Jump to content
FAS Goran
Biga

Fiat Bravo 1.4 T-jet 16v 150ks

Recommended Posts

Ivane, odradio sam postupak kako si napisao, nista ni USB ni CD player i dalje ne rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 5 sati si ocistio CD i uradio update Blue&Me :) ?

Ili si samo probao da resetujes Blue&Me skidanjem klema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo kleme samo. Ne znam kako da ga updateujem ako ni jedna USB fleska ne radi, ne svijetli kao da nema napona u USB port-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, popravih player, mehanizam je preskocio jer je neko nasilno gurao cd unutra pa sam ga otvorio i preslozio, a sto se tice USB-a i zasto ne radi, razlog je to sto je izvadjen USB modul pa nije povezan jer ne moze ni da puni telefon, znaci nema struje, ima da se kupi na aliexpress oko 60-70 eur kosta Yatour-ov.

 

A sto se tice samog auta, sem sto su djelovi veoma jeftini bar kada ga uporedjujem sa VW-om, ono sto me najvise impresioniralo jeste razlika u snazi auta sa istrosenim i novim NGK svjecicama, cini mi se 50HP snage. Potrosnja gradska mi je 9L, van grada 6,5-7L. Slikam ga danas pa cu postaviti fotke.

 

U CG sam trazio kedere za panoramu(krov) jer su malo osteceni od sunca, nigdje ih nema. Ne pustaju vodu samo sto ja volim da je sve perfektno pa bih odmah sada da ih promijenim. Znate li Fiatovci koliko kostaju u Srbiji i ima li ih uopste? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја користим микро линк, на фабричкој музици фиат крома 2009. Ради одлично, чита усб и микро сд. Прихвата команде са волана. Одлична ствар.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic, meni trebaju kederi(guma koja ide uz panoramu), ovi rade staklo i elektro motorice za panoramu. Hvala svakako na linku valjace.

 

@djomla @Dukabre Nisam znao da postoji ovo, mada domaci je proizvod zato ga nidje nema po netu da se reklamira. Treba mi iskljucivo zbog komandi na volanu (USB flash) da bih update-ovao Blue&Me :D

Edited by Biga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše da imaju i kedere. A možda i na otpadima da pogledaš, Inđija/Šabac.
 

Servis i popravka

ERA-GLASS servis pored ugradnje novih vrši i popravku svih vrsta fabričkih i siberdaha za naknadnu ugradnju. Nudimo veliki izbor rezervnih delova (sajli, kedera, klizača). Usled nedostatka nekih delova za određeni model siberdaha nudimo vam brzu nabavku istih.

Isto tako otklanjamo svaku vrstu curenja vode na vašem siberdahu. Kao i svaki sklop na automobilu siberdah treba održavati i servisirati.

Naša preporuka je da barem dva puta godišnje treba izvršiti servis, pre i posle zime. Servis podrazumeva detaljno čišćenje i podmazivanje mehaničkih sklopova, čišćenjem i mazanjem dihtunga i guma glicerinom, pročišćavanjem kanala za odvod vode.

Sve to možete brzo i profesionalno dobiti u našem servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HVALA!

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Biga said:

Nisam znao da postoji ovo, mada domaci je proizvod zato ga nidje nema po netu da se reklamira. Treba mi iskljucivo zbog komandi na volanu (USB flash) da bih update-ovao Blue&Me

Pod jedan, imas Nenada na netu: http://www.microlink.rs/index_sr.php , a ima i svoju temu na forumu u Clanskim pogodnostima.

Pod dva, uredjaj moze da cita USB, SD, AUX, opciono dodatni Bluetooth modul za povezivanje sa telefonom, emulira fabricki CD sarzer pa ostaje mogucnost komandi sa volana...

Ali tu je i tvoj "problem" za ono sta nameravas da uradis - uredjaj se kaci na Mini ISO konektor na koji je povezan i fabricki sarzer (u stvari je digitalni emulator obicnog, mehanickog sarzera), tako da sam prilicno ubedjen da sa njim neces moci da uradis ono sto hoces, tj. update Blue&Me modula. Fabricki USB (dole kod upaljaca) je povezan na taj sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nema fabrickog sarzera u autu, skinut je, a elektricar mi kaze da zbog toga nema struje i da zato ne radi USB koji se nalazi pored upaljaca?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to ne bi trebalo da ima veze. Sarzer se vezuje na Mini ISO port pozadi na radiju, isto kao i ovi digitalni emulatori (XCarLink, Yatour, MicroLink,...).

Ispade po tome da svako ko izvadi sarzer ili ga nema ostaje bez Blue&Me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Pa sta mi predlazes da bih sredio Blue&Me koji trenutno ne radi? I na sta je spojen fabricki USB koji se nalazi pored mjenjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A radi li ti ista od Blue&Me komponenti, mozes li npr. da povezes telefon preko BT? Mozemo da pokusamo da nadjemo semu sistema u eLearn za Nuova Bravo (ako postoji), imam eLearn na svom kompu, a imas i ovde na forumu u "Uradi sam" podforumu. Preporucujem ti da ga skines i nevezano za ovo, odlicna stvar, gomilu stvari na svom autu sam i naucio i uradio sam pomocu toga:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Biga said:

Pa sta mi predlazes da bih sredio Blue&Me koji trenutno ne radi? I na sta je spojen fabricki USB koji se nalazi pored mjenjaca?

