Jump to content
FAS Goran
Miki.Zvrk

Grande punto 1.9 90ks 5v 2009

Recommended Posts

Pozdrav svima

Neki su videli neki nisu iz nekih tema kupio sam gp 2009 1.3 90ks 5 vrata

112800 km i tako to

 

Mene zanima mnoooogooo stvari :-D

 Kao na primer da li neko ima na prodaju kljuc samo (sa elektronikom) 

Informacija gde ima da se kupi velika bleda,video sam na ebay ali mnogo ruzno izgleda ventikacija a video sam i na yt ima ista takva sa klasocnom ventilacojom :-D

 

Eto od toga cemo poceti pa cemo videti gde ce se tema sve razviti.

Uskoro cu okaciti slike da vidite ( opet kazem ko nije ) :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Miki.Zvrk said:

Informacija gde ima da se kupi velika bleda,video sam na ebay ali mnogo ruzno izgleda ventikacija a video sam i na yt ima ista takva sa klasocnom ventilacojom :-D

 

Sta si hteo da kazes??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko bi hteo da ubacis navigaciju pristojne dijagonale, onda je ovo jedno od boljih resenja, po mom skromnom misljenju. Iz prostog razloga sto ipak ostaju u upotrebi kakvi-takvi otvori za ventilaciju, posto postoje varijante gde se otvori skroz ukidaju sto je, po meni, sumanuto jer je hladjenje/ grejanje kabine jednako bitno kao i bilo koji drugi deo automobila, poput kocnica npr....Mada nisam siguran koliko su ovako mali otvori funkcionalni, ali su ih bar ostavili...

Mislim da je za gp-a mnogo elegantnije resenje kineska navigacija koja odgovara velicini fabrickog radija, gde je dijagonala ekrana oko 5,5/6 inch-a. Jeste da to nije kao kod konkurencije ali ipak moze da posluzi kao ekran kamere za rikverc...za gledanje filmova ili tv-a je ipak suvise nisko postavljena pa moze predstavljati distrakciju tokom voznje, zato se sada svi trude da imaju "tablet" navigacije na vrhu konzole. Jedna od najvecih zamerki ovog modela je upravo odsustvo fabrickog resenja navi sistema, uz izostanak xenonskih farova...

Inace, nisam ovo vidjao kod nas da ima da se kupi, tako da jedino probas preko ebay-a ili ali-ja da porucis...

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali ovome sve lepo stoji ugao pomeranja nagiba  kad ti ne treba skineš i super tablet 7 incha i još jeftino.Radio slušaš normalno ili preko fleša nasnimiš muziku koliko hoćeš Ja lično zadovoljan.CD nikad ni ne slušam

Nosač za tablet1.jpg

Tabletić1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufti gledaonsam dosta al nisam naisao nigde da je neko zatvarao ventilaciju :-D cim sednem za komp kacim klip ovakve blende samo lepsa :-D

 

@Srkii vrsi funkciju svakako, ja sam gledao vise estetiku 

Ali posto mi je izgleda neizvodljivo da nababiv bolji i lepsu blendu onda cu verovatno odraditi sa nekim drzacem i svojim telefonom il tabletom :-D

A muziku nem pojma dal mogu preko usb a il samo preko aux a il bluetooth a :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Èvo kako bi trebalo da izgleda navigacija u gp-u...

 

Dugmad za otvaranje gepeka i panic taster idu u ovom slucaju pored plafonjere tj. kace se u nebo...

2 hours ago, Miki.Zvrk said:

gledaonsam dosta al nisam naisao nigde da je neko zatvarao ventilaciju :-D

 

Verujem da nisi, ja jesam, vise nego jedanput...

Ovo je najelegantnije resenje...

 

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je stvarno super a košta min. od 200 eur pa više u zavisnosti od modela.Mislim da sam negde video na oglasima  da prodaju ovo ali nije bilo za punta,možda sada ima ,ne znam.

