Jump to content
FAS Goran
vladac81

Fiat Bravo 1.9 16v Sport 150ks

Recommended Posts

Posle 8 godina sa stilom dosao red na mladjeg brata.

Auto stigao iz Svajcarske,prilicno dobro ocuvan i spolja i iznutra, km 152000(hvala Milancetu iz Bogunovica pomoci i na proveri).

Od opreme ima valjda sve sto je islo u sport paket opreme,od table sa senzorskim regulisanjem svetla ,hrom papucica,zavrsetka,tempomata,hill holder,blue&me,parking senzora,esp,asr,itd itd

 

Na redu je veliki servis,skidanje klapni usisa i kontrola dizni posto jedna pokazuje vecu korekciju (2.5) ali auto radi mirno.

Trap maksimalno utegnut,pa se na felni 18 ne oseti nikakvo lupkanje i neugodnost,cak subjektivno mislenje da je udobniji mnogo od stila na 17 felnama iako nose isti trap, a razlicite amortizere i opruge.

 

Za sada sam u fazi testiranja auta pa cu koncani sud moci da dam posle nekog vremena,uporedjujem ga sa prethodnim autom od 140ks pa neke preterane razlike i nema osim sto je zvucna izolacija mnogo bolja.

Slike su uradjene brzinski pa kad se stave tablice bice slikano bolje.

 

 

 

 

4.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooooooodlican :thumbup: takodje imam jednu diznu na 2.5 i spremam se na sredjivanje, ukoliko nesto resis/odradis javi ;)

Na slici od nazad...vrlo blago bih zatamnio stop svetla, bukvalno kao onako dim da ih je oprljio jer mi na crnim kola sa tamnim staklima bas odskace onako ja(r)ko crven stop :) i znak nazad bi mogao u crno takodje.
Napravis neki bravo-black series :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obojici,nek sluzi upola ko stilo  ja cu biti prezadovoljan.

Inace zadnja 3 stakla su mu zatamnjena preko,i u spisku opreme stoji ,e sad dal se mislilo na neko fabricko zatamnjivanje ili na ovo to ne znam.

U svakom slucaju mogao bi da se poigram sa stopovima i znakom.

U nedelju teram auto na tretman,skidanja klapni usisa,ciscenja egr-a ,usisa, i kontrolu dizni pa cim se sve spakuje javljam rezultate.

Korekcija dizne za divno cudo ne smeta na leru ,aut radi skoz korektno,postoji neki grublji zvuk motora ali to kad uradim veliki servis sa sve remenicom,onda cu mati pravu sliku.

Dpf je stajao na 66 procenata ,prosao regeneraciju , i sada je negde na 40%.To am tek skontao kad je proslo neko vreme jer je poceo da izbacuje dim i nekako je promenio nacin rada.Bio sam ubedjen da ce upaliti lampicu kada to radi ali ne.

 

Kad se to zavrsi sledi kupovina zimskih guma i alu felni,isao bih na varijantu 16 jer ne bih da vozim na 18 zimi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Comi90 said:

Odlican bravo, pravi:) Sta je bilo sa stilom posto je jedan od najboljih na forumu?

Stilo otisao preko noci,bio sam preko,drugar zvao i pitao dal bi prodao.Rekaoh ajde ,zadnja cena 2800eur, kaze kupljeno...Auto se preselio ulicu nize,do velikog servisa jos 25000 ,mali tek uradjen,sve na kolima u top stanju,letnje skoro nove,zimske na felnama kupljenje prosle zime, reg do maja tako da je pazario super auto za skroz korektnu cenu,mozda je moglo nesto vise al to je to,kad se tako ponudi prilika to se ne propusta jer bi se mlatio sa oglasima i eventualnom prodajom a i vec sam bio u pregovorima za drugi auto.

