Jump to content
FAS Goran
bolens

Gde sakriti ključ od kola, van kola, ali tu negde?

Recommended Posts

Pitanje je možda čudno, leto je prošlo ali verujem da se svakome desilo da se pita gde (o)staviti ključ od kola kad ide na plažu,  onako minimalsitički samo u gaćama  (a možda čak i bez njih), da se kupa?

Nama je to bio problem ove godine u Grčkoj pa sam ključ obično vešto sakrivao ili ispod točka ili u unutrašnjoj strani felne zadnjeg točka. Sad vidim da na netu postoje i neke magnetne kutijice za tu svrhu: https://www.amazon.com/Hide-Under-Magnet-Large-Black/dp/B003P4IH9O

 

Ali uvek neko na forumu ima i svoje rešenje, pa bih voleo da čujem iskustva i predloge! :blink:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto bi sakrivao kljuc ? veca je verovatnoca da onaj ko pokusava da obija auto zuji negde na parkingu  i posmatra te kako ronjas ispod auta trazeci gde da mu ostavis kljuc ,nego da neko i da nadje ili ti ukrade torbu na plazi  u kojoj se nalazio kljuc  ,ne zna gde je auto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ostavljam na plaži, i nikada nisam bio pokraden. Ostavljam na plaži pare, ključeve, dokumenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzabe da krijem kljuc kad moram da nosim i pare i telefon i ostalo. Ostavljam zenu da cuva, sta cu drugo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, probao sam sam i te male vodonepropusne kontejre koje okačiš oko vrata. Ali nije to to, em se klate dok plivaš, em ipak nekako može da uđe voda  i ovlaži ključ koji ima bateriju.

 

Ovaj surflogic katanac nije loš, pogotovu ako se sakrije negde da se ne vidi kako visi:

https://www.surfdome.us/surf_logic_locks_-_surf_logic_key_security_lock_-_black-228451?istCompanyId=0f4b2de6-b73d-47d5-8bc8-13d348649c68&istItemId=lilwrlaqa&istBid=tztx&gclid=CjwKEAjw5pKtBRCqpfPK5qXatWYSJABi5kTxhCcOObt6gLxzZ7sUNprv8vhASIa6htW03Mpv6alCchoCjWbw_wcB

 

I surferska je to noćna mora:

http://www.theinertia.com/surf/surfhacks-5-ways-to-properly-hide-your-keys-to-avoid-a-surfers-worst-nightmare/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam išao ove godine na more, a nekad sam sakrivao u pesku ispod peškira. Mada svejedno gledamo da neko uvek bude tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte se ne opterećujem time. Stvari su mi u rancu na plaži, gledam da mi bude na vidnom mestu uvek i to je to. 

 

Idem logikom : Ko još krade iščukanog Fiata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja mislio za maminog Fiću, pa su ga ukrali. :(

Doduše to nije bilo na moru nego u Zemunu. Rastavi se, pa se krčme delovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupite peskir sa vodonepropusnim dzepom usivenim u peskir na cosku i resen problem, bili su u metrou po ceni od 1500 kinti
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo

On 10/9/2017 at 5:54 PM, Bingodalton said:

Daljinski sa kljucem ostavis u kolima, a uradis kod kljucara samo mac kljuca i vezes ga za kupace gace ili ako si nudista na lancic oko vrata i pravac u vodu! :)

Ovo je po meni najbolji predlog do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili odes na Siciliju i "like a boss" ostavis kljuceve na stolu pored lezaljke posto kod njih niko ne sme da krade :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/9/2017 at 5:54 PM, Bingodalton said:

Daljinski sa kljucem ostavis u kolima, a uradis kod kljucara samo mac kljuca i vezes ga za kupace gace ili ako si nudista na lancic oko vrata i pravac u vodu! :)

Al ti u ovom slučaju onda ne radi alarm jer se on pali samo na daljinac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ranac sa dokumentima i parama, pazis stvari, gledas i to je to. Sve ostalo je rizik.
Ono ako ce da ukrade neko on ce ukrasti makar sef nosio sa sobom :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz tog razloga je dobro imati i onu najprostiju zastitu (izmesteno dugme za prekid struje) jer ako ti amater krade tako sto ce kljuc da ti mazne, tu ce da padne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na benzinskim svim može da se namesti dugme za prekid samo pumpe, a verujem i na dosta dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...