Jump to content
FAS Goran
pvlvc

Lancia Ypsilon 1.2 8v, alarm istrosio akumulator

Recommended Posts

Naime prosli vlasnik je ugradio Excalibur alarm i izgubio daljinski od istog. Posto nema rezervni (nemam pojma kako), deaktivirao je alarm i on od tada nema funkciju samo lampica u kabini sija konstantno i kad je auto ugasen i kad je upaljen. Od kada sam kupio auto pa sve do sada nisam imao nikakavih problema s tim, medjutim juce sednem u auto dam kontakt na displey-u sve kako je i bilo lampice se upale, one za air bag i cod kljuca se ugase, medjutim nece da upali. Vergla ali nece da upali, pritom lampica od alarma se ugasi i cuje se zvuk alarma koji se do tada nikada nije cuo jer kako sam i napisao alarm je deaktiviran. Shvatim da je akumulator prazan i resavanje ostavim za vece kad se budem vratio kuci. Kada sam stigao pokusam opet da upalim isto se desava, s tim sto sada nema vise verglanja, akumulator je verovatno skroz prazan. Pritom svetlo u kabini i u gepeku radi bez problema. Inace preko + priljucka na akumulatoru mi stoji neka tanka crna kutijica koja je ocigledno povezana kablovima na akumulator, i pritom mi mnogo otezava da prikacim kablove i upalim auto pomocu druog auta, a cini mi se da je od alarma jer je takodje povezana i sa nekom kockom koja mi stoji zakacena na delu ka soferci ispod brisaca. Pitanje je da li smem da otkacim te kablove koji idu od crne kutijice do akumulatora ? Onda bi pomerio malo tu kutiju i prikacio kablove. Cenim da ako bih otkacio tu kutiju da onda alarm ne bi vukao struju i trosio akumulator

 

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...