 

Pre ovog crnog gledao sam dva iz Novog Sada(crvena) ,prvi jos uvek na oglasima,ima neku oznaku wrc ,na slikama top ,uzivo krsina,pritom ga jedva upalio.

ovaj drugi crveni sto ima kuku,iz holandije je i u jako dobrom stanju ali je stradala turbina (imala neke cudne zvuke a u Stojanovu su konstatovali da je prvo napuklo neko crevo,kad se zamenilo auto skroz promenio zvuk,nabio neki pritisak,turbina zvizdala kao luda pa se odustalo i od tog.

Tako da eto ako neko jos gleda auto taj drugi crveni sa kukom je stvarno top stanje ,kad se sredi turbina bice skroz na mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srecom Vladac, da te lepo sluzi, Sport je varijanta Brava koja mi se jedino svidja.

Video sam ovaj u Kraljevu, startna cena na oglasu je bila 5150 ako se dobro secam, a zapamtio sam ga po gunmetal boji felni.

Imao je u KV takodje jedan na oko dobar bordo, koji je otisao u roku od odmah. I mislim da trenutno tamo ima jos jedan slican crni i jedan plavi sa panoramom ali na celicarama :) . Svi 1.9 16v i naravno 2007-8. Bas pre neki dan komentarisem sa kolegom @dekirs, nikako da se u oglasima pojavi neki noviji Sport restyle :huh: - mada im je tu "mana" sto su 1.6 ili 2.0, mislim da je ipak 1.9 16v najbolja varijanta...

Jos jednom, u zdravlju da ga vozis ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bravo, u zdravlju da se sluzis!
Taj 150ks ima inace neki cudan zvuk, to sam primetio odavno. :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toku sam ja sa Sportovima ;) , zadnji model Fiata koji mi se svidja (uz mali 500) i koji bih eventualno kupio. Mada ako, kao sa Stilom, opet budem jurio nesto 3-4 godine staro ili eventualno novo, pre ce biti klasika kao i kod ostalih kolega - drugi tabor.

Inace je ovaj iznad bio na oglasima za 7100, pa jedno vreme skinut, evo ga opet za postavljenu cifru. Lep je Sport generalno, nema sta, diskretno odskace od obicnog Brava...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Sa srecom Vladac, da te lepo sluzi, Sport je varijanta Brava koja mi se jedino svidja.

Video sam ovaj u Kraljevu, startna cena na oglasu je bila 5150 ako se dobro secam, a zapamtio sam ga po gunmetal boji felni.

Imao je u KV takodje jedan na oko dobar bordo, koji je otisao u roku od odmah. I mislim da trenutno tamo ima jos jedan slican crni i jedan plavi sa panoramom ali na celicarama :) . Svi 1.9 16v i naravno 2007-8. Bas pre neki dan komentarisem sa kolegom @dekirs, nikako da se u oglasima pojavi neki noviji Sport restyle :huh: - mada im je tu "mana" sto su 1.6 ili 2.0, mislim da je ipak 1.9 16v najbolja varijanta...

Jos jednom, u zdravlju da ga vozis ;) .

 

 

Hvala Ivane,tako je samo sto je cena bila 5190, na kraju se nasli na 5000.

Generalno jako je dobro ocuvan i spolja i iznutra,ako je i presivan volan neka je ucinili mi uslugu.

Realno sad ce i on 10 godina pa nije bas realno da bude ko iz fabrike al opet je jako dobro ocuvan.Pored dobro iskustva sa prethodnim motorom nisam hteo da eksperimentisem sa slabasnim 1.6 a ni po nekima problematicnim 2.0 (cast izuzecima) pa sam se odlucio za stariji 1.9 koji generalno osim klapni ne bi trebao da ima problema a i to leti napolje.

Kvacilo je odlicno,pri gasenju kao benzinac,nema zvukova

1 hour ago, MS PK said:

Odlican bravo, u zdravlju da se sluzis!
Taj 150ks ima inace neki cudan zvuk, to sam primetio odavno. :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Da ima neki grub zvuk,videcu kad izmenjam sve dal ce biti tiši.

