ni dizao...

Ma italijani su pogodili izgled onako bas, jedino eto opet cena koja nije realna..

ASTRA   je odlican izbor ,pogotovo gtc, ionako koristi fiatov 2.0 motor, ne znam na granu za 2.0 u astri ali 1.9 od 150ks cdti ima metalnu dvodelnu granu za razliku od brava koji ima plasticnu,pa je ciscenje i lakse i bezbolnije a i sastavljanje je lakse...

Astr

 

 

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako ste me naplasili ,nisam smeo da ga koristim uopste :D

 

Jezik lako promenjen na engleski,(negde na forumu nasao uputstvo sa ona tri fajla)

Koja je verzija blu end me nemam pojma.

lako se konektuje ,lepo se cuje,ne krci ,e sad videcemo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, SvenGoran said:

Druže , je li taj crveni WRC mozda sa autoplaca D-cars? Taj mi je baš zapao za oko, pa da odustanem na vreme ako je krš... 

Evo jednoga Sporta iz Slovenije. Čovek je imao prvu cenu 7500 € sad je smanjijo. Uvoz u Srbiju iznosi negde oko 500 € ako sam pravo informisan. 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12530219

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuveni crveni WRC iz Ns-a je najlosije vozilo sto sam uspeo videti u citavoj Srbiji!!! Auto je generalno za otpad jer na njemu nista ne valja.Ono sto je na slikama i uzivo je nebo i zemlja.Svi bravci sto su se prodali imali su kilometrazu 300h+.Ako nekog interesuje neki sport sa oglasa slobodno nek pita za kilometrazu i stanje tu sam da odgovorim kako se ne bi neko slucajno zeznuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li kilometrazu iscitavao iz motornog racunara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iz motornog.Od 10 komada,pola je imalo zamenjen motorni racunar tj. vozila iz 2007 imala su racunare iz 2010,2011 i 2012.Jedine prave kilometraze su na tri vozila sa polovnih automobila ali generalno dinar nije ulozen u njih tako da te opet ceka bunar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...