Jump to content
FAS Goran
baneee

Fiat Bravo 2, 1.6 multijet, crvena furija

Recommended Posts

Daklem nakon prodaje punta posle 8godina voznje i besprekornog sluzenja,pocinje intenzivna potraznja za Bravom,pa sledi razocarenje nijedan po oglasima nije ni prineti normalnom autu,pa se gleda svasta nesto drugo u krug ,i na kraju se pojavljuje jedan sa dosta vecom cenom od konkurencije ali i servisnom knjizicom i svim obavljenim servisima,novim gumama.....kad stavih na papir nije bilo razlike kupiti i znatno jeftiniji auto,bilo je i mladjih za ove pare,iako sam i ja hteo mladji ili isto god od punta 2009,ipak se odlucih za ovaj 2008...jednostavno stanje je presudilo

covek vlasnik sve fino opisao ,sta i kako je radjeno,makismalno korektno,a auto u top stanju,presao 163 k u datom momentu

na pocetku nije mi bilo bitno dal je 1.9 ili 1.6mjt,al nakon probe nekoliko komada definitivno 1.6 ide bolje ,lepse prima gas,kad na to dodamo manju cenu registracije i 6 brzina ne vidim razlog dalje potrage te iskljucujem 1.9 kao opciju

-auto poseduje skoro svu opremu

-navigaciju,parking senzore,paljenje maglenki pri skretanju,mf volan

-auto fabricki nema DPF,hm sto je jos bolja opcija(proverio i po eperu sva oprema je ista i ne stoji da poseduje DPF)

 

-na autu je ostalo da se zameni hladnjak(novi je dosao uz auto) koji je procureo te sam odmah po kupovini zamenio isti,antifriz,isprao motor i stavio Motul ulje,kao i tutnuo jedan Motul diesel clean u rezervoar

 

-posle 2000km malo je reci  da sam odusevljen kako auto ide!!!

 

DSC_0036_zpspo2nwmnj.jpgDSC_0038_zpsrpiorfju.jpgDSC_0035_zpsbo1fqubt.jpg

 

Usput se izvinjavam na sturim slikama,jer sam prvenstveno hteo da postavim oglas za par stvari za koje ni sam nisam siguran da bi prodao

-ako je neko mozda zainteresovan rado bi se resio felni 17 stvarno odlicno ocuvane(poneka ogrenotina na runu) (sa novim Riken gumama 225-45 imaju i racun kupljene u julu) i stavio 16ice ili 17 ice(blade)

-uz auto je dosao i MAP senzor usisne grane visak

-zadnji vetrobrani (koje poklanjam kome trebaju,necu ih stavljati)

 

ukoliko je neko zainteresovan za neku fer zamenu (novcanu, robnu) za MAP i Alu felne uvek me moze kontaktirati putem pp-a,nista intenzivno ne prodavam vec samo stoji kao opcija mozda se i predomislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećno s novim autom i puno bezbrižnih kilometara.  :thumbup:

Auto ide dobro i čini ti se da leti zato što si seo u dizela i osetio njegove čari. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalan utisak pri prelazu iz atmosferca u turbo dizela, ko zna koji po redu transfer u traktorski tabor :) .

Je li ovaj Bravo bio u Rakovici, ako jeste zapamtio sam ga jer je odavno na oglasima (bio je i neki video u sklopu oglasa)? Ne znam u kakvom si stanju 1.9 probao (i da li su 8v ili 16v), ako govorimo o ispravnim tesko da moze da bude taj odnos, pogotovo sto je 1.9 i poznat po tome sto reaguje na samo pipanje gasa (iako na papiru 1.6 ima nesto vise Nm). Mana 1.6 je sto je malo manje robustan, ima neke svoje sitne bubice i prilicno problematican M32 setobrzinac. Odlicno za DPF, stavka manje posto ga vecina ljudi izbacuje i softverski gasi. Proveri EGR, vecina nas ga takodje zatvara bez razmisljanja. Kao i rad motorica i klapni digitalne klime, sistem koji je boljka jos od Stila.

