Jump to content
FAS Goran
Biga

Fiat Bravo 1.4 T-jet 16v 150ks

Recommended Posts

Da predstavim i ja svog ljubimca. U pitanju je Fiat Bravo 1.4 Turbo benzinac 16 ventila koji razvija 150ks, 2007 godiste, 3 godine lezao u salonu i 2011 prvi put registrovan. Radi se o identicnom motoru koji ide u Fiat 500 Abarth. Auto ubrzava brutalno, cini mi se za nekih 7.5 sekundi do 100ke, zvuk je mocan i vidi se da se radi o sportskom motoru. Sto se tice potrosnje ona varira od voznje, ako se mijenjaju brzine do 2,5k obrtaja, po gradu trosi 7.5-8.0 jer posle 2.5 se pali turbina i onda krece mogu reci sportski rezim, tada potrosnja po gradu ide i do 9.5 . Van grada 6.0-6.5 ako se vozi do 2.5 obrtaja. Maksimalna brzina je 228kmh po fabrici jer je zakljucan, a mislim da moze da izvuce 260kmh. Sto se djelova tice u Podgorici, djelovi za mali servis su oko 50e, veliki servis oko 80e, set kvacila sa druk lezajem oko 270e, to je jedino sto znam za sada. Kako budem sta mijenjao tako cu pisati ovdje.

 

Ono sto meni malo pravi problem jeste to sto zivimo na balkanu gdje su ulice pune rupa sto za Brava moze da bude lose iz razloga sto na ovaj model koji ja imam, tocak fabricki je 18' a auto samo po sebi je veoma spusteno, tako da rupe strogo treba zaobilaziti inace slomiste totalno auto. Auto lezi na ulici odlicno, zategnuto maksimalno, volan je perverzija lagan osim kada se pritisne SPORT dugme tada se ukruti zbog boljeg osjecaja. Moj Bravo je full full verzija, fabricki xenoni, parking senzori, panorama krov sa elektronskim siberom, full koza sa vezenim crvenim koncem sto je meni najljepsa kombinacija.

 

Za sada imam samo ovu sliku, auto na njoj nije oprano, tako da moze to mnogo bolje. Izbacicu nove cim slikam. :D

20171002_141619.jpg

Edited by Biga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Браво за Браво и да се у здрављу навозаш са њим.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto. Samo mi neke stvari nisu jasne posle 2500 obrtaja pali turbinu ? Koliko znam turbina radi kada se upali auto..

Ovo za 260km/h malo teze, s obzirom da mu je 212 propisana max brzina a pitanje da li i to moze dostici.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican svaka cast,mnogo dobro izgleda,a valjda posle 2500 hiljade dobija turazu turbina,a tih 260 tesko,moze sigurno 220

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, silenci said:

odlican svaka cast,mnogo dobro izgleda,a valjda posle 2500 hiljade dobija turazu turbina,a tih 260 tesko,moze sigurno 220

Po fabrici 212, a u stvarnosti 209

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogresno ste me shvatili, nisam ga ja vozio 260, ovaj motor moze da se tuninguje do 260ks, toliko se max iz njega izvlacilo, sa maks brzinom 260-280kmh. Mnogo je kvalitetno odradjen, i majstori kazu najsavrseniji benzinac jer je jako jednostavan za servis. Sve u svemu ja sam bas zadovoljan. :)

Evo linka gdje ga je momak vozio 220 a moze i vise na stock motor. :)

 

 

Edited by Biga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sa fabrickih 228 km/h jer je zakljucan, 7.5 sec do 100, paljenjem turbine na 2.5k i sportskom rezimu, full full, itd. jer ce tema vrlo brzo prerasti u zafrkanciju posto ovde ima puno dobrih poznavalaca Fiata (stariji forumasi ce se setiti Bimaks teme :)). Fabricki je deklarisan na 212 km/h, do stotke ide za 8.5 sec., ima Bravo jos moguce opreme, itd., itd.

2 hours ago, Biga said:

Evo linka gdje ga je momak vozio 220 a moze i vise na stock motor. :)

Ne zaboravi da su svi brzinomeri bazdareni da proporcionalno vise lazu na vecim brzinama, stavi se GPS i vidi prava brzina. Imalo ih je ovde gomila koji su stock 8v JTD vozili preko 220, a auto deklarisan na 192 km/h :lol: .

Imam malo vise godina, pa se ne lozim na maksimalne brzine - ja bih da ti pozelim puno bezbednih kilometara, da te auto dobro sluzi, sa sto manje kvarova i troskova, a sto vise uzivanja. Sport mi je za koplje ispred bilo koje druge verzije Brava, prelep model (ovaj tvoj i sa super opremom), a uz Punto Mk1, Bravo Mk1, 3v Stilo, Grande Punto Sport, mali 500 i 124 Spider meni ubedljivo najlepsi Fiatovi modeli u poslednjih 20 godina.

