Jump to content
FAS Goran
rale45

Fiat Punto mk.2a 1.2 16v - rad/zvuk motora u leru

Recommended Posts

Evo da se javim, problem je rešen, naravno bila je glupost.

 

U pitanju je bio neki konektor u kome se izgubio kontakt. Ne sećam se da li je konektor na kompjuteru ili negde drugo.

Majstor samo što nije bio skinuo glavu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci. Ovako imam problem sa radom u leru, motor kada je hladan radi preko 1000 obrtaja, negdje oko 1200 obrtaja, a dok se zagrije u leru oko 700-800 obrtaja, imal neko neko rjesenje ili prijedlog. Prije par dana su promjenute svećice, kablovi, klapna gasa. I nakon toga pocelo mi desavati. Uglavnom obrtaji ne variraju, samo dok je hladan motor radi na 1200 dok se zagrije odma radi na negdje 700 obrtaja.

 

Inače Fiat Punto mk2 1.2 16v

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Edo01

 

Pa valjda treba tako ako sam te lepo razumeo. Prvo paljenje ujutru da podigne obrtaje na tih 1200rpm i cim se zageeje da spusti na nekih 800rpm. Ako se posle normalno ponasa sve je ok, ako variraju obrtaji proveri klapnu i odradi kalibraciju. Ako secka, trokira ili se davi onda ima neki drugi problem.

 



 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2020 at 12:31 PM, MS PK said:

@Edo01

 

Pa valjda treba tako ako sam te lepo razumeo. Prvo paljenje ujutru da podigne obrtaje na tih 1200rpm i cim se zageeje da spusti na nekih 800rpm. Ako se posle normalno ponasa sve je ok, ako variraju obrtaji proveri klapnu i odradi kalibraciju. Ako secka, trokira ili se davi onda ima neki drugi problem.

 



 

Valjda treba da je uvijek na nekih 900-1000 obrataj, kad se zagrije u leru je 700 obrataj i osjeca se neko treskanje, a dok je hladan bas radi 1200 kad ga ujutro upalim ili kad je hladan motor.

PS. obratji su prije varira ali je rjeseno mjenanjem svecica, kablova, isto klapna gasa urađena, ide sve normalno samo je jos u leru gore objasnjeno je problem.

Edited by Edo01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Edo01 nije to nikakav problem, kao što rekoše kolege iznad to je normalno. Imam Punta sa istim motorom skoro 8 godina i od prvog dana tako radi što je i normalno kad je motor hladan, čim se ugreje sam spusti na 800-850 i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste evo potpisujem ono sto je napisao drug Axic...ja imam punta i tako se ponasa...kad je bio problem sa diznama i klapnom gasa onda se tresao kao jarac ujutru , desavalo se da se i ugasi i gusi al to je reseno...sad evo jutros upalio u 6 ujutru ode kazaljka na 1100 i posle 2 min se spusti na 900 i radi mirno ko bubica..

 

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...