Edited by Srkii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam par dana stop lampe na kp sa gp evo da kupim i nikako,ainoc me pozove drugar njegov srug kupio i pita me da ih ispoliram sudjeno da budu kod mene

95% ostecenja je popravljeni :-D

Slike stavljam kasnije ako nekoga zanima :-D

 

A inace mi je danas stigso auto :-D sve full iskoro se radi mali servis

Zanima me ventilator kabine da li je pristupacan ili ne? Posto mi krci malo kao da negde zapinje :-) pa dal mogu sam da radim il mora neki majstor

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš sve sam sa malo gimnastike kao i na svakom autu ukoliko nemaš dizalicu ili ne vadiš sedalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu ljudiii... pa lakvi su ovo srafovi?! 

Nisam mogao da vadim sediste iskreno nisam ni video kako moze da se skine zurio sam

Ali oni srafovi za ventilator kabine znaci auu. Gedora 5 mala a 6 prevelika? Nabavio komplet pa cemo da vidimo sta ce biti sutra kad se vratim sa faxa

 

Prepakovao sam kljuc :-D sad je fensi kao nov :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, 1.3 je 

Ja sam pormutovao ili je auto correct sam promenio :-P

Sredjen kljuc ave radi perfentno, tj mac se ne vrato skroz ali to je verovatno jer je se na macu ona rupa malo razlokala, prosirila.

Ali kad narezem nov mac bice tip top.

 

Jel kupovao mozda neko kljuc od kineza sa elektronikom prejo aliexpressa ili ebay ....?

IMG_20171018_201516.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da cenimo vece motore na forumu, ali ne bas toliko da radi forum auto correct :D

 

12 minutes ago, Milutin-NS said:

Ima ga i bravo, ali mnogo retko. Neka verzija za zemlje Benelux-a

 

Nisam znao za to.

Stavise i 1.6mjet 90ks je ozbiljan raritet, a za  1.9 90ks u GPu prvi put cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS iskreno ne znam kako to ide kod njih

Do sada su u porodici bili samo nemci i o njima dosta i znam a ovo cu valjda sad istraziti :-D

@Markobgd provericu, ali piiip ga u izbor srafa

 

 

@igor0511 kazem ti dosta vremena na vw forumu pa zapamtio :-D

A i mnogo automobila prodje kroz telefon tokom dana pa sam i ja verovatno permutovao :-D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam hteo da te pitam za prepakivanje kljuca (sta si radio i gde si uzeo) posto je moj u losem stanju, i telo kljuca (dugmici), a i mac se klima.

Ali vidim da se i ti zezas sa tim.

Vidjao sam po fejsu da se prodaju kucista, ali ta ne dihtuju kao originalna, a to nekad znaci.

(pre jedno mesec dana mi je radnik na pumpi zalio kljuc dizelom, onako ljuCki :D )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da krenemo odakle sam uzeo  jer je bilo igrarije :-D

Kod Davida u mirijevu 1400 din,nasao sam ga na kp mogu da okacim br ako treba :-)

 

E sad oko pakovanja, ne znam kako tvoj kljuc izgleda i da li si nekada otvarao al kljuc se sastoji iz 5 delova

Gornji poklopac,donji, kuciste iz dva dela :-D guma i tako to... ja sam ostavio staro kućište ali sam prepakovao elektroniku mac i gumu :-D te je ispalo ovako kako ne ispalo. Tako da malo igrariji i eto ispade  polu dobar kljuc ( mac se ne vraca 100% na mesto gde treba al to je jer je mac malo pohaban unutra a ja nisan narezivao jer sam bas hteo da imam original mac :-D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovan vozi se 

Kao puslica je :-D

Sutra na servis ide da se vidi sta i kako i odradi mali

Super ide sve savrseno radi

 

Ako neko planira da kupi neka se javi, svakako cu ga prodavati krajem godine :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...