Delovi za mali, a pogotovo veliki servis (80 EUR) mi deluju prilicno povoljno, koje marke su u pitanju? Na otvorenom bi pomenutom laganica voznjom trebalo jos za nijansu da spusti potrosnju. Jos jednom, neka je sa srecom i uzivaj u masini ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja sve to, samo su to informacije koje sam pokupio citajuci o autu po stranim forumima i casopisima, ja ga u Cg preko 150kmh nemam gdje voziti, tako da se ne opterecujem :D . Djelovi su Valeo, jedino sto me zanima jeste da li ovaj model ima plivajuci zamajac i koliko on kosta za ovaj model posto nisam uspio nigdje da nadjem taj podatak, samo pisu ljudi da ima plivajuci. Nisam neki poznavaoc Fiat-a jer sam dugogodisnji vozac VW bio :D . Mogu samo reci da je auto bas brzo, udobno i lijepo, ostalo cu znati vremenom. :D . Hvala puno na lijepim rijecima. :)

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi VIN (broj sasije), otvoris ePer (Fiat elektronski katalog, imas ih na dosta linkova online) i dobijas auto u delovima. Videces sta sve ima i okvirne cene, a imas ovde na forumu i predstavnike ovlascenih servisa, pa slobodno mozes da proveris koliko to kosta kod nas u Srbiji.

Ako si entuzijasta i volis da cackas oko auta, obavezno skini eLearn za Bravo - gomila tehnickih podataka i sema, procedura dijagnostike, demontaze i montaze, sema ozicenja, konektora, itd., itd:

 

A ovde imas izuzetno detaljno o 120 i 150 T-Jet: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/Nuova_Bravo/Fiat_NuovaBravo_1.4TjetEngine.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutin-NS said:

Idemo neozbiljno od starta...

hahahahahahahahhaha 

 

A ti se Milutine zezaj sa 2.0 mjetom.... kupis ovo, stavis plin, posto je motor ujedno savremen i prost za odrzavanje, verovatno plin Ne mora biti sekvent, znaci zavrnes plin do kraja, ici ce oko 7.6 sec do 100, i oko 226kmh... :D:P:D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Uzmi VIN (broj sasije), otvoris ePer (Fiat elektronski katalog, imas ih na dosta linkova online) i dobijas auto u delovima. Videces sta sve ima i okvirne cene, a imas ovde na forumu i predstavnike ovlascenih servisa, pa slobodno mozes da proveris koliko to kosta kod nas u Srbiji.

Ako si entuzijasta i volis da cackas oko auta, obavezno skini eLearn za Bravo - gomila tehnickih podataka i sema, procedura dijagnostike, demontaze i montaze, sema ozicenja, konektora, itd., itd:

 

A ovde imas izuzetno detaljno o 120 i 150 T-Jet: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/Nuova_Bravo/Fiat_NuovaBravo_1.4TjetEngine.pdf

Na ePer-u pod mojim brojem sasije nema ni poklopaca za prskalice, u oficijalnom servisu su mi rekli da je to dodatna oprema zato po ovom broju sasije nema. Fiat ima najgoru bazu podataka u istoriji, ne postoji sansa da moze da se okrije smanjivana kilometraza jer oni bazu za to nemaju, dok kod VW recimo na motoru elektronski moze da se provjeri a ta kilometraza ne moze da se mijenja za ralziku od one na kontrolnoj tabli. To mi je jedan veliki minus za Fiat.

Edited by Biga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dve crvene (2000 din) mozes da stavis bilo koju cifru da je auto presao, nema veze dal' je Wagen, Fiat ili nesto trece.

Ko uopste moze bilo kome sta da garantuje po pitanju predjene kilometraze kad auto krene da se odrzava van mreze ovlascenih servisa.

 

Opusti se i uzivaj u voznji auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Milutin-NS said:

Nemoj, pokvaricemo Ivanov trud da vrati temu na pravi put :D

Djiha, djiha, srecom pa vas obojicu i licno poznajem :stuart: ... Za prilicno ozbiljan tehnicki forum, mislim da je jedna Bimaks tema bila sasvim dovoljna.

Sve je podlozno mahinaciji, ali mozes da proveris kilometrazu u motornom kompu sa kilometrazom na boardu. Ako je auto uvezen iz Italije, imas i onaj italijanski sajt, gde na osnovu tablica mozes da dobijes vreme i kilometrazu na poslednjem tehnickom pregledu, ukoliko je zabelezena.