Posto pominjes menjazu felni, za moj licni ukus Blade je prelepa (iako cesta) i savrseno lezi na Stilu uz njegove ostre linije. Ali mi nikako ne ide na Bravo koji je sav u oblim linijama. Jos jedna stvar, ET fabricke felne na Bravu je 31 mm, a na Blade 41 mm. Sto znaci da ce ti tocak biti uvuceniji 1 cm (moze se resiti distancerima). Video sam i uzivo kako to stoji i licno ne savetujem. Opet, svaka generacija u C klasi trazi veci tocak, 16'' vec deluje malo na Bravu. Ako zelis fabricku 17'' pogledaj da li ti se svidja Bravo Sport verzija, bilo ih je po oglasima.

Sto se tice stvari koje nudis na prodaju, ova tema je namenjena predstavljanju auta - slobodno otvori besplatne oglase za svaku stavku, islikaj ih (sto je i pravilo foruma), verujem da ces sve i mnogo brze prodati.

Da te masina lepo sluzi, puno bezbednih kilometara ti zelim ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

POceo sam da pisem post..onda je Ivan napisao sve sto sam ja hteo da kazem pa odustao :D

Kubikaza je majka, samo su 1.6 motori po pravilu u pocetku ubrzanja malo prgaviji pa daju utisak da kidaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to je taj iz Rakovice od svih ostalih najbolje ocuvan ubedljivo,svi ti isti koliko vidim su i dalje na oglasima.

Sto se tice oglasa,znam kako funkcionisu ali ja se i premisljam dal jos uopste da se bakcem pa sam usput i spomenuo kad odlucim konacno mogao bi postaviti oglas :)

 

Da se razumemo dizel je sa namerom kupljen ,bas radi njegovih benefita,naravno imao sam prilike probati razne dizele,izmedju ostalog i cale je kupio fiat ideu 1.9 mjt pre 2 meseca.

 

Od svih koje sam probao 1.9 (8v) nijedan nije odavao utisak da ide bolje,a sigurno 1 je bio potpuno ispravan,jednostavno ne ide tako dobro! i realno sta ce mi auto sa 5 brzina u 2017 godini. :) a i brate svi oni 1.9 imaju starti kockasti kljuc (i to sam uzeo kao stavku za novi polovni auto,kljuc mora biti onaj noviji tip :) malo sam picajzla

16 v je naravno druga prica,ali s obzirom na momentalno radjenje usisne grane i jos par stvari jednostavno me nije interesovalo da ga uzmem (iako sam i taj jedan vodio na pregled ) :)

 

od par ljudi koje poznajem i koji imaju 1.6 neki su presli i 400 k, nisam cuo da je iko imao problem sa menjacem!

 

Ono sto me je posebno iznenadilo je da je bord fakat skoro potpuno tacan,od cepa do cepa pokazuje 4.9 L,na bordu pise 4.8 ,recimo da je odnos bio 2/3 magistralni putevi i 1/3 pravi gradsko kreni stani put. Sa tim sam prezadovoljan.

 

EGR ne planiram da gasim dok se ne odlucim hocu li chipovati ili ne,ili dok ne pocne da pravi problem.

 

Na motorice sam obratio paznju pri kupovini(prethodni vlasnik je i to menjao) ,auto je naravno isao i na dijagnostiku kod majstora koji meni odrzava automobile.

 

pardon drugi izbor jeste bio SPORT felna,malo sam pobrkao,Sto se tice felni,najlepse po mom ukusu (crne sa srebrnim) koje sam video su 16 ,slicne sam imao i na Puntu,link ispod,

http://frame.goglasi.com/frame?eid=138925558&q=alu felne 16'' 4x98

 

 

Hvala puno na komentarima,ukoliko me posluzi kao Punto (jes doduse da sam mu bio prvi vlasnik) bicu prezadovoljan

naravno uvek je pozeljno ukoliko imate neku ideju,ili ukoliko se na jos sta treba obratiti paznja slobodno recite/napisite sa zadovoljstvom citam sve nove stvari i ucim

 

 

p.s. zadnje vetrobrane poklanjam kome trebaju,glupo mi da ih bacim.

 

Edited by baneee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom Bravo i da te lepo sluzi!

 

Da ne kvarimo coveku temu, ali nijedan 1.6 koji sam ja probao nije isao ni blizu 1.9/2.0 motora.

 

Pri cimanju 0-80km/h moze da oda utisak da lepse povlaci zbog kracih prenosa i obrtnog, ali cim se izveze na magistralu /  auto put ogromna razlika se primeti sto je i ocekivano.

