Jump to content
FAS Goran
GR-44

Zadnji branik za punto-popravka/kupovina

Recommended Posts

Pozdrav dobri ljudi jel moze pomoc? Prvi "udes" od kako vozim i napravim stetu al tudji auto...njegov majstor trazi 80e, jel postoji jeftinija varijanta evo par slika stete, Bg je u pitanju...Ako znate nekog majstora da moze jeftinije od ovog...

Izvinjavam se ako nije pravo mesto za temu, nisam mogao da nadjem bolje :) pa ako treba nek moderatori premeste. Hvala.973480a7958347fb3d94e982c8166602.jpg6a874923ac98835123e9cfeb6092eb06.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa palo mi je na pamet, a gde da trazim :) jel imate preporuku za neki otpad? moze inbox. Nemam iskustva sa tim a jedina osoba koju mogu da pitam za to je cale, a to je poslednja opcija, i siguran sam da cu ovde resiti problem :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se snasao, preko tapatalk app sam a nisam je mnogo koristio do sad i jbg, snalazenje 0 :D
nije mi bitan kraj realno odem i kupim..

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GR-44 brate imas kod Pedje iz indjije mislim da je oko 20e i to u boji ako imas srece... Ja sam kod njega uzimao delove dosta je povoljan i korektan tako da mozes slobodno i preko kurira poruciti ne moras ici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boljih predloga nemas od ovih.polovan + u boji =20+eura. valjda si sposoban da sam namontiras branik?ili ako nisi verovatno ce ti majstor uzeti 500 do 1000din. bolje zovi i juri da uzmes u boji to ti je moj licni savet jer farbanje kod dobrog farbara nije bas jeftino.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je punto 2 a mislim da nije imas za 20e branik , a ako je punto 3 sto mislim da jeste onda ti je zadnji od 30e do 40e (pa i vise) zavisi kako i gde (original - ocuvan) , imas i zamenske nove za 2500 din. na K.P. koji su djubre ........... :thumbup:

moj ti je savet po to samo licno da ides , i da dobro pogledas kacenja na braniku (rupe) gde se on srafi za auto.

skoro na svima su izlomljene te rupe kad ih skidaju i tesko se onda ravna linija sa autom kad se srafi - moras da poturas podloske itd , itd.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okrenuo sam sve moguce oglase i niko nema sivi :(
A jel pasuje branik od punta 2 i 3 ? Jel ima razlike posto vizuelno su mi isti? I jel ima razlike dal je 3v ili 5v? Mozda glupa pitanja ali ko pita taj ne skita :D

Jedan sa oglasa mi je rekao da ima neku sivu al da to nije ta koja mi treba, jer je drugacije godiste.
Iskreno nisam siguran koje je godiste ovog auta al rekao bih neko 2008 2009 
A ispod haube pise boja VR-612/A

Edited by GR-44

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje da pitas ................. :yes. punto zadnji branik od dvojke ne pasuje na trojku , razlicita su kacenja.

mislim da od punta trojke je zadnji branik isti za 3v i 5v - ali to neka ti potvrdi ovde jos neko.

ja imam punta 3 - 3v - 2004 god. i menjao sam skoro branike za sportingove (prednji i zadnji) ali su crvene boje , tako budi uporan ako hoces sivi da nadjes - pojavice se vec negde a nijansa imas vise i to od svake boje pa treba i to pogoditi , plus vremenski uslovi rade svoje jer boja tada pomalo i bledi , zato i ako nadjes samo licno po to - nema druge ............ :thumbup:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jedan..i kaze covek da ima za punto 2 i kaze da je isto, osim sto nema macije oci ove na uglovima? Meni se cini da je isto?

