Jump to content
FAS Goran
baneee

Fiat Bravo 2, 1.6 multijet, crvena furija

Recommended Posts

To je jedini i letnji set sada :D samo su felne promenjene

 

Za zimski se nema "vremena sada" sad, te sam to i precrtao ove god, al za njega cu uzeti 16ice neke dogodine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljena i aftemarket navigacija,cini mi se odlicna za sad

minusi 

-nema opcije da se iskljuci da automatski trazi kameru kada se ubaci u rikverc pa pokrece tu aplikaciju a ostale gasi,ali rootovacemo pa i izmeniti ceo sw ako se ne pronadje resenje :lol:

 

DSC_0051_zpsr9hswij0.jpg

 

Ali prilikom ugradnje primetio sam da se na konektoru br 7sa slike moja zabica ne gadja sa zabicom na konektoru,pretpostavljam da su to dodatne komande koje ima fabricki model sa navigacijom (slusalica i mreza koje mi se cini ne rade,cim ih aplikacija za prepoznavanje komandi ne registruje) pa bi molio ako neko zna zasigurno da mi to i potvrdi

 

DSC_0050_zpsq2ckjjmv.jpgnavt1_zpsi6s12kgx.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, koja je to navigacija?

Jel android ili WinCe? Mene nervira aplikacija za radio na mojoj jer nema RDS, vec samo stoje frekvencije stanice. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android,nisam hteo nista drugo,jer zaista su najvece mogucnosti,iskreno najbolje potrosen novac do sada

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/8/2018 at 9:45 AM, baneee said:

Ali prilikom ugradnje primetio sam da se na konektoru br 7sa slike moja zabica ne gadja sa zabicom na konektoru,pretpostavljam da su to dodatne komande koje ima fabricki model sa navigacijom (slusalica i mreza koje mi se cini ne rade,cim ih aplikacija za prepoznavanje komandi ne registruje) pa bi molio ako neko zna zasigurno da mi to i potvrdi

Ukoliko je u pitanju bio fabricki ConnectNav+ uredjaj, zauzet pin u Mini ISO konektoru je C6, koji je switch on/off signal za vufer.

Sto se tice mikrofona, kaci se (uz jos par stvari) na beli konektor 18-pinac, sa sigurnosnim preklopnikom. Na toj zadnjoj slici navigacije, konektor oznacen sa 4.

Mikrofon ima naravno 2 linije, a ako me secanje ne vara kada sam ugradjivao kod sebe, na krajnjim je pinovima 9 i 18 (prvi konektor odozgo na mojoj slici, ispod su GT5 konektori za GSM i GPS):

 

180420141592.thumb.jpg.3dd9099b709083c204618f8159a3b726.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane,

Ta tri konektora koje si slikao su kod mene sada neiskorisceni ,uredjaj ima svoju gps antenu,kao i svoj mikrofon i nije predvidjeno da se uopste stavljaju

Jeste bio je fabricki Connect nav+

 

Sve generalno radi ok ,uredjaj se povezuje na wifi ,automatski sa telefonom preko bt,prica se na zvucnike .....

Jedino sto ne prepoznaje dve komande sa volana od 8 ukupno,slusalica i ova kao za mrezu .

Pa sam mislio da ukoliko je mozda na tom konektoru ustvari ta zabica bila za komande da i to iskoristim,ali ukoliko nije zaista nije neka steta :)

obelezio sam komande koje ne rade i ne mogu se povezati sa uredjajem

 

100_3920_zpsyd6k3yd5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, znam kako oba uredjaja rade, nego sam ti samo napisao sta fabricki ide u te konektore na CN+ (posto si pitao za C6).

Sva komunikacija preko volana ide preko Canbus magistrala (CAN A i CAN B), a za njih su na radiju zaduzeni pinovi 1 i 3 u A konektoru (ISO konektor) koji si vec povezao. Sto znaci da sve sto je podrzano "odlazi" sa volana.

Pretpostavljam ako si imao stari CN+, sa svojom SIM karticom (slican kao kod mene u Stilu), tako da verovatno nemas Blue&Me?

Levo su glasovne komande, a desno Main/Tel meni Blue&Me.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda navigacija, samo sta ti je sa ovom plastikom sa donje strane? Ne moze da legne, ili?

 

To sto ti ne radi, sto ti kazes "mreza", to su glasovne komande, a ova slusalica je za pozive, njom se ulazi u meni, kad povezes telefon, pa prebacis imenik (mislim na fabricko stanje).

 

Ne moze covek ni da proceni nesto vise dok ne vidi uzivo, odziv i to.

Nisam ja ne znam kako zahtevan sto se kvaliteta zvuka tice, samo ono da ne krci bas.