Mada, generalno iz mog iskustva, Bravo Sport ne prelaze mnogo i cesto kilometraze nisu velike. Ali sigurno takav auto kao nov nije kupljen za mazenje, za mene je to mnogo veca glavolomka.

Sto se tice plivajuceg, benzinci imaju prilicno manji torque od benzinaca, recimo i 120 T-Jet i 150 T-Jet imaju 206Nm, dok recimo 1.6 MultiJet ima 300 Nm. Meni je recimo veci minus sto i na oba T-Jeta i na 1.6 dizelas ide "cuveni" GM-ov M32 sestobrzinac, kome znaju da stradaju lezajevi. Dovoljno je ukucati "M32 gearbox problem" i iskace gomila pisanja, zalbi i saveta za vozila u koje je ugradjivan. Po meni, obavezna stavka uz veliki servis je zamena menjackog (pogotovo zbog M32) i kocionog ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji grđi menjač od M 32. Drugar na Astri ostao bez 5-e i 6-e brz na povratku iz Gr. jedva nađosmo drugi za 400eur. Auto sveže kupljen i menjač bio PUN ulja. Semering izbio u povratku u Mk, kad smo ga menjali imao 3,5- 4lit ulja. Došli smo do zaključka da ga je prodavac napunio da prikrije mane.
Ceh je 500eur, a moglo je i gore.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep model,lepa boja,rado bih ga posedovao :lol:;)!Daj još koju sliku i unutrašnjosti naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina slika unutrasnjosti koju imam za sada je ova, kod majstora je na sredjivanje i detaljnu provjeru cijelo auto, tako da slikam sve cim sjednem u njega. :D

 

 

 

 

9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon zavrsen skoro cijeli servis. Uradjen mali servis(shell 5w30 ulje), novi set kvacila sa druk lezajem, ventil na kvacilu, nove svjecice, caure na viljuske, stabilizatori i selen blokovi na prednje tockove . Sto se cijena tice, mali servis me je ispao 50e, set kvacila sa druk lezajem je kostao 265e Valeov, ventil na kvacilu 45e, selen blokovi 2x6e, stabilizatori 2x9e, caure 2x6e, svjecice NKG 4x14e, sa rukama sve ukupno me izaslo 550e. Sad je auto dovedeno u vrhunskom stanju. Molio bih sve vozace Fiat Brava 2007+ godista da mi kazu na sta najvise da obratim paznju, neke mane auta koje su izrazene i td, da bih poveo racuna.

 

Nesto sto sam ja primijetio jeste CD player, USB port ne radi, kao ni CD citac- ubacim cd, zazuiji na 1sek i izbaci cd napolje, radio radi regularno, do cega moze biti?

Edited by Biga

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD je klasicna optika i mehanika - skini i rasturi radio, ocisti laser i podmazi vodjice i zupcanike (ostavljao sam tutorial na forumu, doduse za fabricku Magneti Marelli navigaciju), pa vidi da li ce pomoci. Kod tebe je "Visteon" slican kao na Stilu.

Za USB pogledaj ovaj moj post (reset i/ili reinstalacija Blue&Me sistema), resilo je problem u par slucajeva:

 

Od dodatnih stvari, ako auto ima digitalnu klimu, proveri rad motorica i klapni. Da je dizelas, imali bi jos svasta da ti sugerisemo i caskamo :D .

Koje silene i stabilizatore si stavljao, zivo me zanima sta se kod vas nudi za te pare?

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automehanicar mi je rodjak koji se skolovao u Italiji za Fiat-a i italijanska auta generalno tako da nisam pitao koje je stavljao, jer sam mu za sve rekao, stavi ono sto bi i sebi stavio nebitno koliko kosta.

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trap je maltene isti kao na Stilu, u tom rangu cena sam stavljao npr. Ruville stabilizatore, guraju cca 30 000 km sa 16'' felnama. Slicna cena je za Delphi. Iz originala su ovde prilicno skuplji, zato te i pitam sta se tamo nudi za te pare (za ostalo si ispisao).

Sto se silena prednje viljuske tice, cena i za onaj valjkasti i pasteticu je oko 5-6 EUR po komadu, Birth recimo...

Dosta nas ovde stavlja i reparirane (stabilizatore, ramena). Ako se lepo odradi, dobar odnos cene i kvaliteta, cena za celo rame je recimo oko 25 EUR, s tim sto ostavljas svoje staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su te cijene koje sam naveo, novo je sve a koje su marke to ne znam, nije mi ni bitno samo da odradjuje svoj posao kako treba :D . Fabricki tocak mi je dimenzija 225x40x18, tako da moram bas da pazim na rupe i ivicnjake :D

Edited by Biga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...