 

ca5349ef2760958c0db47012026e8951.jpg

Edited by GR-44

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti kazem da nije isto kacenje za punto 2 i punto 3 modele branika pozadi .......... e sad - sacekaj da ti ovde to potvrdi jos neko , jer dosta ljudi vozi punta za svaki slucaj.

mozda i moze da se ubaci ali nekim budzenjem. ja znam kad sam to menjao da sam isto hteo da uzmem od dvojke i ljudi rekli ne moze (otpad ovde u bgd-u kaludjerica , u rumi i u indjiji).

zivim u bgd-u a radim u obrenovcu i kod njih sve moze ............. jbg :wallbash: .............. :rofl:.

sacekaj jos neko misljenje i savet ovde za svaki slucaj. 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde za pocetak konacno da razjasnimo da ne postoji Punto 3 jer se od toga najezim kad cujem. 

Punto 2 i Punto 2 restyle i tu se prica zavrsava.

 

Inace kod tebe na prvoj slici je napuk'o branik od Punta 2 restyle. Taj branik se razlikuje samo po tanjoj lajsni i katadeopterima (mačje oči) i osim tih vizuelnih stvari sve ostalo je isto. Zasto ne bi branik sa starije verzije pasovao kad je Punto isti pa je isti. Nit je novija verzija duža, nit kraća, isti k samo noviji farovi napred, druga krila i hauba sa maskom, sve ostalo je copy-paste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dok nisam poceo da trazim branik nisam ni znao za "trojku" znam za dvojku i posle za ovaj nas punto classic :D i zastavu 10..
Rece mi covek malopre da je vec montirao i kaze sve normalno pasuje. A i sto sam video po slikama sve se poklapa.
Jel mozda neko iz bga, ko je vec menjao, raspolozen da mi zameni :D Majstor mi trazi 15e, da imam alat verovatno bih se i sam upustio u to :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beše nekih 8 torex srafova i malo zavlačenja ispod auta.

Jeftinija varijanta ti je da kupis torex ključ ili pozajmiš od nekog i sam to završiš.

 

Pogledaj temu i videces kako se lako skida.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GR-44 Nemoj da se brukas nego zameni sam :D Toreks mora imati neko od komsija sem ako ne zivis na Dedinju :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah :D Verovatno ne bih ni vozio punta da sam tamo :D sala na stranu, videcu od caleta da neprimetno pozajmim, da ne bih objasnjavao sta ce mi :D
A volim ja sam, jos da budem ponosan kad uspem :D Jedino mi pada na pamet da su ti srafovi oblaznuli i da ce da me pomuce jer je krs od auta, al ako zapne negde pravac majstor pa nek on zavrsi :D
Nadam se da se do kraja nedelje javljam sa "Uspeo sam!!!" :D
Hvala svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ovako da se ne bi jezili ovde :rofl: --- nisam ja izmislio naziv punto 3 , tako ga zovu svi pa i ovi po otpadima zato sto ima vece farove kao zastava 10 a italijan je - nije iz kragujevca.

moj je 2004 god. i ima te vece farove , italijan je ali drago mi je da sam i ja naucio danas nesto novo da je to punto 2 restyle a ne punto 3.

zastava 10 je pocela tek kasnije da se proizvodi kod nas.

ponovo kazem da mi je njih troje (kaludjerica , injija, ruma) znaci sa 3 razlicita otpada reklo da ne moze zadnji branik sa ovog sto ima uze farove na ovaj sto ima vece pa kako ih god mi zvali , jer nosaci nisu isti na kolima gde se branik i srafi ......... ali opet napominjem meni je tako receno e sad jel istina ili nije idi pa probaj i neka ti ga on namesti na licu mesta -- tako ti je najbolje , taman vidis jel se i nijansa boje gadja.

slika koju si gore postavio cak mi ne lici da je od punta 2 uopste branik - tako da mozda i moze kod tebe ............. :thumbup:

 

punto 2 branik .............

 

 

big-40598141_58540e4d7cf884-7569770220160326_124216.jpg

 

punto 3 ili kako vec branik  ................

 

 

big-46999166_5945576aa9bc28-2217559920170613_164204.jpg

big-52369770_59f5f2e5b21482-40189136image---006.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...