 

Koliko je novca bilo ovo zadovoljstvo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika je stradala nesrecnim putem jer sam hteo da imam bolji pristup,a nije bilo potrebe za tim,slomio sam zabice pa nabavio drugu.

 

Navi izgleda kao fabricka sto se tice uklapanja u enterijer,a za zvuk se meni cini da je neko prosuo bas buvu,koje crno krcanje,pa zvuk je odlican ,kao sto sam rekao mozda nije u nivou fabricke varijante ali mozda ,a to bi mozda mogao da provali samo neko ko zestoko ima istancan sluh ! ukoliko uopste ima razlike

 

Ove dve komande verovatno i ne mogu da rade jer su ove navi pravljene tipski za one koji nisu imali fabricku nav vec obican radio pa i nije predvidjeno izgleda,meni i nisu potrebne bitno je da ostalih 6 automatski radi.

 

naravno treba izabrati sto bolju android masinu,ja sam nasao na KP lik je sa Vidikovca,uredjaj je kod njega bio najjefitniji 300 e kod ostalih je 330-350,gledao sam samo da ima min 2GB RAM sto ova i ima,radi sasvim dovoljno brzo kao telefon srednje klase.ali s obzirom da i nije opterecen uredjaj sa raznim glupostima sem osnovnih za sad nema bagova u radu.

 

Jedino pri ugradnji malo su srafovi na kucistu zapinjali za fabricku konstrukciju,i skinuo sam plastike sa strane koje bi trebalo da se uklope ali nije islo ,a i nema potrebe da stoje,mozda je kada ima fabricki radio malo drugacije.

 

ali opet da ponovim najbolje bacen novac :)

 

DSC_0036_zps6onedien.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi stvarno :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz moju fabricku nav sam dobio i mape 2017 na cdu cini mi se,al sam prodao zajedno sa uredjajem  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baneee Na zlo me navodis! :D

 

Ajde ako uklopimo da se vidimo na nekom okupljanju, ili ovako, da popijemo pice, bas bih voleo da vidim i uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi,ako si u bgu javi se slobodno kad god se mozemo videti,na okupljanjima nisam nikad bio,al sto da ne rado bi i to posetio

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/23/2018 at 12:56 PM, Smireni said:

Ajde ako uklopimo da se vidimo na nekom okupljanju

 

Jesi li ti to ozbiljan :stuart: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo. :D

Trebalo bi da sad bude nekog vremena. Sredinom juna bi trebalo da imam vremena da disem.

 

@Ivan Ja tebi makar nisam pored kuce pros'o da se ne javim!! Ivane. :D

42 minutes ago, baneee said:

ako si u bgu javi se slobodno kad god se mozemo videti

Ja sam ponedeljkom i sredom po NBG-u, to svaki, obavezno. Evo sad cu morati i prekosutra da dolazim, na moju veliku radost.

Ali to je u radno vreme, rano ujutro, tako da nije zgodno nikom. :D

 

U kom si ti kraju?

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko, ja :lol: ?

8 minutes ago, Smireni said:

Ja tebi makar nisam pored kuce pros'o da se ne javim!! Ivane. :D

Bar sam priznao :rolleyes: .

Kada bude taj epski dolazak gospodina @Smireni, javljajte obavezno :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

do sada predjeno 11k i generalno sam zadovoljan

 

u konsultaciji sa kolegom Markom zamenjena gumica uljne pumpe preventivno sada uz mali servis,par puta zimus na jacem minusu palio lampicu low oil pressure

 

od pre dve nedelje upalio lampicu za Air bagove i još je nije ugasio pokusano na dijagnostici da se obrise ali misija neuspela,ukoliko neko zna resenje problema (ili vise njih) slobodno moze da javi ,ali ne verujem da su u pitanju dzekovi ispod sedista

uz lampicu su prestali da piste i pojasevi kao upozorenje da putnici nisu vezani,ne znam je li to povezano

 

u krajnjem slucaju planiram da odem do Fiat Gorana na detaljnu dijagnostiku nakon odmora

 

 

Edited by baneee

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baneee

 

Možda da probaš da isključiš ključem suvozački jastuk, pa ako nestane greška - do njega je. :) 

Ako je po Stilu suditi, najveće šanse su za suvozački jastuk, pa onda priključci u gepeku (kod Stila sa 5 vrata se pomeri onaj kao tapacir u gepeku bočno i vide se tada narandžasti džekovi...ne znam ni sam koliko puta sam iskopčao i ukopčao, i greška nestane...i bude tako 10-20 dana, pa opet). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala na sugestiji, gledah ali nema kao i na puntu opcija da se iskljuci suvozacev jastuk sa kljucem, ima na bord racunaru, ali nije urodilo plodom. 

 

Reci mi molim te otprilike gde se nalaze dzekovi levi ili desni tapacirung, posto vidim da ima poprilicno posla oko skidanja istog. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...