Takodje, sto manji motor, to je veca turbo rupa.


Na Astri 1.6cdti 136ks koju vrlo cesto vozim moze opusteno da se skrece u 2. brzini pod uglom 90 stepeni pod punim gasom jer dok ne dohvati 2200rpm svejedno je bio gas do pola ili pun.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

 

pretpostavljam da mislis 1.9 mjt 16 v od 150ks,posto 2.0 165 ks sigurno drasticno odskace.

posto po meni 1.9 8v 120ks vs ovaj 1.6 16 v 120 ks,jednostvano od fabrickih podataka do licnog osecaja  mnogo bolje ide 1.6,naravno pricam o fabrickim ne chipovanim verzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ide bolje makar duplo, dok ne naidjes negde na putu na njega, onda ces promenis pesmu.
Kao sto imas na 16v da radis usisnu tako imas i neke stvari na 1.6 za pocetak ce da ti pukne izmenjivac toplote izduvnih gasova a posle i da propisa antifriz na usisnoj grani, pa kad je budes skinuo videces da nema popravke kao na 1.9 16v kad povadis klapne, nego nova....
Svaki motor, svaki auto mora da ima nesto simptomaticno.
Kao sto su ti rekli sa tim motorom stavrno imas osecaj da cupa do druge eventualno treca, ali na magistrali kad budes prvi put ces se smoriti....
Da li me zezas da biras auto po kljucu, porucis kakvo god pozelis kuciste i prepakujes a snagu i agilnost motora ne mozes tako lako da nadohnadis, tj ne mozes nikako.
Znam da na oglasima ima jedan 1.9 120ks sa kozom i grejacima i auto je puska sa pravom kilometrazom, uvek bi pre njega uzeo.
Ali nek te lepo sluzi auto i najvaznije je da tebi odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da je usisna grana stavljena nova ?:-D  odatle i map senzor viska

 

Ključ sam isti pravio i  za punta,smaranje je to i budzenje nikad ne ispadne kako treba! Ok je to varijanta kada nema opcije

 

Na magistrali je vec bio ,iskreno meni tu nista ne fali,na autoputu ide 180 bez ikakvog lufta i bez naprezanja,papucica je imala lufta da se pritisne jos,ali nije bilo prilike da vidim koliko zaista moze da se potera

 

Opet govorim svoje lično mišljenje,za 10 000 manju registraciju ,jači obrtni momenat,opet bi izabrao ovaj,da sam hteo,zaista nešto oštrije onda bi pojurio 2.0 165 ks

 

Opet naravno nikad se ne zna sta na kom moze stradati,ali opet kao sto vec rekoh ima ljudi koji su presli i 400k bez ikavog sem redovnog odrzavanja ,sve zavisi sta se potrefi i kako se vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video to za granu.
Sto se tice kljuca ne mora da se budzi kupi se original i nareze se, transponder se prebaci, sve isto kao kad bi kupio novo kuciste isto kao tvoje...sve moze.
Pa kazem najvaznije je da tebi odgovara, ali i kazem da ono sto si napisao nema veze sa realnoscu, da je tako da li bi ostali placali vecu registraciju samo da bi se reklo da je 1.9 ili 2.0.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nase uslove voznje, turbo 120 KS je postalo puna kapa - pre svega losi i neodrzavani putevi i ulice puni rupa, zasede u vidu radara, kamera, presretaca, nerazumni nameti, skupo gorivo... I to kazem kao neko ko preferira vece zapremine i voli da ima rezervu snage pod desnom nogom. Pre svega za bezbednu voznju i uzivanje, a ne neko divljanje po putu...

Niko ne kaze da je 1.6 slab ili nedovoljan, vec da nije bas na mestu prvobitno poredjenje sa motorima prethodne Fiatove Common Rail generacije vecih kubikaza, masa nas je imala prilike da detaljno uporedi sve ovo sto se kod nas vozi.

1 hour ago, baneee said:

EGR ne planiram da gasim dok se ne odlucim hocu li chipovati ili ne,ili dok ne pocne da pravi problem

Ako planiras cipovanje, najpametnije je odraditi o istom trosku. Ako ne, praksa je uglavnom zatvoriti djubre i ne dozvoliti mu da dalje bespotrebno prlja usis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude zabune poredim kao sto vec naglasih sa 1.9 8v 120 ks i tu ne vidim prednost

1.9 16 v i 150 ks kao ni 2.0 165 ks definitivno nisu za poređenje!!!

