Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

10 hours ago, MultiTrance said:

 

IMG_20181123_132016.jpg

To je ono što sam ti rekao. Menjaj ovaj uložak filtera goriva na svakom drugom malom servisu, ionako je 10-ak € a vidiš i sam šta sve sakupi i kako može da napravi problem kad krene da se raspada.

 

A ovo oko grejača proveri svaki ponaosob ili neki relej ako ima, verovatno je nesto oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli smo do 180.000 km, 49.000 kod mene za 3 godine. Juce promenili ulje i filter po 6 put, sve je u redu za sada osim sto smo imali jos jedan mali udes pre 2 meseca pa smo promenili zadnji branik i to je sve. Lampica grejaca i dalje blinka 30 puta nakon svako paljenje ali tokom citave zime je motor palio bez problema (cak i na -12), majstor mi je reko da mi jedan grejac ne valja ali motor ima jako dobra kompresija i zato pali bez probleme mimo neispravnog grejaca. Auto je bio veoma pouzdan do sada, maltene ko japanac neki, i nadam se da ce ostati takav i dalje.

2.jpg

IMG_20190110_152035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih zamenio taj grejac da se ne desi da zapekne pa posle muka.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga gospodo, molim vas za pomoc. Danas sam vozio 140-150 km/h po autoputu i odjednom motor je poceo da lupa, evo i video: 

 

Sta moze biti problem? Jel lanac ili neka dizna mozda? Auto sada takodje kao da malo teze upali (to sam zaboravio da snimim).

Edited by MultiTrance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je napokon dogurao do 190.000 km, 59.000 kod mene za skoro 4 godine. Promenili smo ulje, filter ulja i filter vazduha pre par dana. Takodje smo dosipali malo antifriza prosli mesec jer je nivo bilo malo iznad minimum. U martu nas ocekuje 5.registracija.

 

E sada, o kvaru koji sam imao u junu prosle godine (dakle ono sto sam snimio u video iznad), problem je bio u bakarne podloske na dve dizne koji su popustile nakon par desetak kilometara malo zustrije voznje po autoputu (150 km/h sa klimom). Promenili te podloske i evo auto radi bez problema od tada. Uz podloske, promenili smo i onaj grejac koji nije radio i sve to nas kostalo oko 40 evra. Od tada auto nisam nijednom vozio preko 100 km/h niti gazio iznad ~2500 rpm, mirniji sam tako. Evo i video nakon opravke: 

 

U septembru smo promenili i akumulator, stari je bio Tudor TB500 50Ah/450A (izdrzao 4 ipo godine) a mi smo ubacili Exide EA530 53Ah/540A koji smo platili 70 evra. Pre nego sto smo promenili akumulator, trip computer se resetirao na svako drugo paljenje i poceo je da vergla sporije, okacio sam video i o tome: 

 

To je bilo sve iz prosle godine, medjutim imao sam par desavke sa autom i ove godine, dakle u zadnjih mesec ipo desilo se sledece:

1.Jedan ostar kamencic mi je probusio prednju levu gumu, srecom nije bila velika pukotina pa smo zakrpili gumu kod vulkanizera.

2.Imao sam opet jedan manji udes, dakle opet udarac u zadnji branik. Nije proslo ni godinu dana od kad sam promenio branik i eto opet je u k*rcu. Medjutim, ovoga puta steta je manja od prosle godine (tada su bili razbijeni brava iz gepeka i sijalica iz tablice), ima samo par ogrebotina i to je sve, vozicemo ga tako, jer i onako vec ima par drugih ogrebotina i manjih udubljenja po karoseriji.

3.Prosle nedelje neko mi je ogrebao haubu kljucem. Nazalost, nemamo garazu i auto stoi napolje ispred kuce i zbog toga planiramo da ugradimo video nadzor na kucu. J*bo mu ja mater onome koji je ovo uradio.

 

To je sve za sada, evo par novih slika. 156ica iz zadnju sliku je u vlasnistvo mog rodjaka, dao nam je dok je bio na privremeni rad u inostranstvu pa smo se druzili 2 meseca sa njom (oktobar-decembar). Auto je 1999 godiste, 1.9 JTD 105 konja i meni je bilo zadovoljstvo voziti je i pored relativno lose mehanicko stanje (menjac zapinjao u 1 i 2 brzinu, kvacilo hvatalo gore, lupanje iz prednji trap, curenje ulja iz turbine itn) jer ova Alfa je prvi auto sa trocifrenu konjazu koji sam vozio u zivotu. Uradio sam video i o Alfi, evo ga: 

 

20181012_145358.jpg

20190228_11142122.jpg

IMG_20200215_150556.jpg

IMG_20191123_161006.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, MultiTrance said:

Od tada auto nisam nijednom vozio preko 100 km/h niti gazio iznad ~2500 rpm, mirniji sam tako.

