Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav clanovima kluba,od skoro sam vlasnik Maree 1.9 jtd .auto je 2002 god ,karavan verzija.Mozete li me uputiti u neke mane i nasta bi trebalo obratiti paznju(slabe tacke,cesci kvarovi... )

Obe sajtne su  pokazale koroziju,skoro celom duzinom i krenule su da se otvaraju.Sta predlazete? Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci poc`o da je je` moljac... krpi to pre zime i soli na putu ako mislis da je vozis zimus daj neke slike pa da vidimo sta dalje...

i pogledaj to bolje malo... kad su sajtne krenule verovatno je jos negde krenula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde daj neke slike auta, još neke detalje, ima nas sa Mareama...

 

Šta sam ja primetio, a to su ramena, abs centrala, farovi su lošiji, skala temperature na satu i eventualno bakarna creva serva. To je to... 

 

Za sajtne, dobar limar i zameni. Mislim da Marengo ima lošiju limariju od Maree, a ljudi ih često mešaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da nije isti lim na Marengu? Kojih li jos razlika ima? Posto ja imam Marenga

Sad sam menjao rame...4500 reparirano... Ostalo na trapu nije nista mrdnulo za god dana...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marengo je pretežno pravljen da bude van ili teretni auto, uglavnom nema suvozačev airbag, tvrđe je vešanje, uglavnom beli, sivi, teget plavi. Ne sadrže više nivoe opreme kao Marea. Mislim da sam negde video da je pravljen u fabrici u Brazilu pa doveden u Evropu.

Marea je pravljena u Italiji, porodični automobil, različiti nivoi opreme. 

Sličnosti/razlike isto kao Stilo Multiwagon i Stilo Van. Pre Maree i Marenga bili su Tempra karavan i Tempra Marengo. U FIATu je Marengo označavao van automobile, karavane koji su izgledali kao putnički a u stvari bili teretni automobili. 

 

Marea/Marengo, što se tiče motora su identični.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim je nekih mesec dana,presao sam oko 1000 km,i za sada motor me odusevljava,obzirom da sam vozio benzince,ponkog na plin i uglavnom ili francuze ili nemce.Zadovoljan sam i opremom koju ima ,zapustena je unutra za moj pojam ,planiram na dubinsko na prolece.Za sad  pali lampicu za abs i rucnu kocnicu povremeno,a za airbag stalno .Slike postavljam danas ili sutra ,sto se tice limarije,tou sam se bas razocarao i ako me svi tese ...:)  Primetio sam da su farovi slabiji ,Sta predlazete za farove?

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, andjelkovic said:

lampicu za abs i rucnu kocnicu povremeno

Ovo je centrala ABS-a, hladan lem problem. Kad se zagreje auto uglavnom zna da se upali jer na toploti popusti lem. Imaš na forumu, pročačkaj, pisano je o tome, kvar je rešiv za nekoliko hiljada dinara.

A mogu biti i pločice kao što je kolega naveo.

 

31 minutes ago, andjelkovic said:

airbag stalno

Ovo može da bude do konektora, prljavi konektori, loše uštekano... Meni već 6 godina sija :) problem je u desnom zatezaču pojas kod mene. Na dijagnostiku pa da se vidi gde je problem

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

WP_20171006_09_26_33_Pro.jpgWP_20171006_09_26_54_Pro.jpgWP_20171006_09_27_13_Pro.jpgWP_20171006_09_27_24_Pro.jpg

WP_20171006_09_27_54_Pro.jpgWP_20171006_09_28_10_Pro.jpgWP_20171006_09_28_25_Pro.jpgWP_20171006_09_28_56_Pro.jpg

WP_20171006_09_29_56_Pro.jpgWP_20171006_09_29_08_Pro.jpg

 

