Jump to content
FAS Goran
drallence

Lancia Lybra 1.9 JTD - ležaj alternatora

Recommended Posts

Sam naslov kaže šta mi treba. Majstor koji mi održava auto mi je preporučio da uskoro zamenim ležaj  alternatora.

Ja bih, ali ne znam koji je to ležaj a ni oznaku. U radnjama traže broj alternatora, model i tako to.

Da li neko zna nešto koji je to ležaj ili oznaku po kojoj bih isti mogao kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, neke delove ima smisla kupovati samostalno, ali neke ne.

 

Sasvim je realna situacija, sto puta viđeno, da kupiš ležaj koji odgovara kataloški, ali eto, baš u tvom autu, treba neki drugi. Možda je bivši vlasnik menjao alternator,  i eto pogrešno kupljenog dela.  Zato, bolje otiđi u neki bolji servis, uradiće ti ceo posao, i montiraće odgovarajući ležaj.

 

Zašto kriti - moja iskustva sa servosom "Goran" u tom pogledu su odlična.  

 

Treba imati u vidu da se alternator na Libri izuzetno komplikovano demontira, mora da se skida i poluosovina. Tako, ima smisla govoriti o "remontu alternatora" tj. ako se već skida, svakako treba zameniti i četkice i štajaznam, proveriti sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stilu ne mora, samo auspuh se odvoji a lezaj dal bese 6203 ne smem da tvrdim. Nesto mi se to mota. Uostalom sto je toliko bitno, skini ga pa videces sta pise na njemu, nije specifican sigurno tako da ces lako da nadjes nov.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/5/2017 at 10:05 PM, Mihailovic said:

Po meni, neke delove ima smisla kupovati samostalno, ali neke ne.

 

Sasvim je realna situacija, sto puta viđeno, da kupiš ležaj koji odgovara kataloški, ali eto, baš u tvom autu, treba neki drugi. Možda je bivši vlasnik menjao alternator,  i eto pogrešno kupljenog dela.  Zato, bolje otiđi u neki bolji servis, uradiće ti ceo posao, i montiraće odgovarajući ležaj.

 

Zašto kriti - moja iskustva sa servosom "Goran" u tom pogledu su odlična.  

 

Treba imati u vidu da se alternator na Libri izuzetno komplikovano demontira, mora da se skida i poluosovina. Tako, ima smisla govoriti o "remontu alternatora" tj. ako se već skida, svakako treba zameniti i četkice i štajaznam, proveriti sve ostalo.

Može li kontakt Gorana?

Koliko bi opciono koštao remont?

Pozdrav i hvala.

On 11/4/2017 at 10:09 PM, MS PK said:

Oces sam da menjas?

Ma ne. N'umem ni gumu takoreći da zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, "Fiat Servis Goran" je prijatelj foruma, ima ga gore u reklamama, ima ga i u podforumu "Prijatelji foruma". Pogledaj na http://www.fiatservis.rs/

 

Zaboravio sam koliko sam tačno platio. Mislim da sam za zamenu ležaja i četkica platio oko 60 € - 70 €. Ali, bolje zovi pa se raspitaj tačno. Mislim da je gazda servisa aktivan na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...