Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozz drugari vec neko vreme sam na forumu ali se nisam ukljucivao u razgovor vec sam samo iscitavao teme. Interesuje me vas savet posto hocu da uzmem auto ( dizel )pa se pitam posto sam pocetnik a vidim vas sve znate pa rekoh bolje da pitam nego posle da se cesem. Lancia Musa ili Fiat Idea. E sad 1.3mjt ili 1.9jtd.  Videh jednu Musu 1.9 je u ful opremi 3450e 2006 godiste. Vidim da neko spominje nemoj 90 ks uzmi 75 itd, gledaj ovo, gledaj ono. Ja blage veze nemam i citam kao tele sta se pise. Vas odgovor bi mi mnogo znacio. Ne bih da mi prvenac bude neka krsina :) Hvala unapred  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti vrag. Musa je malo lepša varijanta (ovo je subjektivna kategorija), i ima ih sa kožnim enterijerom. Uglavnom, biraj šta je u boljem stanju, i šta ima bolju opremu. Bolje uzeti Ideu u fulu, nego Musu s ništa, tj sa kurblama pozadi, sa manuelnom klimom...

Što se tiče motorizacije, da sada kupujem kupio bih 1.9JTD ili noviju 1.6MJET, ovaj 1.3 od 70ks koji vozim je sviranje onoj stvari, jedino što malo troši po Beogradskoj gužvetini. Ne daj Bože da treba da pretekneš nekoga na Ibarskoj, treba da dooobro proceniš situaciju i da znaš mogućnosti auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze lik za ovu Musu 1,9 jtd da je odlicna ali da je imao problem kad je dovezena iz svajcarske da je kad je sipao naftu upaliolo se na bordu ona lampica za cep tako nesto? Nije mi jasno samo kupio ju je pre mesec dana i prodaje je a kaze top??

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma uzmi tu 1.9 i nemoj razmisljati al prvo oteraj je u servis da se pregleda,al mislim da je sve ok,te aute nisu kupovali napaljeni klinci

Marko ti je sve rekao,muse su kao malo lepse,al i skuplje u odnosu na idee,al u sustini je jedan te isti auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stize jedna Idea 1,6 M-jet  od 120ks i jedva cekam da vidim kako to ide jer takvih i nema u Srbiji na oglasima a pogotovo sto je ova 2011 godiste.

 

IMG_1543.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

auu pa i nema i to godiste i sa tim motorom,e to je prava motorizacija za musu  ideu,sta bi Marko dao da ima taj motor u svojoj idei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam po eper-u  da se ne bih zeznuo jer  nisam ni sam znao da ih ima u tom godistu a kod nas na oglasima je najmladja u tom momentu bila 2007.

Eper je izbacio product date 28.09.2011 i ja sam je odmah potvrdio.

Trebalo bi da je stigla pa sutra idem da je vidim i uzivo jer sam je kupio na slike na kojima je delovala  pristojno a i opis prodavca je ulivao poverenje.

Jedva nadjos specifikacije jer  svi stavljaju za starije gde ovaj motor  nije postojao.

http://www.automobile-catalog.com/car/2008/1231175/fiat_idea_1_6_multijet_16v_120_blackenergy_dpf.html

IMG_1538.JPG

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj motor se ugradjivao u ideu i musu mk2 od 2008me,kao i u novi bravo,jest kao malo noviji mjet motor

a i cene tih godista su poprilicno visoke barem za musu,barem u nemackoj,drze cene

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/5/2017 at 9:07 PM, Dule 021 said:

Proverio sam po eper-u  da se ne bih zeznuo jer  nisam ni sam znao da ih ima u tom godistu a kod nas na oglasima je najmladja u tom momentu bila 2007.

Eper je izbacio product date 28.09.2011 i ja sam je odmah potvrdio.

Trebalo bi da je stigla pa sutra idem da je vidim i uzivo jer sam je kupio na slike na kojima je delovala  pristojno a i opis prodavca je ulivao poverenje.

Jedva nadjos specifikacije jer  svi stavljaju za starije gde ovaj motor  nije postojao.

http://www.automobile-catalog.com/car/2008/1231175/fiat_idea_1_6_multijet_16v_120_blackenergy_dpf.html

IMG_1538.JPG

Dule nisi nam preneo utiske ili si odma prodao auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam je ni uzeo jer auto nije bio u stanju kakvo ja zelim. Inace je isla odlicno i odziv na gas je bio odlican. Sad imam jednu drugu 1,3Mjet 2008. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...