Hvala za odgovore ,ovih dana cu na dijagnostiku i da vidim sta dalje po pitanju abs,rucne  i airbeg

evo slika ...vide se losa mesta na sajtnama...neko kaze "menjaj obe sajtne komplet,drugi samo okrpi ,jer gore je pocinkovan lim pa ce se on ostetiti i brzo ce pokazati novu koroziju"...nebo je puno nekih crnih fleka,ne znam koliko to moze da se opere,gume su letnje,lepa sara ,medjutim  195/65 15..hauba je malo talasasta...i za sad to je sa manama..Sta predlazete za sajtne? Farove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za farove jedino rešenje je zamena sočiva. Ima sada jeftinijih verzija morimoto projektora koji imaju funkciju i dugog svetla. Ja imam tako nešto i zadovoljan sam, samo moram da sredim farove da bacaju lepo a ne visoko :D

Imaš ljude po forumu koji to rade pa kod njih vidi za cenu da se sve zajedno zameni. A i sa ksenonima ćeš dobiti dosta bolju vidljivost u odnosu na standardne sijalice.

 

Za sajtne, pre svega dobar majstor. Ako je dobar majstor i ako uradui kako treba neće biti problema i ako zameniš sajtne. Lično ja bih menjao kompletne sajtne. Imaš ih u Lucasu i nisu bile skupe. Ja sam menjao desnu pre par godina i nema nikakvih problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma menjaj, ja sam menjao levu stranu pre 3-4 god i jos uvek je ok. onda sam platio sajtnu u golasu oko 1500 din. skoro sam kupio i levu mislio sam da je menjam pre zime ali izgleda da ce sacekati prolece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% hladni lemovi na centrali ABS, to se rešava kod majstora za 2000din u Resniku (ja i andreja.micovic, smo radili kod njega ABS) a za svetla može da probaš Mareine farove sa sočivom, kod mene su takvi farovi i ekstra se vidi.

Pragovi kod limara. Pranje posle limara i ko nov :) 

Odličan auto za male pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevljen sam sta pruza ,za stvarno male pare,mene je izasla 1400 evra .E sad zanima mek ako to izgleda posle limara,da li se primecuje i dal je vidljivo da su menjane sajtne,recimo stvarno nikakva iskustva nemam sa njima,kako se krecu cene sajtni,gde predlazete da se kupe i okvirno cena limarske usluge.Za farove,to su fabricke sa socivom ili naknadno sociva ugradjivana?koliko su tebe kostali farovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andjelkovic Fabricka su ti za mareu sa socivom...Ja sam uzimao za mog brava na Altini  prosle godine oba nova platio sam po komadu nesto preko 6000din a imas i nova bez sociva ona su ti nesto preko 4000din...Po meni ako neces da ugradjujes ksenon mozes slobodno uzeti nova bez sociva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti ! ako nije problem ,da postavim sliku mojih farova ,pa da mi kazes dal su sa socivom ili bez...stvarno se nerazumem i sta bi onda moglo da se uradi da se poboljsa vidljivost.Izvinjavam se unapred ,ako smaram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic po komadu 6200din ako se dobro secam... Demi auto... kad se popnes na altinu ides desno i posle recimo 1km sa desne strane u dvoristu ima pored neka gradjara tako nesto...  maglenke sam placao  mislim 1200-300... farovi su TYC Korea... Desava se da bude malo kondeza jer nema gumu kao original ali ne puno...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onda ok cena. Nije mi bilo jasno dal komad ili oba. Znam gde je demi auto. Maglenke nisu puno, toliko su i polovne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Pa lepo sam napisao u postu da sam uzeo oba nova i platio po komadu nesto preko 6000 :D... Po meni maglenke obavezno nove,cakle se u braniku kao da su od krstala;)

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno! sta predlazete za ugradnju da bi poboljsao vidljivost? ksenone,i koje? cuo sam i da se ugradjuju projektori ,nerazumem se..Ako znate koja bi cena okvirno bila ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svrati do moje teme - tu ćeš naći odgovore na sva svoja pitanja (naročito u vezi korozije). :-)

 

Sve ostalo su ti kolege već naveli. 

 

Marea ti bas fino izgleda, dobra osnova za sređivanje - jer se vidi da je bila radni auto ili je prethodnog vlasnika bolelo uvo da je bar redovno opere, a kamoli nesto ozbiljnije. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala.Ne izgleda lose...ima posla prilicno,ali dobra je osnova kako si rekao.Predhodnog vlasnika je bolelo uvo,jako je prljava i zapustena i unutra :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...