Jump to content
FAS Goran
vujkebg

Fiat Panda 1.3 MJet - crni dim

Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Naime, u poslednje vreme auto je poceo da izbacije odredjene kolicine dima. Kada je hladan ili topao, na mali gas izbacuje manje crnog dima, dok za jaci gas ne zelim ni da pricam :lol:  U voznji, cim stisnem papucicu gasa ima mali zastoj pa onda primi gas i izbacuje dim, pogotovo nocu vidim kada sam osvetljen od pozadi (stvori se velika "prasina"). 

 

Auto servisiram kod Gorana na Altini, ali oni kazu da je sa autom sve u redu. Ne znam vise sta da pokusam da uradim na njemu, nemam zamerke na Gorana nikakve, verujem im, ali ovo mi vec ide jako na zivce... Cak se i potrosnja povecala (nemam bord ali po predjenim kilometrima i litrazi vidim), a auto mi je potreban zbog posla...

 

Zamolio bih vas da mi predlozite sta da kazem Goranu kad odem kod njega, na sta da obrate paznju konkretno.

 

Hvala svima ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, imas muku, razumem te al mi smesno zvuci "Recite mi sta da kazem Goranu da pogleda" :D Kazi mu da nije odradio posao kako treba, sta drugo mi sa foruma kao zaljubljenici u automobile mozemo da kazemo jednom majstoru na glasu. Mozemo da nagadjamo, krenite od egr-a, senzora, dizni - na koje ja sumnjam, ventila... :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam koliko covek ima posla, ja kad mu oteram auto i kazem da ga pregleda celog i da mi kaze sta je prioritet da se uradi, a sta ne mora odmah... Mislis da on nema takvih milion? :D Vazi sto bi stigao da uradi i naplati nesto od svog tog silnog gledanja :D Zbog toga sam ja mislio da mi neko da savet... Egr je ociscen pre tipa 20ak dana (drugi ili treci put za godinu dana), zamenio mi je lanac u garanciji (kod njega sam radio veliki servis prosle godine), za senzor mi nije nista spominjao... Vidis da si me razumeo sta sam hteo :P I ja sumnjam na dizne, ventile ne cujem. Ne znam samo gde da odem da mi neko istestira dizne, posto to Goran ne radi... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je opet puklo, onda sam baksuz bas :D Menjao sam crevo ibera i jos neko, prosle godine, tu je vukao fals vazduh, ali hvala za info, pogledacu :)

 

A za dijagnostiku, videcu da pozovem Gorana da odem neko jutro,  nikako da stignem od posla.

 

Sad jos poceo auto da trokira u drugoj, nekad i trecoj, pri niskim obrtajima, osetim kako mi se ceo volan zatrese... Posle povuce koliko toliko okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet da se vratimo na staro... kod Gorana urađene dizne, stavljen polovan katalizator (Goran ga kupio i montirao), protokomer je još dobar, na dijagnostici sve ok, a mučenik idalje dimi kao besan (jedina povoljnost u svemu tome je odbrambeni sistem bežanja, ostavljam ga u gustom crnom dimu :D ). Jedino što mi je rečeno da bi mogao da zamenim zadnji lonac jer se razlistao malo, ali to valjda nije bitno za celu priču... Ne znam više šta da mu uradim da se vrati u normalu, već godinu dana ne mogu da nađem uzrok a ni rešenje...

 

Jel ima neko neki savet šta pokušati?

 

Hvala svima unapred. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vujke pa promeni malo majstora - sta da ti kazem , zezas se cele godine i nista nisu resili ....... jbg. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...