Usput stigle tablice,37000 prva registracija

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, vladac81 said:

Realno sad ce i on 10 godina

Stilo bese 2004-5? Pricali smo na nekom skupu, cini mi se tako?

Jesi li gledao da dodas jos malo pa da uzmes nesto drugo novije generacije? Cisto me zanima da li slicno razmisljamo ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,stilo je 2005 ,ovaj po podacima 4.4 2008.Realno ovo mi je resenje za godinu dve,jer mislim da cu za nesto novije  ipak preci u drugu grupaciju.Isao sam svesno na vecu cenu a opet nesto pouzdano i pre svega na oko lepo.

Razmišljamo identicno;)

Cim sredim sve dolazim na skup pa se vidimo da  i uzivo prokomentarisemo stanje i da li je kupovina bila dobra;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! Lep. Mnogo lepo stoji crna boja, kad je tek opran!

Jos navigacija, i taman.

 

Ali posle 6 godina u crnom autu, ovo mi je bilo prvo leto u srebrnom, mogu ti reci - zaje*bi me lepote! :D

 

Da se lepo navozas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!Verujem ti,ja sam mislio da ce biti neke druge boje al eto , ne da se:)

Ovaj je jos crnji od stila:D,u najavi pranje 3 puta nedeljno:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se davno batalio opterecenja sto se tamne boje tice :)

2 hours ago, vladac81 said:

Razmišljamo identicno;)

Cim sredim sve dolazim na skup pa se vidimo da  i uzivo prokomentarisemo stanje i da li je kupovina bila dobra;)

Apsolutno se slazem sa navedenim.

A ako dolazis na skup, imas broj telefona ili sibni PM ovde, posto retko dolazim kod Intera.

PS: Navigacija ti je na Stilu sljakala OK od kad smo odradili onaj update, nismo se posle ni culi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

UU, odlican bravac dobrodosao u klub :) ja sam trazio sport upravo sa ovim motorom, i imas 18ke fabricke, bas mu lepo cuce. inace zadnja 3 stakla su ti zatamljena fabricki, nije folija, to je standardni deo sport opreme.

 

P.S. kako si video na koliko procenata ti je DPF filter?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, sibisi666 said:

inace zadnja 3 stakla su ti zatamljena fabricki, nije folija, to je standardni deo sport opreme.

Nije :) , to je na spisku dodatne opreme. Cak ih je mislim i vise sa standardnim staklima.

Generalno, folije se i lako provale, a da li je fabricki zatamnjen pozadi takodje se lako proveri u ePer.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

e onda nisam dobro informisan...kod mene je fabricki zatamljeno, a i video sam da su na svakom sportu zatamljena, pa sam mislio da je standardno, onda se izvinjavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, sibisi666 said:

UU, odlican bravac dobrodosao u klub :) ja sam trazio sport upravo sa ovim motorom, i imas 18ke fabricke, bas mu lepo cuce. inace zadnja 3 stakla su ti zatamljena fabricki, nije folija, to je standardni deo sport opreme.

 

P.S. kako si video na koliko procenata ti je DPF filter?

Hvala,ja sam jurio 1.9 i ujurio.

Za dpf sam gledao preko multiecuscan u odeljku engine,parameters pa na partikle filter status i fillter clogging

Napomena:nemoj da pokreces regeneraciju preko kompa vec ga pusti u voznji da odradi kad dodje vreme

2 hours ago, Ivan said:

Nije :) , to je na spisku dodatne opreme. Cak ih je mislim i vise sa standardnim staklima.

Generalno, folije se i lako provale, a da li je fabricki zatamnjen pozadi takodje se lako proveri u ePer.

 

Ovo je neka lista opreme kod mene

20171111_203014.thumb.jpg.cb23331756903f2c6525a3e02f0c891f.jpg20171111_203037.thumb.jpg.98526323382abfb81ff0a68e8cc16561.jpg

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...