Jump to content
FAS Goran
Darko M

Lancia Musa 1.3 MultiJet by Darko M

Recommended Posts

au strasno kakva djubrad,pa i na musi su kao i na svim skoro Fiat autima 4x98,znaci od stila felne celicne pasuju,

a super izgledaju ove od ficka,originalno bas,a za slove ,najbolje stiker,imas temu na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasu da,ali najbolje je original felne,Nije samo u pitanju raspon rupa vec i et i koliko j.Meni je libra dosla sa fabrickim celicnim felnama i pasuju bez ikakve plastike oko srca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika ide ako je veći prečnik centralne rupe.

Sa stila ne odgovaraju jer je et 43 inače je sve ostalo isto.

Na muzi je et 32 a ove sa fiće su 35 pa mogu jer nije velika razlika. Što veći et to eu točkovi više izbačeni

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Darko M said:

Što veći et to eu točkovi više izbačeni

Obrnuto :) . ET je rastojanje izmedju centralne linije felne i ose kacenja na glavcinu. Veci offset - uvucenija felna i obrnuto. Inace moze biti pozitivan ili negativan, izrazava se u mm.

13 hours ago, danijel55 said:

Nije samo u pitanju raspon rupa vec i et i koliko j

Znam da je borba sa vetrenjacama, ali to "J" u oznaci nije nikakva mera, nego oblik felne/falca. "J" oblik falca je danas najzastupljeniji, ali pored njega postoji i "JJ", "K", "JK", "B" itd. Pretpostavljam da bi onda za "K" oblik falca rekli da je felna siroka 6 k :) . Sirina felne se izrazava u inch (kao i precnik) i u oznaci se nalazi ispred oznake falca.

Npr. 6Jx15 4x98 ET39 predstavlja felnu siroku 6'' (inch), sa "J" oblikom falca, precnika 15'', sa 4 srafa sa PCD (Pitch Circle Diameter) od 98mm i offsetom od 39mm. Na ovo je dovoljno jos imati CB (Center Bore), takodje se izrazava u mm, npr. klasican fiatovski je 58.1mm . I to je licna karta jedne felne ;) , a korisno je jos znati i tezinu. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace lepo deluju ove felne sa fiata 500.Jos kad nalepis neki stiker preko toga 500 bice sve na svom mestu.Bacio si me u razmisljanje da li i ja da trazim za moju libru od fiata 500 felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Darko M said:

Zbog većeg et felna sa stila ne može na Muzu, kači za kočnice.

Ta felna sa 500 je siroka 6'', a ima ET 35. Stilo fabricka celicara je ET 43, znaci uvucenija 8mm od nje.

Ali i sira pola inch (6.5), sto znaci da je spoljna ivica felne na -0.8cm+(2.54cm*0.5*0.5)=-0.165cm.

Tj. spoljna ivica felne je 1.65mm uvucenija, sto mu dodje da je na maltene istoj pozicija kao ta sa 500.

Unutrasnja strana felne je -0.8-(2.54*0.5*0.5)=-1.43cm, tj. uvucenija. Nikako ne moze da pravi problem za kocnice zbog precnika same felne, a sa -1.5cm ivice tesko i za vesanje.

Na sve to, Musa i fabricki ima predvidjenu 6x16 ET40 sa 205 gumom, tako da sam ubedjen da bi Stilo 15'' celicara stala bez ikakvih problema.

Cisto da pokusam da razjasnim, nista vise ;) . A u svakom slucaju je ova alu mnogo lepsi izbor nego grdna celicna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosle godine sam prodao kolegi sa foruma 2 celicne moje od muze,coveku trebalo za stila za zimske,stale bez problema,pa moje celicne felne 14 od punta bez problema staju kod mene na muzu,pa to je Fiat,sve pase na sve:D,mislim da bi i od ferarija nekako stale felne na musu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao alu felne skinute sa stila I kada sam ih stavio na muzu kacile su za klešta od kočnica.

 

Nego, na ove nove sam stavio zimske hankook gume, 185-65-15. Pre toga bile 205-50-16. 

Kao da vozim drugi auto, udobnija vožnja I kud I kamo lakša na volanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas cudno,to za kacenje

a kad bi stavio 175 70 14 kao sto su meni zimske,jos celicne video bi kako je i kakva je udobnost,al dosta nestabilnija u krivinama najvise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...