Ulenjićeš auto ako tako nastaviš. Vozi to bre kao što treba, do 3.500 - 4.000 obrtaja ga ponekad isteraj da izbaci tu garež iz usisne grane, nek prodiše auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Ulenjićeš auto ako tako nastaviš. Vozi to bre kao što treba, do 3.500 - 4.000 obrtaja ga ponekad isteraj da izbaci tu garež iz usisne grane, nek prodiše auto. 

Radio sam to do juna prosle godine, mada jos uvek ponekad stisnem iznad 2500 rpm ali veoma retko, ako se bas mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex nije to stilo pa da ne sme da ga stisne :lol: meni čim se ukaže prilika i dohvatim manje gužve na AP kad krenem van BG, stisnem ga do 140-150. A menjam uvek na oko 3.000 obrtaja i ne vidim da mu za ovih 5 godina nešto fali, curi ili da mu ne prija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako po gradu menjas na 3000? Ja kad bih tako radio nikad iznad druge brzine ne bih vozio. :D
Pa vozim i ja na auto putu oko 3k obrtaja ali po gradu nema od toga nista. A i voziti Stila na 3500 - 4000k je bas ludost. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex punto ima kratak menjač tako da je pri 100 km u petoj već na 2600 obrtaja pa možeš misliti koliko može da ubrzava na 3.000 u prvoj, drugoj i trećoj :lol: to kida, to se otima, ne možeš ga obuzdati. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Axic said:

@Flex punto ima kratak menjač tako da je pri 100 km u petoj već na 2600 obrtaja pa možeš misliti koliko može da ubrzava na 3.000 u prvoj, drugoj i trećoj :lol: to kida, to se otima, ne možeš ga obuzdati. 

100 km/h u 5. je na 2300-2350 rpm, na 2600 je vec 110+

Hocu da kupim nove letnje gume kad prodje zimska sezona, tada ga mozda i nagazim malo jace. Zimske gume Matador kojih vozim su iz 2014te, dok su letnje Nokian iz 2015te i nisu mi bas pouzdani za brzu voznju (pogotovo ove druge koji su se bukvalno raspale nakon 36.000 km).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=20301]Flex[/mention] punto ima kratak menjač tako da je pri 100 km u petoj već na 2600 obrtaja pa možeš misliti koliko može da ubrzava na 3.000 u prvoj, drugoj i trećoj default_laugh.png to kida, to se otima, ne možeš ga obuzdati. 

Puna kapa, covek ne vozi dinamicno. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je sada na 195.000 km, jos 5 hiljada do dvestotku. U martu smo registrovali auto, dok u aprilu kupili smo 2 nove letnje gume Michelin Energy Saver 175/65/R14. Za sada sve je u redu, medjutim farba krova se veoma pogorsala u zadnjih godinu dana, a ni ostatak karoserije nije bas u najbolje stanje, puno ogrebotina i udubljenja svuda, ipak je auto star 16 godina.

 

krof.jpg

unnamed.jpg

Edited by MultiTrance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 4 godina i 8 meseci u mom vlasnistvu, Punto je dogurao i do 200.000 km (69.000 kod mene). Medjutim, u zadnjih par dana crvena lampica volana se upalila nekoliko puta, dakle servo i dalje radi normalno kao i uvek ali kad motam pun levi/desni lampica se ponekad upali i ostaje upaljena dok ne ugasim auto. Ovo nije prvi put da se ovo desava, u Decembru prosle godine imao sam isti problem, trajalo je par dana i onda je prestalo ali evo sada se opet desava - mi sa caletom sumnjamo da se ovo desava zbog hladnog i vlaznog vremena ovog perioda godine jer samo tada se upali lampica volana. Sve ostalo je za sada u redu, da ga ne ureknem, jedino sto mene malo zivcira su pojedine plasticne elemente u unutrasnjosti koji tandrce.

combine_images_(3).jpg

IMG_20201210_144433.jpg

20200701_090243.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...