Jump to content
FAS Goran
KlokanJack

LYBRA - Farovi (pomoc)

Recommended Posts

Prije svega pozdrav ekipi nakon dugo vremena.

Dosao je dan kad sam se odlucio uhvatiti u "fajt" sa frendovom Lybrom i njenim farovima. Znaci farovi su toliko pozutili i matirali da ne sluze svrsi.

Pa eto prije nego sto krenem sve rastavljati da mi netko od iskusnije ekipe da savjet na sto paziti, koji su vasi problemi bili i sl.

Sto se tice samog iskustva s rastavljanjem farova mislim da tu nebi trebalo biti problema posto sam kod sebe na golfu do sada izmijenio 3 seta farova i svaki set sam rastavio i obnavljao skroz. No ovo je ipak drugaciji automobil pa me zanima da li vrijedi isti postupak. Kod sebe sam skinuo far, grijao fenom rubove i odvojio staklo od samog fara, nakon toga rastavio kompletan far i primio se posla (ciscenje, farbanje, izmjena kopci, nosaca......).

Ukoliko netko ima kakav link na postupak za lybru bio bih zahvalan, cisto da si olaksam situaciju. Plan je sljedeci, skinut farove, rastaviti ih, temeljito ocistiti i sastaviti nazad (sastavljanje - ljepilo za stakla i primer)...

Eto toliko od mene za sada, svaki "tip i hint" je dobrodosao. Naravno kad se primim posla sve cu popratiti slikama pa ako uhvatim vremena sastavim neki DIY za buduce clanove koji se odluce odraditi isto posto primjecujem na cesti da ih jako puno (gotovo sve) imaju zute mat farove ;)

Lijep pozdrav!

Marko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci pogled na ovaj post. Ako ste entuzijasti, i funkcionalno i estetski najefektnije sto sam vidjao na Lybri:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, svaka ti dala barem 2 puta!

 

Nasao sam sto me zanimalo. U principu je postupak isti kao i kod mene na golfu jedino su "stakla" fara plasticna, ali mislim da to nebi trebao biti problem makar sam do sad radio samo staklene farove. Ovo mi se cak cini kao prednost posto staklo voli puknut ukoliko nema dovoljno opreznosti. (Nek me ispravi netko ako grijesim.

 

Jos jednom hvala na link! Za vikend krecem u "projekt" pa napravim DIY za ostale.

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...