 

 

Da,bas tako Ivane najbolje bi bilo odraditi o istom trošku,uskoro cu i to odluciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze Ivan gore za nase uslove 120ks je puna kapa. Ko se vozi po Bg zna na sta mislim, na svakom pravcu je radar, kamera itd. Gorivo skupo, registracija..

Ovaj 1.6 ce zavrsiti posao i po gradu i na ap. Licno sam pola grad pola ap svakog meseca i znam da se auto do 160km/h drzi odlicno, ne izgleda kao da mu fali snage. Govorim o 160 zato sto je to kranja granica za placanje samo kazne ako te uslikaju zaustave itd, preko toga ode dozvola. Jedina mana je potrosnja koja bi svakako trebala manja malo biti po gradu, doduse to zavisi od vozaca i M32 menjac sa kojim ja nisam imao nikakvih problema za sada ( nadam se da necu), ali koji zna da bude jako problematican.

Naravno da je 1.9 150, i 2.0 sa 165 konja jaci auto od ovog 1.6. 

Na kraju krajeva svi prolaze pored sajma 60km/h :) 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj od 150 i 165 sam naveo zbog potencijalnih problema, a za snagu sam pricao o 1.9 120, da li vi tvrdite da je auto iste snage manje kubikaze za 300ccm brzi i jaci? Da li se vi zajebavate ili ste ozbiljni?
Manite price kazne, radari, bla bla, onda bi svi vozili 1.2 8v ili 1.3 mjet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to 300 ccm, nego samo 25% vise :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da uzmete u obzir da specifikacija jako malo govori o onome sto dolazi do izrazaja u svakodnevnoj voznji.

Po tehnickoj specifikaciji moj Stilo je isao 10.7s do 100, a Astra 13.x s  sto izlazi mala razlika. Max brzina Astre 182km/h, a Stila 190.

 

U svakodnevnoj voznji nebo i zemlja.

 

Pricao sam i ja da 1.6mjet ide bolje kada sam uzimao u obzir subjektivni osecaj samo.

Ali onda probam Giuliettu 1.6mjet i pun gas sa 80km/h i 4. brzine i ispada ogromna razlika u odnosu na jtd.

 

Daleko od toga da ne moze da se vozi ispod 2.0 i da sada neko od nas svakodnevno jurca 180+ pa da mu treba brzi auto, ali nije realno reci da je bilo koji 1.6 motor u rangu 1.9/2.0 slicne konstrukcije (da na poredimo atmo/turbo i jednu i vise turbina) posto je to prilicno fizicki nemoguce.

 

Ja sam svesno kupio 2.0 pored 1.6 kako bih manje maltretirao auto i smatram to odlicnim potezom posto za smesnu razliku u registraciji i potrosnji imam motor koji ce preci ko zna koliko vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego usled manje vise dosadnog dana na poslu :) odlucih da pogledam malo po netu koji su problemi sa tim M32 menjacem i nigde pa ni na fiat eperu ne stoji da ovaj 1.6mjt  2008 ima taj vec C530 menjac !

 

A koliko sam ukacio glavni problem na M32 su lezajevi i to nakon 2010 godine.

 

Zna li neko tacno o cemu se radi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa autom za sad imam jedan jedini problemčić sa klimom(odnosno samo grejanjem)

Naime nekad hoće, nekad neće da prebaci grejanje na obe strane, od dana do dana, ili greje na obe strane ili samo vozačeva ili samo suvozačeva strana, a nekad radi normalno

Klima uvek radi normalno i motorić je bio menjan kod prethodnog vlasnika

 

Jel se neko susretao saš ovakvim problemom, i jel možda imaju 2motorića?

 

 

potpuno zaboravih da ima klip koji je prethodni vlasnik napravio

 

 

Edited by baneee

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, baneee said:

Jel se neko susretao saš ovakvim problemom

Poznati problemi sa digitalnom klimom koji se vuku jos od Stila, imas ovde do detalja:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto. Cale ga vozi vec 5 godina 1.9 150 ks sport i prezadovoljan je. Ja sam ipak ljubitelj benzina ali ipak treba gledati na potrosnju :)

Da te dugo sluzi:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...