Blue&Me je takodje jedan od uredjaja na CAN mrezi, trebalo bi da moze da se prekontrolise dijagnostikom.

E sad, malo sam kopao, posto i mene zanima i retko ko zna detaljnije oko Blue&Me... Posto si pitao za fabricki USB i za sta se vezuje - on ima 5 linija i spojen je za Blue&Me centralu. Pinout USB konektora, vidis linije 2-6, kao i na koje odredisne pinove centrale idu:

bm1.thumb.jpg.f4b8f1250e981a7cd13fb5391a13f053.jpg

 

Pinout konektora na centrali, vide se ulazne linije USB konektora, kao i da je vezana na radio i BodyComp. Na taj nacin se moze ispitati veza izmedju centrale i USB slota:

b2.thumb.jpg.3c279c0777509f3db6ba4e2cd8273f68.jpg

 

Centrala se nalazi u delu table ispred suvozaca:

bm3.thumb.jpg.26a841b751b905af1c1b4f0f1c94f8f5.jpg

 

Ono sto je interesantno, moguce je da sama centrala ima dodatni USB prikljucak (pomocni, po ovome sto sam ja video), gde bi mozda direktno mogao da zabodes USB i vidis ima li kakvog rezultata. Taj konektor se vidi na drugoj slici:

bm4.thumb.jpg.ebe33812520cc9b4105c59970b736aba.jpgbm5.thumb.jpg.d50ee0d29288b85e596c954ed393392b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Biga Ja bih prvo proverio je l' Blue&me na mestu, i razdzekao ga. Meni je to prvi put pomoglo.

 

Jedinica se nalazi u kaseti ispred suvozaca, kad otvoris na gornjoj strani. Drze je dva torx srafa.

 

Ako si vec probao kleme sa akumulatora, i nije uspelo, probaj da skines dzek direkt iz Blue&me, i sacekas par minuta.

Pa udzekas opet, i vidis, je l' zivnuo. Ako nije, onda je pokojni, i nema ti druge nego da trazis polovan koji je ~80e.

Nema updatea koji tu pomaze, a niko nece sa tim da se zeza, da popravlja. (Ako u Sapcu nema, onda nema :D )

 

Prilicno sam siguran da nema ulaz za USB na jedinici Blue&me, a bukvalno sam juce izbacio iz gepeka stari pokvareni (vozao sam ga jedno 3-4 meseca, mrzelo me da izbacim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

Moras da se ustosis u duh FLCS foruma ;) , trebao si da fotkas centralu i konektore kad vec rasturas. Bilo bi od koristi svakako na onim opstim temama o Blue&Me, tanko je jos uvek na tu temu sa materijalom, koliko vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi palo na pamet. Mada nema sta....

Centrala je plasticna, velicine malo vece knjige, dva torx srafa je drze. Izvuces napolje, svi kontakti su u jednom vecem dzeku.

Njega drzi plasticna polugica, i to je to. Centralu nisam otvarao, jer... Ako elektronicari ne mogu nista, sta mogu ja.

Ja sam pricao sa tri elektronicara ovde (od kojih jedan vozi Bravo :D )  koji su mi rekli da to ne popravlja niko.

Manje-vise, ja sam citajuci forume saznao vise o tome nego sto oni znaju (update, jezik i to...). Niko se ne zeza sa tim, nego kad rikne, kupis polovan i teras dalje.

Mozda neki avanturista u BGu ali sumnjam.

Uzgred mi je i mehanicar u ovlascenom servisu rekao da to riknjava jaaako cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja u kasi kod suvozaca nemam nikakav uredjaj, tu imam samo kablove koji su bili vjerovatno povezani na neki uredjaj koji je tu stojao. Nikada Fiat prije vozio nisam tako da blage veze nemam gdje sta stoji kod njega. Pretpostavljam da Blue&Me stoji u kasi i da su ovi kablovi isli u njega, a posto njega nema zato USB ne radi kao ni tipkovnice na volanu u obliku slusalice i u obliku windows-a dok ostale sve rade kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kaseti sa gornje strane se nalazi poklopac iznad koga se nalazi ta crna kutija, tj. centrala blue&me. Ne vidi se dok se ne skine poklopac pričvršćen šrafovima. Ona ti je crkla. Rade ti prekidači na volanu za biranje radio stanica i pesama na cd-u, ne rade za pozivanje telefonom i glasovne komande, kao i glasovna obaveštenja kompa kola. Takodje ne radi ni usb, ali radi aux pa možeš preko njega da spojiš telefon sa zvučnicima. Ne pomaže nikakav update ( ni ne postoji ), mora centrala blue&me da se menja.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto si rekao sam i uradio. Ovo sto si naveo mi djeluje najrealnije za moj problem. Hvala drug :)

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...